Ceļvedis bērnu gultas izvēlē

bērnu gultasJa esat vecāka lomā, Jums noteikti reizēm var šķist, ka Jūsu mazais eņģelītis stiepjas garumā gaismas ātrumā. Varbūt Jūs pat tā īsti nepamanījāt, kad Jūsu atvase no maza ķipara izstiepās un kļuva par spītīgu pusaudzi. Bērni aug ļoti ātri, un to pieaugšanai seko līdzi jaunas vajadzības, tajā skaitā nepieciešamība pēc jaunas guļvietas. Bērni salīdzinoši daudz laika pavada tieši guļot, tāpēc ir svarīgi, lai guļvieta būtu ērta, komfortabla un atbilstu bērna auguma vajadzībām.

Atbilstoša guļvieta bērnam palīdzēs atslābināties un uzkrāt jaunu enerģiju, lai nākamajā dienā atkal varētu celties un izpētīt šo brīnumu pilno pasauli. Vecākiem ir svarīgi apzināties, ka bērna gultiņai jābūt atbilstošai katrā vecumā. Turklāt bērna gulta dažkārt bērnam kļūst par ko vairāk kā tikai guļvietu. Tā var tikt veidota kā paslēptuve vai kā mājiņa mīļo rotaļu lāču ģimenei. Tā var kļūt par vietu, kur pasēdēt ar rotaļu biedru, vai pat reizēm izpildīt kādu mājasdarbu.

Turpinājumā sniegsim ieskatu bērnu gultu sortimentā katram bērna vecuma attīstības posmam.

Gutas maziem bērniem

Liela daļa bērnu ‘’pārceļas’’ no jaundzimušo gultiņas vai šūpulīša uz lielāku gultu vecuma posmā no viena līdz trīs gadiem. Lai arī Jums kā vecākam šīs pārmaiņas var likt noritēt kādai asarai, Jūsu bērns šajā vecumā kļūst pastāvīgāks un gatavs jaunam posmam savā dzīvē. Mazo bērnu gultas parasti tiek veidotas tā, ka tās ir zemas, tādējādi nodrošinot ērtāku ierāpšanos un izrāpšanos no tās.

Standarta mazo bērnu gultas izmēri ir 140×70 cm. Mazo bērnu gultu dizaina variācijas patiešām var pārsteigt savā krāšņumā. Kāpēc jāguļ garlaicīgā gultā, ja savu miedziņu var izčučēt īstā princešu pilī vai par automašīnas imitācijā? Arī interneta veikalā 220.lv plašā klāstā atrodamas gultas maziem bērniem ar spilgtiem zīmējumiem, kuri rosinās Jūsu bērna iztēli. Tāpat var ieskatīties sludijumu portālos, kur bieži vien kvalitatīvu bērna gultu var iegādāties pat par vēl izdevīgāku cenu.

Guļvieta pamatskolas vecuma bērniem

Pamatskolas vecuma bērnos parādās īpaša interese par konkrētām lietām, tematiem un radošums. Šajā vecumā bērns aug īpaši ātri. Ja pamanāt, ka Jūsu bērna kāju pirkstgali jau sniedzas pāri mazo bērnu gultas malai, esat sasniedzis brīdi, kad Jūsu bērns ir gatavs pārcelties no mazās bērnu gultas uz vēl lielāku gultu. Eiropā vienvietīgās gultas standartizmēri ir 90x200cm.

Dažādi speciālisti iesaka joprojām izvēlēties gultu, kas ir zema, tādējādi nodrošinot ērtu iekāpšanu un izkāpšanu no tās. Arī šī vecuma bērniem varat izvēlēties dizaina gultu, tomēr atceraties, ka bērna intereses šajā vecumā var strauji mainīties.

Pusaudžu iecienītās divstāvu gultas

Ja Jūsu bērns jau ir pusaudzis, noteikti būsiet piedzīvojis brīžus, kuros veikt pirkumu Jūsu dēlam vai meitai vairs nebūt nav tik viegli kā agrāk. Šajā vecumā bērnam jau ir izveidojusies noteikta savas neatkarības un gaumes izjūta. Jūsu pusaudzis var kļūt diezgan kategorisks, paužot savu viedokli par to, kas viņam patīk un kas ir stilīgs, un kas to tracina.

Ideālas pusaudžu gultas izvēles atslēga ir spēja savienot praktisko ar aktuālo. Divstāvu gulta var būt labs risinājums Jūsu pusaudža vajadzību un vēlmju nodrošināšanai. Plašajā divstāvu gultu klāstā pieejamas gan gultas, kas sastāv no divām guļvietām, gan tādas, kuru pirmajā stāvā izveidota darba zona – galds un uzglabāšanas plaukti. Turklāt divstāvu gultas izvēle ir praktisks risinājums telpas ekonomēšanai, ja Jūsu ģimenē aug vairāki bērni.

Leave your comment