Ceļojumu apdrošināšana uz gadu. Ko tas nozīmē?

ceļojums taizemē

Ceļošanu var uzskatīt par vienu no interesantākajām nodarbēm – ne tikai tādēļ, ka tā sniedz iespēju apskatīt skaistas vietas un izbaudīt jaunas kultūras, bet arī tāpēc, ka ceļot var gan vienatnē, gan arī draugu kompānijā vai ar tuviniekiem.

Lai arī lielākoties cilvēki dodas ceļojumos, lai atpūstos un gūtu neparastu pieredzi, tuvāki vai tālāki braucieni prasa nopietnu sagatavošanos, turklāt tas jādara laicīgi, nevis pēdējā brīdī. Pirmkārt, noteikti nepieciešams izpētīt galamērķi, uz kuru dodaties, lai nevajadzētu nonākt nepatīkamās situācijas, kas radušās, piemēram, vietējās kultūras tradīciju nepārzināšanas dēļ. Taču pat tie cilvēki, kuri rūpīgi un detalizēti izplāno ceļojumu, nevar būt pilnībā droši par to, kas var atgadīties, atrodoties ārzemēs, jo dzīvē daudzas lietas notiek neatkarīgi no mums. Tāpēc, pirms doties ceļā, viena no svarīgākajām lietām, par kuru noteikti vajadzētu parūpēties, ir ceļojumu apdrošināšanas iegāde. Kritiskās situācijās tā var palīdzēt ātrāk un vienkāršāk atrisināt problemātiskas situācijas, no kurām pašu spēkiem nav iespējams izkļūt. Ceļojumu apdrošināšana kalpo kā papildu nodrošinājums, lai braucienā gūtās emocijas būtu pozitīvas, neskatoties uz to, kas var atgadīties tā laikā.

Latvijā ceļojumu apdrošināšanu piedāvā daudzi apdrošinātāji, tādēļ atliek tikai atrast sev piemērotāko. Parasti šī firmas piedāvā plašu apdrošināto risku klāstu:

  • Medicīniskie izdevumi – polise kompensē neatliekamos medicīniskos izdevumus, kas radušies akūtas saslimšanas rezultātā, neatliekamu stomatoloģisku problēmu dēļ, kā arī gadījumos, ja, atrodoties ārzemēs, saasinājusies kāda hroniska kaite. Tāpat, ja ceļotājs, atrodoties ārzemēs, iet bojā, apdrošināšana sedz viņa mirstīgo atlieku nogādāšanu mājās;
  • Palīdzības apdrošināšana parasti ietver tulka, kā arī juridiskās palīdzības pakalpojumu izmaksu segšanu gadījumos, kad nepieciešams atjaunot dokumentus, nogādāt bērnus (līdz 16 gadu vecumam) mājās, ja apdrošinātais ievietots slimnīcā utt.
  • Ceļojuma izmaiņu apdrošināšana ietver dažādus, biežāk sastopamos riskus, kas saistīti ar reisu aizkavēšanos, pārcelšanu, atcelšanu utt.;
  • Nelaimes gadījumu apdrošināšana;
  • Civiltiesiskās atbildības apdrošināšana – tiek segti izdevumi, ja nodarīts kaitējums trešās personas mantai, dzīvībai vai veselībai;
  • Bagāžas apdrošināšana sedz izdevumus, kas radušies bagāžas pazaudēšanas, nozagšanas u.c., ar to saistīto problēmu gadījumā;
  • Dažādi riski, kurus iespējams apdrošināt ceļojuma laikā – mājokļa un maka apdrošināšana.

Viens no apdrošinātājiem, kurš ietver visus šos riskus, piedāvājot iegādāties polisi gan privātiem, gan biznesa ceļojumiem, ir Compensa. Riskus, kurus ietver ceļojumu apdrošināšana, iespējams aplūkot Compensa mājas lapas www.compensa.lv sadaļā “Ceļojums”.  Papildu jau minētajiem riskiem, šis apdrošinātājs pēta savu klientu vēlmes un regulāri papildina piedāvāto pakalpojumu klāstu.

Compensa piedāvā iegādāties gan īstermiņa ceļojumu apdrošināšanas polisi gan arī gada polisi, neatkarīgi no braucienu mērķa:

  • Īstermiņa polisē ietverta viena ceļojuma apdrošināšana (ja brauciena ilgums nepārsniedz 90 secīgas kalendāra dienas);
  • Gada polisē ietverti vairākkārtēji ceļojumi, no kuriem katrs nepārsniedz 60 secīgas kalendāra dienas. Šāda apdrošināšanas polise pieejama arī tālbraucējiem un Juridiskām personām, pielāgojot līguma noteikumus konkrētajiem ceļojumu mērķiem.

Leave your comment