Dermatoloģija dzīves kvalitātei

dermatologija dzives kvalitatei

Cilvēka organismu sastāda ļoti sarežģīts un anatomiski smalks mehānisms, kura izzināšanai nepieciešami daudzi gadi kā medicīnas studentam un vēl vairāk – kā praktizējošam ārstam. Cilvēks, kurš nav saistīts ar medicīnu, bieži vien neapzinās veselības trauslumu un tās nozīmīgumu, jo ikdienā nesaskaras ar nopietnām problēmām. Ārsti rūpējas, lai sabiedrība tiktu informēta par nepieciešamiem veselības uzlabošanas pasākumiem, lai neattīstītos smagas saslimšanas, kas būtiski ietekmētu dzīves kvalitāti.

Protams, ja tādas konstatētas, tad ārsti nodrošinās visu nepieciešamo palīdzību. Tomēr vislabāk apstādināt slimības progresu jau pašā saknē. Arī tad, ja uz ādas parādījušies daži izsitumi, nevajadzētu pret to attiekties nenopietni – šodien tie ir tikai daži, bet jau pēc pāris dienām, iespējams, pieri jau būs noklājusi vesela armija. Arī tad, ja uzmetusies jauna dzimumzīme, vajadzētu to uztvert ar piesardzību – šādā veidā maskējas visagresīvākais no audzējiem, melanoma. Un ja tā, tad vislabākais būtu to pēc iespējas drīzāk pārbaudīt.

Dermatoloģija ir medicīnas zinātne, kas specializējas ādas un ādas saslimšanas problēmu risināšanā. Āda ir lielākais cilvēka orgāns, kurš pilda dažādas funkcijas. Viena no svarīgākajām funkcijām ir aizsargfunkcija. Labi kopta un vesela āda pasargā no baktēriju iekļūšanas dziļāk organismā, tāpēc nav vēlama pavirša attieksme, jo tā var radīt nopietnas sekas, kas atsauksies uz veselību.

Tā nav nodalāma no citām ārstniecības nozarēm, jo ādas slimības mēdz būt saistītas ar iekšējo orgānu saslimšanām, tāpēc dermatologi bieži vien sadarbojas ar ginekologiem, gastroenterologiem un citiem ārstiem. Dažkārt ādas neveslīgo toni ietekmē vitamīnu trūkums – tāpēc var būt nepieciešamas analīzes. Dermatoloģijas uzdevums ir noskaidrot ādas stāvokļa pasliktināšanās iemeslu. Un tikai tad ārstēt redzamās sekas.

Kad vērsties pie dermatologa?

Dermatoloģijas pakalpojumi pieejami pie šādām indikācijām:

  • Ādas vīrusuinfekcijas
  • Ādas un nagu sēnīte
  • Zemādas veidojumi
  • Jaunas ādas veidojumi
  • Ilgstoša nieze
  • Seksuāli transmisīvas slimības
  • Parazitāra ādas saslimšana
  • Ādas pigmentācija
  • Kārpas u.c.

Faktori, kas ietekmē ādas veselību

  • Ģenētika
  • Nesabalansēts uzturs
  • Ultravioletais starojums
  • Laikapstākļu mainīgums

Katram cilvēkam ir jāuzņemas atbildība par sava organisma un ādas veselības uzturēšanu labā stāvoklī. Tikai tad, ja paši pienācīgi izturēsimies pret savu veselību, ļausim ārstiem efektīvi un kvalitatīvi veikt savu darbu, varēsim redzēt uzlabojumus. Paši dažkārt nojaušam sava sliktā ādas veselības stāvokļa iemeslus – miega un svaiga gaisa trūkums, mazkustīgs dzīvesveids, neveselīga pārtika. Taču lai gūtu pilnvērtīgāku izpratni par iemesliem, kāpēc ādas izskats nav tāds, kā gribētos, vajadzīga padziļināta izmeklēšana – un tā ir dermatoloģijas kompetence.

Dermatoloģija ir attīstījusies līdzi laikam un sniedz mums modernas un iedarbīgas metodes ārstniecības jomā. Šodien arī pat no dzimumzīmēm varam atbrīvoties drošā veidā. Pacienti saņem augstas kvalitātes pakalpojumus. Viss sākas ar izmeklējumiem, pārbaudēm, ādas stāvokļa izvērtēšanu. Tad tiek noteikta diagnoze un sastādīts ārstēšanas plāns. Var būt nepieciešams gan nomainīt ēdienkarti, gan sejas kopšanas līdzekļus. Tāpat arī dermatologs var papildus ieteikt atbilstošas kosmetoloģiskas procedūras, kuras var izmantot līdztektus nomainītajiem uztura un sejas kopšanas paradumiem kā efektīvu līdzekli.

Leave your comment