Īstai namamātei pareizā plīts.

melna gāzes plīts

Jautājot jebkuram, kam ēdiena gatavošana ir aizraušanās, hobijs vai profesionāla joma, virtuvē galvenais, bez kā iztikt nu nekādi nebūs iespējams, atbilde būs viennozīmīga – plīts. Gan dzīvoklī, privātmājā, vasaras mājā vai pārvietojamā treilerī – visur, kur uzturamies un vēlamies gatavot sev siltu ēdienu – plīts ir neatņemama sastāvdaļa. Tā kā plīšu sortiments ir ļoti plašs, tāpat kā ar cepeškrāsnīm, tad, izvēloties pareizo savam mājoklim, reizēm palīdzīga roka un padoms krietni vien noder. Tad nu sekojoši informācija par dažādo piedāvājumu – ko ņemt un neņemt vērā, iegādājoties jaunu plīti.

Iesākumā varam minēt to, ka ir kā iebūvējamās, tā klasiskās plītis. Klasiskā plīts būs krietni vien lētāka, jo tai nebūs nepieciešamas dažādas sarežģītas manipulācijas. Kā iegādājies, novietoji vajadzīgajā vietā virtuvē – lieto. Ja virtuvē nepieciešams nomainīt tikai plīti, citas iekārtas un mēbeles neaiztiekot – klasiskā plīts ir ideāls variants. Tajā pašā laikā arī iebūvējamajām plītīm ir savas priekšrocības. Ja plītij atvēlēta konkrēta vieta un aprēķināti nepieciešamie izmēri, iebūvējama plīts varētu būt praktiskāka. Turklāt tā var izvēlēties arī cepeškrāsns atrašanās vietu un vēlamo augstumu, kamēr pati plīts iekļaujas pārējā virtuves iekārtā.

Tāpat kā klasisko un iebūvējamo, atšķir arī gāzes, elektrisko un kombinēto plīts tipu. Ja mājās ir gāzes vads vai ir vēlme iegādāties gāzes balonu – visticamāk, ierīkosim virtuvē gāzes plīti. Vislabāk šādā gadījumā izvēlēties gāzes plīts virsmu ar elektrisko cepeškrāsni – ja cepeškrāsns bieži tiek izmantota kulinārijas gardumu tapšanā. Gāzes cepeškrāsns nespēs nodrošināt augstu konditorejas izstrādājumu kvalitāti – tāpēc, ja šādi mēdzam izmantot cepeškrāsni, elektriskā būs labāka.

Pērkot gāzes plīti, pievēršam uzmanību arī vārāmās virsmas materiālam. Tas var būt gan emaljēta tērauda, kas vieglāk skrāpējas, gan alumīnija, kas būs izturīgāks pret skrāpējumiem, gan nerūsējošā tērauda, kas kalpos ilgi, prasīs rūpīgāku apkopi un būs krietni vien dārgāks cenā. Vēl viens gāzes plīts virsmas materiāls – stikla keramika, kas izskatīsies ļoti eleganti, turklāt ir viegli kopjama.

Uzmanību pievēršam arī riņķu jaudai. Izvēloties gāzes plīti, kur lielākā riņķa jauda ir vismaz 3kW, varam būt droši, ka varēsim gatavot pie ļoti augstām temperatūrām. Savukārt elektriskā aizdedzes funkcija būs ērta un parocīga pat tad, ja mājās neatradīsies neviens sērkociņš. Tāpat novērtējam arī plīts riņķus, kas atrodas priekšpusē, jo tos taču izmantojam visbiežāk.

Ļoti patīkama funkcija, jo īpaši jaunākajām gāzes plītīm, ir gāzes kontrole – tad, ja katliņš pārskrējis pāri un gāze nodzisusi, tā nekavējoties izslēgsies pati.

Leave your comment