Jaunas gāzes plīts meklējumos

gāzes plīts boschJāatzīst, nekad neesmu pievērsusi lielu uzmanību gāzes plītij. Esošā strādāja jau daudzus gadus (vairāk nekā 20 – padomju laiku tehnika), un, kamēr vien tā strādāja, sūdzību nebija un es arī nekad neaizdomājos par to, ka vajadzētu „veco tehniku aizstāt ar jaunu”.

Daudz un plaši apkārt dzirdam, kā jauna tehnika ir labāka, funkcijas, iespējas un tā tālāk, tomēr, kā no mammas un vecmāmiņas laikiem iemācījos apieties ar esošo plīti un cepeškrāsni, tā nemaz neiespringu uz to, ka ļoti vajadzētu kaut kāds tur jaunas funkcijas un iespējas – ja reiz strādā, tad viss ir labi.

Nekad jau tā neiedomāsies, ka gāzes plīts var saplīst. Un tomēr – izrādās, var gan. Turklāt radot gana lielu paniku – tomēr gāze taču. Un ja nu, ja nu notiek kas nelāgs? Īsāk sakot, tiklīdz mūsu uzticamā gāzes plīts sāka izrādīt kādas neparastas pazīmes, ka kaut kas nav kārtībā ar tās darbību – sapratu, jāsāk meklēt jauna.

Protams, neko pārāk dārgu un lepnu negribējās (jā, salasījos internetā par neskaitāmi daudz funkcijām, kādas vien var būt modernajām gāzes plītīm, un nospriedu, ka cenas arī droši vien ir gana augstas). Nu kurš gan interesējas par gāzes plīts tirgus cenām šobrīd, ja negrasās pirkt plīti? Neviens!

Tikai tad, kad vajag kaut ko tādu pirkt, tad nu sākam meklēt, cik, kur, kas un kā. Izrādās, gāzes plīts (turklāt ar visu cepeškrāsni), nemaz tik dārgi nemaksā. Protams, pirmie tika izķemmēti visi interneta veikali. Neteiksim, ka meklēju pašu lētāko variantu, tomēr dārgāko arī negribējās – nu tādā normālā, standarta cenā, kuru varu gan atļauties, gan, protams, ar dažām jaunām funkcijām, ko vecā gāzes plīts nespēja – nu ja jau reiz iegādājos jaunu, tad lai iet arī – modernu!

Baigās mana izvēle apstājās pie gāzes plīts Bosch. Zināms zīmols, normāla cena (manā skatījumā, turklāt vēl ar nelielu akciju, kas jau liekas atlaides bonuss), normālas, saprotamas funkcijas – nekā astronomiska, ko nevarētu izprast un kur būtu stundām jāburas cauri instrukcijai, lai kaut ko saprastu.

Un ko gan vairāk var prasīt no tādas tehnikas vienības kā gāzes plīts – galvenais lai darbojas, kalpo ilgi un nemaksā nenormāli augstu cenu.

Leave your comment