Jaunākās online vakances

vakancesDarbs ir tas, ko mēs spējam paveikt ar rokām un prātu, un darbs pasaulei sniedz objektivitāti. Darbu var nosaukt par tādu aktivitāti, ar kuras palīdzību mēs nodrošinām sev iztikas līdzekļus. Un darbs iet līdzi laikam – vai zināji, ka ekonomikas lejupslīdes laikā medmāsa ir viens no pieprasītākajiem amatiem? Uzzini, kas ir vakance un kā tiek izvērtēts, kuri kandidāti izsludinātajai vakancei būs vispiemērotākie.

Kas ir vakance?

Vakance burtiski nozīmē tukšumu. Tātad tā ir brīva vieta uz kādu piedāvājumu. Izsludinot vakanci, tiek minēta kandidāta nepieciešamā izglītība un pieredze, un attiecīgi no šīs informācijas darba devējs izvērtē kandidāta abilstību tai. Mūsdienās darba meklējumi nav iedomājami bez interneta palīdzības, tādēļ ir izveidoti neskaitāmi portāli, kur aplūkot online vakances. Liela daļa darba devēju izvieto aktuālo vakanci vairākos portālos, tādēļ tās var atkārtoties. Tas palielina iespējas atrast piemērotāko kandidātu, bet palielina konkurenci kandidātu vidū. Tādēļ, ja esi darba meklētāju vidū – nesēdi uz vietas, bet cītīgi skaties jaunākos vakanču piedāvājumus! Online vakances tiek izvietotas pēc dažādām kategorijām:

  • jauni sludinājumi;
  • visi sludinājumi;
  • pēc amata kategorijas;
  • pēc reģiona;
  • prakses vietas;
  • piedāvājumi alfabēta secībā.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlas darbiniekus?

Ņemot vērā, ka darba devējs uz izsludināto vakanci saņem neskaitāmus pieteikumus, tad Tev ir jāsagatavo labs CV un atmiņā paliekoša pieteikuma vēstule. CV ir jābūt īsam un kompaktam pamatinformācijas apkopojumam par Tavu dzīvi – tam jābūt tik lakoniskam, cik vien iespējams. Rakstot CV, darba devējam no Tevis ir skaidri jāsaņem atbildes uz šiem jautājumiem:

  • Kādas ir Tavas prasmes un spējas?
  • Kāda ir Tava pieredze?
  • Kas Tu esi par cilvēku (introverts vai ekstraverts, strādā komandā vai individuāli)?

Savukārt, pieteikuma vēstule sniedz priekšstatu par to, kā Tu vari būt noderīgs viņa vadītajai organizācijai. Atceries, ka cilvēki kļūst aizvien radošāki un tirgus konkurence – sīvāka. Tādēļ ļauj, lai Tava personība šajā vēstulē izpaužas maksimāli!

Pat ja Tev nebūs vajadzīgo prasmju, taču no Tavas vēstules varēs noprast, ka esi entuziasma pilns un gatavs apgūt konkrētajai vakancei nepieciešamās iemaņas, tad visdrīzāk izvēlēsies tieši Tevi! Bieži gadās, ka kandidāts tiek nolīgts sava entuziasma un enerģiskuma, nevis augstas profesionalitātes dēļ, tāpēc ir vērts ieguldīt laiku labas pavadvēstules tapšanā. Īsumā – CV un pieteikuma vēstules mērķis ir sniegt pārskatāmu priekšstatu par Tavu izglītību un pieredzi, lai potenciālais darba devējs būtu ieinteresēts uzaicināt Tevi uz interviju jeb piešķirt vakanci.

Leave your comment