Guļammaisu sastāvs un to atšķirīgās īpašības

guļammaisi interneta veikalā 220.lvJa vēlies atrast savu vispiemērotāko guļammaisu, tad būtiski ir saprast no kā tas sastāv un kā sastāvs ietekmēs tā kvalitāti.

Galvenās īpašības, kas raksturo guļammaisus:

  • tā ārējais materiāls;
  • guļammaisa pildījums;
  • temperatūras noturība;
  • svars;
  • guļammaisa garums.

Ārējam guļammaisa materiālam pārsvarā tiek izmantots neilons. Tas laiž cauri gaisu un aiztur mitrumu.

Dūnu guļammaisiem, ārējā apdarē tiek izmantots Dry-loft audums, kuram ir īpaša elpojoša membrāna, kas pēc sajūtām ir kā termo-apakšveļai, jo izvada visu mitrumu uz āru.

Iekšējā guļammaisa virsma parasti ir no kokvilnas, lai mēs jūtamies komfortablāk un mājīgāk.

Guļammaisa pildījums ir nozīmīgs kritērijs, ko jāņem vērā, izvēloties guļammaisu, jo no tā atkarīga arī temperatūras noturība, svars un ilgmūžība.

Guļammaisi, kas pildīti ar dūnām ir visdārgākie, taču arī kvalitatīvākie un tajos varēsi gulēt un juties labi pat -25 grādu temperatūrā. Protams, viss atkarīgs no konkrētā modeļa. Dūnas parasti tiek kombinētas ar spalvām, kuras spēj šo guļammaisu padarīt elastīgāku un pufīgāku. Tādēļ svarīgi noskaidrot, lai spalvas sastāvētu vismaz 10% no pildījuma, lai sajūtas šajā guļammaisā būtu lieliskas. Atkarībā no tā, kādas dūnas tiek izmantotas, būs atkarīgs arī svars. Bieži dūnu guļammaisi ir smagāki, kas nebūs piemēroti cilvēkiem, kam visu dienu šis guļammaiss jānes uz muguras.

Lētāks variants būs sintepona vai sintētisko šķiedru pildījums. Ar šiem guļammaisiem būs ļoti ērti vasarās, vai nakšņojot teltīs, jo tā aukstuma izturība ir līdz -10 grādiem. Tie ātri izžūst, un parasti ir viegli. Negatīvā to īpašība, ir ātrā nolietošanās. Pie regulāras lietošanas tie zaudē savu formu un zaudē arī siltumizolāciju pāris gadu laikā.

Vēl ir silikona pildījuma guļammaisi, kura sastāvā ir silikona šķiedras. Tiem ir laba siltumizolācija un tie ļoti līdzinās dūnu pildījuma guļammaisu kvalitātei. Tie kalpos vismaz piecas sezonas un būs siltāki par citiem sintētiskajiem guļammaisiem.

Izdevīgās cenās guļammaisi pieejami plašā klāstā interneta veikalos, kas ļaus izvēlēties tieši Tev vispiemērotāko modeli.

Leave your comment