Draudzīgs dermatologs bērnam–palīgs ikdienas rūpēs

draudzigs-dermatologs-bernam

Ādas problēmas un tās vizuālais izskats ir viena no biežākajām jauno vecāku rūpēm par savu jaunpiedzimušo bērniņu. Bērna āda ir sevišķi jūtīga gan pret apkārtējo vidi, gan visām izmaiņām, kas notiek pēc ienākšanas šajā pasaulē un jaunajiem vecākiem rada ne mazumu raižu un uztraukumu. Tas nozīmē, ka ikviena zīdaiņa ādas izmaiņa tiek uztverta ļoti saasināti. Draudzīgs dermatologs bērnam jeb ādas ārsts šajās situācijās būs labākais padomdevējs.

Dermatologs bērnam var palīdzēt!

Dermatologs, dermatovenerologs un venerologs ir ārsts, kas specializējies un ieguvis kvalifikāciju cilvēka lielākā orgāna, ādas, ārstēšanā, kopšanā un profilaksē. Āda cilvēku pasargā no ārējās vides kaitīgās ietekmes, traumām, kā arī vada termoregulāciju. Tas nozīmē,  ka āda ir vitāli svarīga cilvēka sastāvdaļa, kuras veselības stāvoklis norāda uz kopējo veselības stāvokli. Sevišķi izteikti tas ir bērniem, jo tiklīdz organisms izjūt kairinājumu ēdiena, ķermeņa kopšanas, tīrīšanas līdzekļu vai apkārtējās vides kairinājuma rezultātā, rodas sausuma “pleķi”, pumpas, ādas apsārtums, jutīgums. Dermatologs bērnam palīdzēs ikvienā jautājumā.

Kad vērsties pie dermatologa bērnam?

Vizīte pie dermatologa bērnam var būt nepieciešama šādos gadījumos:

  • Ja ir sūdzības;
  • Ja ir jebkādi jautājumi par ādas kopšanu, tās mitruma uzturēšanu, sausumu;
  • Ja vecāki pamana ādas iekaisumus;
  • Ja bērnam radušies izsitumi, kas nepāriet;
  • Ja ir ādas nieze un bērns pastiprināti kasa konkrētus ādas laukumus;
  • Ja kopējais ādas stāvoklis rada vecākiem satraukumu.

Kā vajadzētu sagatavoties vizītei?

Ja jau ir bijuši jebkādi izmeklējumi vai analīžu rezultāti, tie noteikti jāņem līdzi. Tā dermatologs bērnam varēs uzzināt pēc iespējas vairāk par kopējo veselības stāvokli. Tikpat svarīgi paņemt līdzi vai norakstīt visus zāļu un krēmu nosaukumus, lai dermatologs bērnam saprastu, vai ir medikamenti, kas nav devuši rezultātus. Ārsta apmeklējuma dienā krēmus un zāles nevajadzētu lietot. Ja ir problēmas ar nagiem, tad tiem vajadzētu būt ataugušiem, lai ir iespējams no tiem noņemt izmeklējumiem vajadzīgo materiālu. Šādi sagatavojoties, rezultātus iespējams sasniegt ātrāk un diagnostika var notikt efektīvāk.

Kā norisinās vizīte?

Dermatologs bērnam vispirms izrunā problēmu ar vecākiem, veic bērna vizuālo apskati un izvērtē analīzes. Iespējamas arī papildus analīzes vai citu mediķu izmeklējumi un slēdzieni. Ja nepieciešams analizēt nogriezto nagu materiālu, tie arī tiek sūtīti uz laboratoriju. Ja ir iekaisumu procesi, dermatologs bērnam veic optiskās dermatoskopijas pārbaudi, kas tiek veikta ar īpašu ierīci luminiscēta gaismā, kas palielina ādu 10 reizes.

Bērnam doties pie jebkura ārsta ir pavisam citādāk kā pieaugušajam. Bērns vēl nezina, ko sagaidīt – varbūt tik vien kā no stāstiem kādās grāmatās vai rotaļājoties ar citiem bērniem un spēlējot dakterus. Bērnam vienmēr vajadzīga individuāla pieeja. Tā tas ir gan vedot bērnu pie zobārsta, gan dodoties uz pārbaudi pie dermatologa. Turklāt šāds notikums, visticamāk, bērnam paliks atmiņā uz ilgu laiku – tas ir kaut kas neierasts un ārsts baltajā ķitelītī liekas mazliet biedējošs, varbūt nākas izraudāt veselu asaru lavīnu pirms saņemties pavērt ārsta kabineta durvis…. Lai vai kā, drīz vien bērns uzzinās, ka nekas vairāk par čiks un vis jebkurā gadījumā šeit negaida!

Leave your comment