8 padomi, lai vari veiksmīgi izvairīties no saaukstēšanās

8 padomi kā izvairīties no saaukstēšanāsLīdz ar pirmajām aukstajām dienām pāri Latvijai laižas saaukstēšanās vilnis. Katru gadu vēsais laiks mūs it kā pārsteidz nesagatavotus, un nesteidzam uzvilkt biezāku drēbju kārtu, kas parasti arī noved pie pirmās saslimšanas. Šajā rakstā par papildus lietām, kas palīdzēs izvairīties no saaukstēšanās (izņemot visiem tik labi zināmo padomu — ģērbies silti!).

  • Dzer tēju!

Jā, protams — kurš gan nav dzirdējis šādu atgādinājumu no vecākiem un vecvecākiem. Zini, izrādās viņiem taisnība! J Karsta tēja ne vien palīdz sasildīties, kad ārā sācis valdīt drūmais, vēsais rudens un ziema, tā palīdz uzņemt vērtīgas uzturvielas, kas stiprina imunitāti un organismu!

  • Arī tējas tvaiki ārstē.

Vai zināji – arī tējas siltie tvaiki stimulē skropstiņas uz deguna gļotādas, ļaujot labāk izvadīt mikrobus.

  • Ierobežo alkohola patēriņu un dzīvo veselīgi!

Neveselīgs dzīvesveids ir lielākais imunitātes ienaidnieks. Pārmērīga alkohola lietošana un citi kaitīgi ieradumi, piemēram, smēķēšana samazina tava organisma spēju atvairīt slimības. Zinātnisko pētījumu rezultāti liecina, ka cilvēkiem, kuri vidēji dienā uzņem divas alkohola vienības imunitāte ir krietni vien vājāka, salīdzinot ar cilvēkiem, kuri alkoholu nelieto. Turklāt, alkohols ietekmē miega kvalitāti, un tieši nakts atpūta ļauj organismam atgūt spēkus. Lietojot alkoholu, ķermenim ir grūtības ieslīgt dziļākajā REM miega fāzē, tādēļ netiek gūta pilnvērtīga atpūta.

  • Velti laiku fiziskajām aktivitātēm!

Līdz ar aukstā laika iestāšanos paliekam slinkāki, tomēr ar slinkumu vajadzētu cīnīties! Pētnieki noskaidrojuši, ka nodarbošanās ar fiziskajām aktivitātēm palīdz nesaslimt — tie, kuri sporto ar saaukstēšanās slimībām slimo par 25% retāk, nekā tie, kuriem ir mazkustīgs dzīvesveids.

  • Nesmēķē un izvairies no smēķētāju tuvumā!

Šķiet visai loģiski, ka smēķētāji biežāk slimo ar saaukstēšanos, kas pēc būtības ir elpceļu slimība. To pierāda arī statistika, piedevām ir pamats domāt, ka smēķētāji ne vien saaukstējas biežāk, bet arī pārdzīvo slimību smagākā formā. Jāsaka, ka imūnsistēmu iedragā arī pasīvā smēķēšana — dūmi iedarbojas uz nelielajām skropstiņām deguna gļotādā un plaušās. Tieši šo skropstiņu viļņveidīgās kustības organismam palīdz izvadīt no organisma saaukstēšanās un gripas vīrusus. Medicīniskajos pētījumos minēts, ka viena cigarete spēj šīs skropstiņas paralizēt uz aptuveni 30 minūtēm.

  • Dzer pietiekami daudz ūdens!

Šis padoms ir tikpat klasisks, kā pirmais, tomēr ļoti efektīvs! Dehidrācija ļoti novājina organisma imūnsistēmu, tādēļ aukstajos mēnešos ūdens pudelei vienmēr jābūt pa rokai!

Ievērojot šos astoņus vienkāršos padomus, tu slimosi krietni vien retāk un saaukstēšanās tevi piemeklēs vieglākā formā. Ir taču daudz patīkamākas lietas, ko darīt puņķošanās vietā, vai ne? Noteikti ir vērts ikdienā pie šīm lietām piedomāt!

Rakstu sagatavoja: Apotheka.lv

Leave your comment