Aktuālākās vakances Ventspilī pieejamas inovatīvā portālā Dalder.lv

vakances VentspilīČau, ventspilniek! Es esmu savējā – arī nāku no Kurzemes puses un uzaugu vējainajā pilsētā. Vārdus pie ventiņiem mēs lokām citiem šķietami ačgārnā veidā – es ies, tu ies, viš ies, mēs ies, viņ ies un jūs ies. Un vai tad nav pareizi, vai mēs tā nerunājam? Tiesa, ja vēlies atrast darbu, vajadzētu atkārtot literārās valodas pamatiemaņas – iespējams, darba devējs gan novērtēs spītīgo ventspilnieka identitātes nešanu pasaulē un vispārpieņemto gramatikas normu neievērošanu tā vārdā, taču tas var arī atspēlēties – ja nu nospriež, ka ar izglītību ir tā kā uz “jūs”? Kā tad būtu labāk?

Pamēģini tikai pie sevis nedēļas nogalē uzņemt Vidzemes viesus un viņi aizbrauks mājup ventspilnieku locīšanas likumu atkārtodami kā svētu mantru – šī izteiksme ir pārāk lipīga, lai gribot negribot to neiemīlētu. Šajā pusē dzīve ir vienkāršāka – un ārzemnieki noteikti daudz labprātāk apgūtu latviešu valodu mūsu mēlē, būtu tik pat vienkārši kā pie angļiem. Taču kā šeit ir ar darbu? Vai tiešām jauniem cilvēkiem Ventspilī nav pietiekami iespēju?

Lai arī pusaudžu gados pilsēta likās kā izslaucīta un ielas pārāk tukšas, lai jebkad atgrieztos dzimtajās mājās, pēc studiju beigšanas tomēr sailgojos pēc jūras un tā klusuma, kas reiz likās pārāk nomācošs – un kāpēc gan neatgriezties, ja šeit vien 15 minūtes no kāpām ģimenei pieder divstāvu māja, bet lai tādu iegādātos Rīgā, vēl būtu jānostrādā viss mūžs? Arī šeit ir viss, kas nepieciešams – turklāt vienlaikus iespējams piederēt gan pilsētai, gan dabai.

Lai arī galvaspilsētas kultūras un iespēju savaldzināta, iemīlēju arī dinamisko Rīgas dzīves ritmu, pēc kāzām ar vīru nolēmām tomēr atgriezties šaipusē un būvēt mūsu ģimenes ligzdiņu Ventspilī. Citi tā arī teica, ka “mēs i trak un ko ta jaun zin laukos darīt”. Liela daļa manu klasesbiedru šeit atgriezties nevēlas – dzīve aiz robežām liekas zaļāka. Tomēr mēs atbraucām atpakaļ. Un, protams, arī mums šeit vajadzēja atrast darbu, lai kļūtu par pilnvērtīgu šīs pilsētas sastāvdaļu.

Reizē ar atgriešanos aktualizējās jautājums, kā darba meklēšanas procesu darīt efektīvāku. Abi ar vīru strādājam kā fizioterapeiti, es vēlējos atrast iespēju pasniegt arī spāņu valodas privātstundas – Erasmus ietvaros paviesojos siltajā Galīcijas pusē un apguvu šo valodu tik labi, ka pēc atgriešanās pat ieguvu B2 sertifikātu. Kurš to gribēs mācīties Ventspilī? Kā izrādās, Spānija vilina arī daudzus šejieniešus un man izdevās atrast uzcītīgus studentus. Arī fizioterapeitu diplomu izmantojām un iekārtojāmies ne sliktāk kā Rīgā.

Ventspils ir dinamiska, perspektīva pilsēta

Tā es redzu Ventspili šodien. Šeit vienmēr būs nepieciešami lieliski speciālisti un apzinīgi darba veicēji. Tāpat arī darba devējam arvien aktuāls ir jautājums, kur šādus darbiniekus atrast. Labus speciālistus un daudzsološas vakances tagad Ventspilī var ērti sameklēt vienuviet modernā un digitalizētā sludinājumu platformā dalder.lv. Varbūt neesi par šo vietni dzirdējis, taču esmu pārliecinājusies, ka pamazām tā sāk iekarot lietotāju sirdis. Un ne velti. Dalder.lv var piedāvāt to, ko citas līdzīgas mājaslapas nesniedz.

Šoreiz vēlos gan uzlielīt šo darba tirgus platformu, gan izcelt, kādas priekšrocības mēs kā lietotāji varam gūt no šī portāla – kā dalder.lv izstrādātās funkcijas izmantot savā labā, lai piesaistītu jaunus padotos vai arī atrastu vēlamo vakanci. Tāpat arī tiem, kas piedāvā privātus pakalpojumus kā pašnodarbinātie, šī ir lieliska iespēja pasniegt sevi profesionālā veidā un iegūt labu PR, pateicoties, piemēram, izveidotai bezmaksas mini mājas lapai, kas nāk kā bonuss līdzi pašam sludinājuma tekstam. Tieši tādā veidā arī atradu savus spāņu valodas studentus.

Taču par visu – soli pa solim. Par portāla labumiem pastāstīšu raksta turpinājumā, kā arī iezīmēšu, kādā veidā tas var palīdzēt gan darba meklētājiem, gan uzņēmumiem, kas vēlas paplašināt savu komandu. Un papildus arī tiem, kas vēlas izveidot savu biznesu vai piedāvāt pakalpojumus plašākam klientu lokam. Sevišķi jau pašā darbības sākumā svarīgs ir atpazīstamības faktors, kā arī uzticības iekarošana – jaunais portāls var būt labs atspēriena punkts, lai iegūtu papildus reklāmu, turklāt bez ierastajiem augstajiem tēriņiem kā citās sludinājumu vietnēs.

Esi ieintriģēts? Tad turpini lasīt – neesmu šeit, lai slēptu sveci zem pūra, bet gan dalītos atklājumos – šķietamos ikdienas sīkumos ieviešot nelielas izmaiņas, var sekot būtisks uzlabojums. Kā izrādās, arī sludinājumu portāli mums var sniegt daudz vairāk – tikai jāiemācās pamanīt iespējas un tās izmantot. Un iespējas ir arī Ventspilī. Ne velti ir teiciens – kas meklē, tas atrod. Varbūt vajadzīga lielāka drosme un apņēmība, taču arī šeit var izsisties – gan atrast darba piedāvājumu savā profesijā, gan atvērt biznesu un piesaistīt kvalificētu darbaspēku.

Ko piedāvā digitālā sludinājumu platforma Dalder.lv?

Dalder.lv sākotnēji liekas kā klasiska sludinājuma jeb reklāmas sistēma. Nenoliedzami – sludinājumi ir nepieciešami, lai informētu par piedāvājumu un atrastu nepieciešamāko. Taču šis portāls it kā ierasto un zināmo pacēlis pavisam jaunā līmenī. Dalder.lv ir uzlabota sludinājumu platforma ar mūsdienīgākiem risinājumiem, kas daudz pilnvērtīgāk ļauj apmierināt lietotāju vajadzības.

Novērtēju, ka sludinājumu iespējams ievietot ar garāku termiņu nekā parasti – tas ietaupa gan laiku, gan naudu, jo nav ik pēc mēneša sludinājums atkal jāatjauno. Savukārt inovatīvā platformas uzbūve ir galvenā atšķirība, kas Dalder.lv padara par digitālo sludinājumu platformas līderi – saredzu, ka šeit ir liela pievienotā vērtība.

Nozīmīga daļa sludinājumu serveru paredz obligāto dalības vai reģistrācijas maksu un ļauj uzglabāt sludinājumus īsu laika posmu, savukārt Dalder.lv komanda uzskata, ka pamata informācijai jābūt bez maksas un paralēli piedāvā arī virkni ērtu un mūsdienīgu papildus funkciju. Šis portāls sola, ka sludinājumu ievietošana dalder vienmēr būs bez maksas. Uzņēmumiem tas nozīmē iespējas jaunos darbiniekus piesaistīt bez liekiem izdevumiem, bet darba meklētājam savu kandidatūru piedāvāt nemaksājot par šo reklāmu.

Šāds solījums ir skaļš, taču tas ir patiess – dalder.lv var ievietot neierobežotu skaitu sludinājumu bez maksas. Tādā veidā varu piedāvāt gan spāņu valodas privātstundas, gan papildus pārdošanā pie apģērba sadaļas ievietot latvju rakstiem adītās siltās ziemas zeķes – tas vēsākos gadalaikos ir mans hobijs, un kas zina, varbūt arī no tā nākotnē izveidojas neliels bizness.

Un arī fizioterapeitu vakances tiek piedāvātas Ventspilī. Jo arī šeit cilvēki vēlas dzīvot veselīgu dzīvesveidu un rūpēties par savu veselību. Abi ar vīru pievienojāmies medicīnas iestādēm, kurās nepieciešami jauni profesionāļi. Nākotnes projekts vēl būtu izveidot brīvdabas treniņus – arī tam piesaistīt potenciālos interesentus varētu palīdzēt dalder.lv – vismaz tā būtu viena no platformām, ar kuras palīdzību pievērst uzmanību. Tiesa, tas vēl nākotnē!

Kā atrast vai piedāvāt vakances Ventspilī?

Ievietot sludinājumu un vakances Ventspilī ir ļoti ērti un vienkārši. Par to pārliecinājos reģistrācijas procesā, ar ko arī viss sākas. Gan man kā privātpersonai, gan uzņēmējam tiek izveidota atsevišķa mājas lapa. Tās dizains līdzinās profesionālajām lapām un arī te pieejamas tādas sadaļas kā “Par mani”, “Kontakti”, “Citi lietotāja sludinājumi” un “Atsauksmes”.

Man kā spāņu valodas privātpasniedzējai audzēkņu viedoklis par vadītajām nodarbībām ir svarīgs. To publicēt iespējams tikai tiem, kas patiešām nodarbību apmeklējuši. Tāpēc varu būt droša, ka manu lapu neizrotās kādi nelabvēļu komentāri, bet gan viss norisināsies godīgi. Šādas atsauksmes būtiskas jebkuram pārdevējam un uzņēmumam – ja par tevi labi izsakās viens apmierināts klients, arī parādās plašāka interese par piedāvājumu no citiem.

Ar portāla palīdzību var uztaisīt savu tiešsaistes CV. Tas var palīdzēt visiem tiem, kam slinkums veidot pievilcīgu dizainu, bet gribas iegūt gatavu šablonu. Arī savu darba meklētāja sludinājumu iespējams ievietot. Arī mēs ar vīru tā izdarījām – lai jau uzņēmēji mūs atrod paši. Tāpat arī uzņēmēji piedāvā brīvās vakances Ventspilī un arī mēs tam sekojām līdzi. Tas ir abpusējs process, un, manuprāt, to var novērtēt un izmantot.

Mani kā darba meklētāju uzrunā dalder.lv nodrošinātā iespēja par uzņēmumu uzzināt vairāk tieši izveidotajā mini mājas lapā, kurā varu iepazīties ar uzņēmuma vēsturi, vērtībām, sasniegumiem – tas ļauj gūt skaidrāku priekšstatu par ikdienu šajā uzņēmumā. Citos portālos, manuprāt, liels trūkums ir mazā iespēja uzzināt par citu darbinieku pieredzi uzņēmumā vai vispārējs informācijas trūkums par uzņēmuma darbības specifiku plašākā mērogā. Šeit tas viss pieejams un katrs uzņēmums par sevi var atklāt vairāk.

Lietotāju profili dalder.lv līdzinās sociālo tīklu platformām – ir gan sava profila bilde, gan fona attēls. Tas sludinājumu dara daudz personiskāku. Tāpat arī var nodibināt tiešsaistes komunikāciju. Ja kāds potenciālais audzēknis nevēlējās zvanīt, vienkārši uzrakstīja ziņu dalder.lv online čatā. Man pienāca ziņa par to, nepalaidu garām, varēju atbildēt. Tādā veidā visu iespējams sarunāt. Ja abi esam vienlaikus online, notiek sarakste. Ja kāds atslēdzies, atbildēt var tad, kad atkal izdodas pieslēgties portālam.

Vēl viens biežs klupšanas akmens darba meklētājiem ir garām palaisti sludinājumi, kas būtu bijuši piemēroti. Dalder.lv palīdzējis šo problēmu atrisināt. Ne vien var atlasīt savus favorītsludinājumus, saglabājot tos ar zvaigznītes simbolu, lai nepazaudētu un vēlāk varētu pārskatīt vēlreiz, bet arī izveidot savu filtru – saglabājot visus sapņu darba parametrus. Ja parādīsies jauns sludinājums, kas atbildīs ievadītajiem kritērijiem, tiks piegādāts paziņojums, un Tu šo iespēju garām nepalaidīsi.

Dalder.lv priekšrocības

Meklējot vakances Ventspilī, būtiska priekšrocība ir efektīva filtrēšanas sistēma, kas piedāvā detalizētu administratīvo iedalījumu gan pa pilsētām, gan pa novadiem. Tā kā neesmu no galvaspilsētas, man tas ir īpaši svarīgi. Nereti mums, reģionos dzīvojošajiem, jācieš vien tādēļ, ka dzīvojam laukos vai mazpilsētās. Arī tiem, kas dzīvo Ventspils tuvumā, svarīgi zināt tieši par iespējām šajā pilsētā. Par meklēšanas teritoriju jāuzstāda Ventspils – un automātiski tiks atlasīti tie sludinājumi, kas atbilst izvēlētajam apgabalam.

Ikvienam uzņēmumam iespēja izmantot dalder.lv ir pakāpiens izaugsmei. Klienti preces un pakalpojumus meklē sludinājumu portālos – te var ievietot ne vien sludinājumu bez maksas, bet arī iegūt savu mājas lapu un oficiālas atsauksmes, kas var savukārt palīdzēt veicināt uzņēmuma atpazīstamību. Godīgi sakot, nesaprotu, kāpēc arvien lielais vairums izvēlas tādas novecojušas platformas kā ss, kas nebūt nesniedz līdzvērtīgu kvalitāti un vēl turklāt izmaksā ievērojami vairāk.

Bet pašnodarbinātie beidzot iegūst skaidrāku balsi un vietu izpausmei – šeit iedalījums ir tik smalks, ka savs piedāvājums vairs nav jānoslēpj zem sadaļas “citi” – zem atbilstošās kategorijas var atrast ļoti plašu sortimentu. Kādai tā, iespējams, ir adīšana, kleitu šūšana vai citi rokdarbi – vaļasprieku var pārvērst peļņas avotā ar dalder.lv palīdzību. Kāds cits varbūt labprāt skrūvē pagalmā mašīnas, varbūt var arī ko saskrūvēt par naudu?

Dalder tikai vēl pamazām ienāk tirgū. Taču domāju, ka tas iedzīvosies. Man patīk izmēģināt jauno un izteikt savu viedokli. Tāpat kā reiz no afišu stabiem pārgājām pie reklāmām avīzēs, vēlāk – radio, tad – internetā. Tagad no vienkārša sludinājuma portāla esam pārgājuši pie advancētāka pārlūka – gan pārdevēju un uzņēmēju profilu datubāzes, gan plaša apjoma atsauksmju sistēmas. Turklāt izrādās, ka iespējams sludinājumu ievietot par velti – esam aizgājuši pat tik tālu, ka materiālisms vairs neizceļas priekšplānā.

Pašnodarbinātajam tas nerada liekus papildus izdevumus, un šādā darbā strādājot ir svarīgi, lai izmaksas par dažiem sludinājumiem nekļūtu par iemeslu daudz zemākai peļņai. Piemēram, ja par sludinājumu jāsamaksā 5 eur, tā ir teju puse no vienas nodarbības cenas. Un ja nu neviens nepiesakās? Tad vispār mans mēģinājums ko uzsākt piedzīvo fiasko un pirmos mīnusus bilancē. Dalder.lv paņem prom šo baiļu faktoru – pat ja nebūtu atradusi nevienu audzēkni, nebūtu iztērējusi lieki savus iekrājumus par sludinājuma tekstu.

Kā sastādīt veiksmīgu CV un piesaistīt darba devēja uzmanību?

Kad reiz esam noskaidrojuši, kur meklēt iespējamās vakances un pat atraduši uzņēmumu, kurā vēlamies strādāt, mūsu vēlme jāietērpj atbilstošā, darba devējam uztveramā formā. Lai nebūtu tā, ka pieteikuma vēstuli veido tikai  jūsmojošā attieksme par augsto atalgojumu un citiem labumiem, kas liekas kā medus maize. Nepieciešams parādīt, kādu vērtību katrs personiski spējam piedāvāt uzņēmumam jeb kāpēc darba devējam atmaksātos izvēlēties tieši mani. Tas ir jautājums par prasmēm – vai tās ir atbilstošas noteiktajam amatam.

Un atgriežoties pie tēmas par valodas lietojumu CV, es ieteiktu pieturēties pie literāras valodas jebšu ventiņu izloksni paturēt sarunvalodas situācijām un atcerēties, ko mācījāmies latviešu valodas stundās. Gluži tāpat kā 12. klases latviešu valodas eksāmenā nevarējām domrakstu veidot, izlaižot galotnes, tāpat arī CV vislabāk tomēr parādīt savu literārās valodas izjūtu. Tas nozīmē, ka darbības vārdam nav tikai viena forma. “Ies” vairs nederēs pie visām personām, bet te jāatceras, ka pareizā locīšana ir sekojoša – es eju, tu ej, viņš iet, mēs ejam, jūs ejat un viņi iet.

Varbūt kāds ventiņš nav mierā ar šiem valodas likumiem, kas ir tik pretēji ikdienā apkārt skanošajai valodai. Tomēr, iespējams, darba devējs nav ventspilnieks – tad viņam šī mūsu izloksne var izrādīties tik pat nesaprotama kā mums latgaļu puses izruna. Tomēr, ja tu pats, piemēram, vēlies izveidot uzņēmumu, kas atbalsta vietējo identitāti, vari uztaisīt dalder.lv sava uzņēmuma profilu un tur gan sadaļā “Par mani” visu pa ventisko – tur nu gan neviens nevar iebilst. Ja ventspilnieka identitāte ir viena no uzņēmuma vērtībām, tas tikai ir saistoši un apsveicami.

Lai nu kā arī būtu ar CV, ja mazliet pieklibo pie nepieciešamajām sadaļām, ieskaties dalder.lv – tur sistēma visas vajadzīgās iedaļas jau sagatavojusi tavā vietā! Arvien esmu par atgriešanos dzimtajā pusē – šeit pie mums ir daudz vērtību un svaiga gaisa. Un arī iespējas. Turklāt izdevumi šeit ir zemāki kā galvaspilsētā. Tāpēc arī dzīvošana ir vieglāka. Tikai nedaudz apņēmības!

Es ticu, ka arī tev izdosies atrast savu vietu! Un ja vēl pagaidām īstā darba vieta nav parādījusies aiz horizonta, iesaku sākt ar sludinājumu “Meklēju darbu” sadaļā. Lai arī darba devēji Ventspilī varētu nepalaist garām iespēju sazināties tieši ar tevi!

Un lai meklējumu procesā nebūtu jāstāv dīkstāvē, varbūt arī tev ir kāds hobijs, kuru varētu pārvērst nelielā peļņas avotā? Iespējams, arī zini kādu svešvalodu un brīvajā laikā varētu pasniegt bērniem vai pieaugušajiem privātstundas. Arī džemperu adīšanas meistarklases varētu būt saistošas – ne visas sievietes to prot. Varbūt pamēģini sapulcināt savu mazo interesentu pulciņu – ja nu tā lieta aiziet? ( :

Ne vienmēr divritenis jāizgudro no jauna. Citkārt atliek vien atrast ejošu ideju, to paņemt un pielāgot savai situācijai. Viens no šādiem ejošajiem biznesa modeļiem ir pasīvo ienākumu gūšana ar nekustamā īpašuma izīrēšanu. Arī ventspilniekam tas var būt viens no veidiem, kā papildus pacelt savu labklājības līmeni.

Varbūt tev ir vēl kādas idejas, kā varētu pelnīt šai pusē? Aicinu tad neslēpt sveci zem pūra un padalīties komentāros!

Leave your comment