Ceļam uz koptām pēdām nepieciešams ārstnieciskais pedikīrs

pedikīrsKā tas sākas…

Aizejot ciemos, Tu kautrējies novilkt zeķes, jo Tavi kāju nagi ir neglītā krāsā? Vai vēl vairāk – Tu kautrējies novilkt pat apavus, jo kājas svīst tik ļoti, ka uzreiz jāapmeklē duša?

Jogas nodarbības laikā Tu vienmēr mēģini savu paklājiņu klāt pašās beigās, lai neviens neredzētu Tavu biezo un nepievilcīgo ādu uz papēžiem?

Ādas sabiezējumi, varžacis, kārpas, sēnīšu infekcijas sabojāti, ieauguši nagi un sāpīgi nagu valnīši, kā arī deformēti nagi – mūsdienās šīs patiešām ir ļoti izplatītas problēmas. Bet gribas taču izskatīties un justies labi, un pārliecinoši! Ja vēlies atgūt veselību un atbrīvoties no kauna sajūtas, Tev ir nepieciešams ārstnieciskais pedikīrs.

Kā atšķiras ārstnieciskais pedikīrs no parastā pedikīra?

Būtiskākā atšķirība ir pavism vienkārša – pedikīra meistars nodarbojas ar veselas pēdas vizuālo apstrādi, savukārt meistars, kas veic ārstniecisko pedikīru – podologs – palīdz, ja ir sūdzības vai problēmas.

Vizītes laikā tiek novērtēts kāju nagu un pēdu ādas stāvoklis, veikti pēdu izmeklējumi, nepieciešamības gadījumā pacients saņem nosūtījumu arī pie attiecīga ārsta speciālista, piemēram, dermatologa vai ortopēda. Podologs arī palīdz cilvēkiem ar pastiprinātām kāju svīšanas problēmām, kā arī konsultē pēdu kopšanas jautājumos – par piemērotākajiem krēmiem, losjoniem, vingrinājumiem, piemērotāko apavu un zeķu izvēli un valkāšanu.

Aizejot uz vizīti, podologs izveidos individuālu pēdu aprūpes plānu, izvēlēsies konkrētajai nagu struktūrai un kāju ādai piemērotākās procedūras un tehniku, lai maksimāli samazinātu problēmas

Kad jāapmeklē podologs?

Apmeklēt ārstniecisko pedikīru var ne tikai tad, ja ir sūdzības – kvalitatīva pēdu un nagu kopšana ir vajadzīga ikvienam cilvēkam, kas rūpējas par savu kāju veselību. Būtiski to veikt ir paaugstināta riska grupas pacientiem, īpaši pacientiem ar cukura diabētu.

Parūpējies par savām pēdām!

Ne velti ajūrvēdā pēdas tiek uzskatītas par vienu no svarīgākajām ķermeņa daļām – savas dzīves laikā mēs apmēram trīs reizes nostaigājam apkārt ekvatoram. Tā ir milzīga slodze, kas pēdām ir jāiztur, tāpēc ļoti būtiski ir par tām pienācīgi rūpēties.

Pēdas ir visa organisma miniatūra kopija – uz tām sākas un beidzas visi enerģētiskie kanāli. Tuvojas pavasaris – ir palikuši tikai daži mēneši līdz vasaras sezonai, kad valkājam apavus, kuros redzamas atkailinātas pēdas. Lai sakoptu savas pēdas un bez kautrēšanās tās varētu parādīt citiem, laika atlicis pavisam maz!

Leave your comment