Autosēdeklīši – kategorijas un iedalījums

autosēdeklīšiNenoliegsim to, ka dzīvojam modernā laikmetā, līdz ar to dažādas iespējas ikdienas dzīves uzlabošanai nav vairāk ekstra, bet gan pašsaprotama lieta. Par cik lielākajai daļai zemeslodes iedzīvotāju piemājas garāžā stāv vismaz viena automašīna, tad skaidrs, ka tā tiek izmantota ģimenes vajadzībām. Reizēs kad ģimenei piesakās jauns dalībnieks, vecākiem ir darba pilnas rokas, lai sarūpētu visu nepieciešamo mazuļa sagaidīšanai pasaulē un tiek sarūpēts ik viss, sākot no drēbēm un mēbelēm un beidzot ar dažādiem sīkumiem, par kuriem nemaz pirmajā brīdi nevar aizdomāties. Autosēdeklīši ir viens no tiem obligātajiem pirkumiem, kas ir jāveic vecākiem, lai parūpētos par bērna drošību mājupceļā no slimnīcas. Šī prasība ir obligāta un  ierakstīta arī ceļu satiksmes noteikumos. Par laimi vecākiem un arī bērniem, autosēdeklīši mūsdienās ir pieejami komplektācijā jau ar bērnu ratiem!

Ka iedala autosēdekļus?

Autosēdeklīši ir iedalāmi dažādās kategorijās un katrs ražotājs to var darīt dažādi un pat divējādi. Vispopulārākais ir iedalījums pēc svara, kas ari ir visprecīzākais, jo otrs populārākais ir pēc vecuma, bet tas var nebūt tik uzticams, jo katrs bērns attīstās savādāk,kas nozīmē to,ka viens var svērt 10 kilogramus, bet otrs tajā pašā vecumā vairāk vai mazāk. Autosēdeklīši iedalās sekojošās svara kategorijās:

  • No dzimšanas līdz 9 kilogramiem;
  • No dzimšanas līdz 13 kilogramiem;
  • No 9 kilogramiem līdz 18 kilogramiem;
  • No 9 kilogramiem līdz 36 kilogramiem;
  • No 18 kilogramiem līdz 36 kilogramiem.

Lielākajiem bērniem ir izstrādāti speciāli paliktņi, lai viņiem būtu ērtāka sēdēšana, bet piesprādzēšanās notiek jau ar automašīnā esošajām siksnām. Autosēdeklīši bērniem ir nepieciešami līdz 1,50 m garuma sasniegšanai.

Vai visu laiku iztikt ar vienu autokrēsliņu?

Lai arī svara kategorija ir norādīta salīdzinoši plaša, autokrēsliņu forma ir dažāda – gan daļēji guļus, gan pilnīgi sēdus. Guļus pozīcijā esošie autokrēsliņi ir piemēroti pašiem mazākajiem, kuri paši vēl netur galviņu un nemāk sēdēt, bet  tik līdz viņi paši saviem spēkiem sēž, tad būs vēlme celties sēdus un apskatīt, kas notiek apkārt, gluži tā pat kā guļot/sēžot pastaigu ratos. Laiks, kad bērns sāk izrādīt interesi par apkārt notiekošo un ceļas sēdus pozīcijā, ir labākais, kad iegādāties jaunu autosēdeklīti, lai bērna atrašanās ceļā un kustībā automašīnā būtu komfortablāka. Ir nepareizi uzskatīt, ka bērns var paciesties tās dažas minūtes vai stundas, ko atrodas automašīnā, jo pēc tam apkārtni varēs izpētīt pilnvērtīgāk. Braukt vienā auto ar niķīgu un raudulīgu bērnu nav diezin ērti, tāpēc vecākiem noteikti nepieciešams nomainīt autosēdekli, kad jūt, ka bērnam iepriekšējais vairāk nav piemērots. Esošo sēdekli var bez problēmām pārdot un iegūtās finanses novirzīt jauna iegādei.

Leave your comment