Breitling rokaspulksteņi – zīmols ar senu vēsturi

breitling rokaspulksteņi

Ikviens no mums kaut reizi dzīvē ir dzirdējis par slavenajiem Šveices rokaspulksteņiem un to augsto kvalitāti. Tos iecienījuši daudzi cilvēki visā pasaulē, tie pat ir parādījušies populārās filmās. Viens no Šveices zīmoliem, kas jau vairāk nekā 100 gadus darina laikrāžus, ir Breitling. Kāda ir šī leģendārā brenda vēsture?

Leons Breitlings bija prasmīgs pulksteņmeistars, kurš darināja ne tikai pulksteņus, bet arī inteliģentus mērāminstrumentus. Īsā laikā viņa inovatīvie kabatas pulksteņi ieguva plašu popularitāti, radot kompānijai ļoti labu reputāciju.

Breitling uzņēmuma dibinātājs sākotnēji fokusējās uz hronogrāfu darināšanu, jo tolaik tie bija ļoti pieprasīti gan industriālajā, militārajā, zinātnes un arī sporta nozarē. 1889. gadā Leonam tika piešķirts patents vienam no modeļiem, kas ar savu spīdīgo dizainu un salīdzinoši vienkāršoto, taču precīzo darbību apsteidza konkurentus.

Kad 1914. gadā Breitling izveidotājs devās aizsaulē, ģimenes biznesu pārņēma viņa dēls Gastons. Viņam piemita tas pats jaunrades gars, kā arī interese par hronogrāfiem, kuru viņš pierādīja, 1915. gadā radot pirmo ar roku liekamo hronogrāfu. Līdz mūsdienām ir radīti daudzi kvalitatīvi un izsmalcināti Breitling rokaspulksteņi, un ar daudziem to modeļiem iespējams iepazīties Chrono.lv interneta katalogā.

Pēc 12 gadiem Gastons negaidīti nomira. Viņa dēls Vilijs, kuram tobrīd bija tikai 14 gadu, nebija pietiekami vecs, lai turpinātu šo atbildīgo darbu, tādēļ nākamos piecus gadus kompāniju vadīja komanda, kas tika piesaistīta no ārpuses.

1952. gadā Breitling atkal satricināja pulksteņu tirgu, radot ikonu, kura tika nosaukta par Navitimer, ietverot divus vārdus – navigation (navigācija) un timer (taimeris). Tas kļuva īpaši iecienīts daudzu pilotu, aviosabiedrību un lidaparātu ražotņu vidū.

1953. gadu beigās Vilijs cīnījās ar veselības problēmām, bet viņa dēli – Gregorijs un Alains, vēl bija pārāk jauni, un nezināja, ar ko saistīt savu nākotni. Vilijs nolēma doties pelnītā atpūtā, un 1979. gadā pārdeva uzņēmuma daļas kopā ar zīmolvārdiem un pulksteņu modeļiem uzņēmējam Ernestam Šneideram, kurš arī bija ne tikai pulskteņmeistars, bet arī pilots. Viņa ģimene uzņēmās rūpes par Breitling leģendāro zīmolu līdz pat 2017. gadam.

Kad 1982. gadā uzņēmums tika reģistrēts kā Breitling Montres SA, tā galvenā mītne tika pārcelta Grenčnu. Tika nosvinēta zīmola 100. gadadiena un 1984. gadā tika laiks klajā pilnīgi pārveidots Chronomat modelis (viena no populārākajām kolekcijām).

2017. gadā Breitling zīmols kļuva par daļu no CVC Capital Partners, un tā paša gada jūlijā par uzņēmuma izpilddirektoru kļuva Džordžs Kerns. Līdz tam viņš jau bija aktīvi darbojies rokaspulksteņu industrijā, tādēļ atzina, ka turpinās godās leģendārā zīmola tradīcijas, kuru sākums meklējams tālajā 1884. gadā.

Leave your comment