Draudzīgs dermatologs bērnam–palīgs ikdienas rūpēs

draudzigs-dermatologs-bernam

Ādas problēmas un tās vizuālais izskats ir viena no biežākajām jauno vecāku rūpēm par savu jaunpiedzimušo bērniņu. Bērna āda ir sevišķi jūtīga gan pret apkārtējo vidi, gan visām izmaiņām, kas notiek pēc ienākšanas šajā pasaulē un jaunajiem vecākiem rada ne mazumu raižu un uztraukumu. Tas nozīmē, ka ikviena zīdaiņa ādas izmaiņa tiek uztverta ļoti saasināti. Draudzīgs dermatologs bērnam jeb ādas ārsts šajās situācijās būs labākais padomdevējs.

Dermatologs bērnam var palīdzēt!

Dermatologs, dermatovenerologs un venerologs ir ārsts, kas specializējies un ieguvis kvalifikāciju cilvēka lielākā orgāna – ādas ārstēšanu, kopšanu un profilaksi. Āda cilvēku pasargā no ārējās vides kaitīgās ietekmes, traumām, kā arī vada termoregulāciju. Tas nozīmē,  ka āda ir vitāli svarīga cilvēka sastāvdaļa, kuras veselības stāvoklis norāda uz kopējo veselības stāvokli. Sevišķi izteikti tas ir bērniem, jo tiklīdz organisms izjūt kairinājumu ēdiena, ķermeņa kopšanas, tīrīšanas līdzekļu vai apkārtējās vides kairinājuma rezultātā, rokas sausuma “pleķi”, pumpas, ādas apsārtums, jūtīgums. Dermatologs bērnam palīdzēs ikvienā jautājumā.

Kad vērsties pie dermatologa bērnam?

Vizīte pie dermatologa bērnam var būt nepieciešama šādos gadījumos:

  • Ja ir sūdzības;
  • Ja ir jebkādi jautājumi par ādas kopšanu, tās mitruma uzturēšanu, sausumu;
  • Ja vecāki pamana ādas iekaisumus;
  • Ja bērnam radušies izsitumi, kas nepāriet;
  • Ja ir ādas nieze un bērns pastiprināti kasa konkrētus ādas laukumus;
  • Ja kopējais ādas stāvoklis, kas rada vecākiem satraukumu.

Kā vajadzētu sagatavoties vizītei?

Ja jau ir bijuši jebkādi izmeklējumi vai analīžu rezultāti, tie noteikti jāņem līdzi. Tas dermatologam bērnam palīdzēs uzzināt pēc iespējas vairāk par kopējo veselības stāvokli. Tikpat svarīgi paņemt līdzi, vai norakstīt visus zāļu un krēmu nosaukumus, lai dermatologs bērnam saprastu, vai ir medikamenti, kas nav devuši rezultātus. Ārsta apmeklējuma dienā krēmus u zāles nevajadzētu lietot. Ja ir problēmas ar nagiem, tad tiem vajadzētu būt ataugušiem, lai ir iespējams no tiem noņemt izmeklējumiem  vajadzīgo materiālu. Šādi sagatavojoties, rezultātus iespējams sasniegt ātrāk un diagnostika var notikt efektīvāk.

Kā norisinās vizīte?

Dermatologs bērniem vispirms izrunā problēmu ar vecākiem, veic bērna vizuālo apskati un izvērtē analīzes. Iespējamas arī papildus analīzes vai citu mediķu izmeklējumi un slēdzieni. Ja nepieciešams analizēt nogriezto nagu materiālu, tie arī tiek sūtīti uz laboratoriju. Ja ir iekaisumu procesi, dermatologs bērnam veic optiskās dermatoskopijas pārbaudi, kas tiek veikta ar īpašu ierīci luminiscēta gaismā, kas palielina ādu 10 reizes.

Leave your comment