Atmiņas vai pierādījums?

videoreģistrators ar GPSMūsdienu cilvēks mēdz fiksēt dažādus savas dzīves notikumus un publiskot tos sociālajos tīklos – ballītes, jubilejas, ceļojumus, draugu satikšanās. Mums patīk saglabāt dažādus notikumus, noķertus attēlos un glabāt datora cietajā diskā, lai laiku pa laikam palūkotos uz šīm atmiņām! Tad kāpēc gan saglabāt un dokumentēt dažādas atmiņas un mirkļus, bet necenties dokumentēt tos brīžus, kas patiešām varētu būt noderīgi, ja tie atrodas fotogrāfijā vai videoierakstā? Jā, domāts – videoreģistrators. Maza, teju pamanāma ierīcīte pie auto priekšējā stikla, kas fiksē notikumus uz ceļa, kad pārvietojamies ar savu auto! Un ne jau tāpēc vien šis ierasts ir vērtīgs, lai redzētu ceļu un skatus (vismaz uz priekšu), kur esam devušies, bet gan tāpēc, lai situācijās, kad atgadās avārija, varam izmantot videoreģistratora iefilmēto materiālu kā vizuālu pierādījumu tam, kas īsti notika uz ceļa. Kaut vai tāpēc, lai bez problēmām uzrakstītu saskaņoto paziņojumu – videoreģistrators spēs lieliski palīdzēt arī šajā jomā. Un tad – kur vēl visi “jautrie” interneta video ar dažādām kuriozām situācijām uz ceļa, kas atgadījušās priekšā braucošajiem šoferiem, ko izdevies “noķert” videoreģistratora kamerai?

Tiesa, videoreģistratora ieraksts var nebūt viennozīmīgs un neapgāžams pierādījums, ja iesniedzam to policijā pēc avārijas. Iesākumā, nepietiek vien viedeoreģistratoru “piekabināt” sava auto ierīcēm – tas arī jāreģistrē, lai tā uzfilmēto informāciju varētu arī izmantot, kā pierādījumu. Un tad, kad videoreģistrators iegādāts un pienācīgi piereģistrēts, tā ieraksts VAR tikt izmantots kā pierādījums policijai vai tiesai. Videoreģistratora ieraksts automātiski nav negadījuma apstākļu pierādījums, bet var ievērojami atvieglot to noskaidrošanu. Der atcerēties arī to, ka pastāv sods, ja uzliekam auto videoreģistratoru, bet to nereģistrējam – tāpēc – der iepazīties ar noteikumiem, pirms iegādājamies un aprīkojam savu auto ar videoreģistratoru.

Tomēr, pēc būtības, videoreģistrators ar GPS tāda ierīce (mūsdienu gadžets) vien ir, kas vairāk sniedz sirdsmieru pašam auto īpašniekam. Tas ir papildus nodrošinājums, ka, ja nu kāda negaidīta situācija atgadās, pastāv iespējami video pierādījumi, kā arī – ja gadās kāda interesanta situācija uz ceļa – atkal – pastāv video pierādījumi, kas mūsdienu cilvēkam vienmēr liksies interesanti – arī pēc ilgāka laika palūkoties sava datora atmiņā un parādīt draugiem interesantos video!

 

Leave your comment