Ekonomiska izvēle – progresīva autoskola

autoskola

Autoskolas meklējam pēc daudz un dažādiem kritērijiem – cik tā populāra, cik tā ērti sasniedzama, cik labi ir CSDD reitingi attiecībā pret pirmreizēji nokārtotiem eksāmeniem, cik daudz draugu arī plāno apmeklēt šo iestādi, cik izdevīgas ir cenas, kā vadoties pēc tās pasniedzējiem un instruktoriem. Ideālā gadījumā meklētā skola atbildīs visiem izvirzītajiem kritērijiem, taču ir jāatzīst, ka progresīva autoskola kā ekonomiska izvēle nebūs pirmā asociācija.

Par manu pieredzi

Katrs pazīstam vairāk kā vienu, kurš nevarēja sagaidīt 18. dzimšanas dienu, lai varētu doties nokārtot auto vadītāja apliecību. Tāpat arī vidusskolas pēdējās klasēs gan jau bija arī daži, kuri no rīta ieradās starojošām sejām, jo izlūdzās vecāku atļauju līdz skolai vadīt auto pašiem, jo taču ir baltās tiesības.

Es nebiju viens no tiem.

Mana mazā māsa ir viens no tiem rallijistu tipiem, kura ar lielāko sajūsmu metās pie stūres, kad vien bija nepieciešamība kaut kur braukt vai kaut ko vest. Viņai bija vienalga, uz kurieni, ka tikai sajust pedāļus un ātruma pārslēgu. Nebūtu pārsteigts, ja viņai braukšanas nodarbības sagādāja lielāku prieku par ballītēm.

Secīgi, ilgu laiku man nemaz nebija nepieciešamības pašam domāt par autovadītāja apliecību. Bet tad mums ar sievu bija ģimenes pieaugums; tālākiem izbraucieniem pie radiem, protams, ar māsu joprojām varējām sarunāt, taču viņai arī savi plāni, sava dzīve.

Neslēpšu, ka tikai ar īgnumu beidzot piekritu sievai, ka jādomā par sava auto iegādi. Man tas nozīmēja tikai vienu vārdu – autoskola. Sāku mācības. Teorija kā jau teorija – tā lielas grūtības nesagādāja. Braukšanas nodarbībās man ātri pazuda pacietība. Te motors noslāpst, te ātrumu nevaru laicīgi pārslēgt, te pārslēgums sanāk īpaši nevienmērīgs. Lieki piebilst, ka es to norakstīju kā velti izšķērdētu laiku un atmetu autobraukšanai ar roku.

Tikai tāpēc, ka man nepatīk būt pie stūres, vajadzība nepazuda. Bērnam pieaugot tieši biežāk izjutu autovadītāja apliecības trūkumu. Visbeidzot māsa man pastāstīja, ka tagad Latvijā var nokārtot tiesības ar automātu, kā arī ir modernas autoskolas, kurās var apgūt braukšanu tieši ar automātu.

Kāpēc tā ir ekonomiska izvēle

Pavisam vienkārši – ja es jau no pašiem sākumiem būtu sācis mācīties auto vadīšanu ar automātu, es noteikti nebūtu izšķērdējis ne savu laiku, ne arī līdzekļus neauglīgām braukšanas nodarbībām. Kā jau iepriekš minēju, teoriju es apguvu visnotaļ viegli. Tagad, kad man vairs nebija jādomā par mašīnas manuālo vadīšanas pusi, es varēju netraucēti sajust sev apkārt esošo satiksmi un tajā iekļauties. Arī eksāmenu nokārtoju ar pirmo reizi.

Muļķi ir tie, kas uzskata, ka braukšana ar automātu ir tikai mīkstajiem. Drīzāk man viņi izskatās kā muļķi, kad sēžam sastrēgumu stundā. Auto vadīšana nav priekš visiem, un būtu negodīgi uzskatīt, ka tiem, kuriem mašīnas neinteresē, būtu, nepieciešamības spiestiem, jāmaksā par to vairāk.

Leave your comment