Auto uzturēšanas izmaksas attur jaunos autovadītājus no braukšanas.

octa apdrošināšanaKā zināms, daudzi jaunieši, sasniedzot 18 gadu vecumu, vēlas iegūt autovadītāja tiesības. Taču ne visiem tas izdodas, jo gan tiesību noformēšanas process, gan arī automašīnas uzturēšana prasa finansiālus ieguldījumus, kas attiecīgi arī attur daļu jauniešu mācīties braukt. Esam apkopojuši vairākus padomus par to, kā samazināt izdevumus, kas saistīti ar auto.

Statistika liecina, ka pēdējos 18 gados ir ievērojami samazinājies to jauniešu skaits, kuri ir ieguvuši autovadītāja tiesības. Ja pirms 11 gadiem teju katram otrajam jaunietim bija tiesības, tad tagad tādas ir katram trešajam cilvēkam vecumā no 17 līdz 20 gadiem. Izteikts jauno autovadītāju skaita samazinājums novērojams tieši vīriešu vidū.

Kādēļ tā noticis? Pirmkārt, tiesību kārtošanas procesu ietekmējusi valsts ekonomiskā lejupslīde. Lai arī nodarbinātība ir pieaugusi, ienākumi nav krasi mainījušies. Tā kā daudzi jaunieši papildus mācībām strādā nepilna laika darbu, auto uzturēšana viņiem šķiet pārāk dārga. Tāpat tiesību iegūšanas iespēju negatīvi ietekmē arī izmaksas par studiju kredītu un mājokļa uzturēšanu.

Runājot par auto iegādi, jāteic, ka arī šeit ir vairāki faktori, kas var atturēt jaunos autovadītājus no savas mašīnas pirkšanas. Pirmkārt, ir pieaugušas automobiļu cenas.

Arī visas izmaksas, kas saistītas ar mašīnas uzturēšanu, ir pieaugušas. Salīdzinot ar 1995.gadu, dzīvošanas izdevumi ir palielinājušies par 76%, savukārt auto uzturēšanas izmaksas – par 140%. Šajos izdevumos ietilpst: nodokļi, apdrošināšana, degviela, kā arī, protams, remonts, diagnostika u.c.

Kā jaunieši var samazināt izdevumus par auto?

  • Jāiegādājas neliela mašīna – ja auto jauda būs mazāka, apdrošināšana būs lētāka. Turklāt tiem, kuri tikko ieguvuši tiesības, nevajadzētu aizrauties ar jaudīgu spēkratu iegādi.
  • Atrodiet piemērotu apdrošināšanas kompāniju – statistika liecina, ka viens no trim apdrošinātājiem mēdz atteikt apdrošināšanu tām personām, kuras ir 18 gadus vecas, savukārt desmitā daļa kompāniju atsaka tiem, kuri jaunāki par 25 gadiem. Tomēr vecums nav vienīgais faktors, kuru ņem vērā apdrošināšanas firmas, tādēļ nevajag padoties pēc pirmā mēģinājuma. Latvijā ir pietiekami daudz apdrošinātāju, kuru piedāvātā KASKO un OCTA apdrošināšana atbildīs jūs prasībām un iespējām.
  • Iegūstiet jaunas kvalifikācijas – papildiniet savu braukšanas prasmi ar C1, C, D1 un citu kategoriju tiesībām.
  • Aprīkojiet savu auto ar drošības sistēmu – joprojām ziņās izskan, ka tiek zagtas mašīnas, tādēļ parūpējieties par to, lai jūsu spēkrats būtu aizsargāts pret ļaundariem.
  • Noformējiet auto uz kādas vecākas personas vārda – tādā veidā jūs samazināsit izmaksas par apdrošināšanu.
  • Ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus – ja brauksit droši un uzmanīgi, jūsu BonusMalus klase pēc gada var tikt paaugstināta, kas attiecīgi padarīs jūsu automašīnas apdrošināšanu arvien lētāku.

 

Leave your comment