Jaunas Presto autoskolas filiāles ne tikai Rīgā – auto apmācība tuvāk mājām

Jaunas Presto autoskolas filiāles

Daļa sabiedrības uzskata, ka auto vadītāja tiesību iegūšana ir vienkāršs un pat pašsaprotams process, kuru var uztvert kā daļu no kļūšanas par pieaugušu cilvēku, kuram pašam jāatbild par savu rīcību. Vecāki mēdz uzskatīt, ka auto vadītāja apliecība palīdz jaunietim kļūt atbildīgākam un patstāvīgākam. Mēs ticam, ka tā ir, taču īstās autoskolas izvēles process var nebūt nemaz tik vienkāršs, kaut vai tā iemesla dēļ, ka mūsdienās to ir tik daudz. Kaut vai, aplūkojot dažas domubiedru grupas un forumus, iespējams lasīt, ka cilvēki vaicā pēc padoma un atsauksmēm, kuras autoskolas ir labākas.

Arī man šis jautājums kļuva aktuāls, kad 27 gadu vecumā nolēmu atgūt nokavēto un iegūt autovadītāja apliecību – lai beidzot saprastu, kā tad īsti ir būt pieaugušajam. Mēļo, ka sievietes, kuras ieguvušas tiesības, esot inteliģentākas. Vai tā ir taisnība, vai arī nē, pats sarežģītākais posms, kas arī izrādās kā viens no noteicošajiem faktoriem, lai veiksmīgi nokārtotu noslēdzošos CSDD pārbaudījumus, ir izšķiršanās par mācību iestādi. Un arī es ņēmos atbildes meklēt Facebook grupās un iztaujājot draugus. Par to, ko uzzināju, pastāstīšu turpinājumā.

Kā viens no līderiem ne tikai atsauksmju, bet arī CSDD novērtējuma ziņā ir autoskola Presto. Regulāri par autoskolu rezultātiem raksta šeit – uzgāju, ka šajā mājaslapā ik gadu apkopo labāko autoskolu top un sliktāko izvēļu anti-top.

Salīdzinot ar citām mācību iestādēm, Presto izceļamas vairākas nozīmīgas priekšrocības – iespēja braukšanas nodarbības apmeklēt katru dienu, iespēja brīvi mainīt instruktorus, kā arī digitalizētā sistēma, pateicoties kurai lielākoties visus ar autoskolu saistītos jautājumus iespējams nokārtot attālināti.

Kā noskaidroju, Presto mācību modelis palīdz izvairīties no tām netīkamajām situācijām, kas citus attur no tiesību kārtošanas – konflikta situācijas ar piešķirto instruktoru un nebeidzama atkārtotu eksāmenu kārtošana. Tā kā instruktoru Presto var brīvi izvēlēties un mainīt, nav jābaidās, ka šajā autoskolā kāds instruktors ekonomisku vai citu interešu vārdā varētu pagarināt apmācību procesu. Un nevienam jau negribas, lai pie tiesību kārtošanas nāktos nosēdēt gadu! Ne mazāk svarīgi – Presto piedāvā vadlīnijas, lai tiesības iegūtu pat mēneša laikā!

Jaunas Presto filiāles

Ir skaidrs, ka pie autovadītāja jeb B kategorijas, kā arī citu kategoriju apliecības vēlas tikt ne tikai Rīgā dzīvojošie cilvēki, bet arī tie, kas mitinās dažādās citās pilsētās un lauku reģionos. Lai atvieglotu iespēju nokārtot tiesības, autoskola strauji aug, tādēļ pavisam drīz būs pieejamas jaunas Presto autoskolas filiāles. Piņķi, Baloži un Ķekava – tās it tikai dažas apdzīvotās vietas, kur pavisam drīz cilvēkiem būs iespēja iegūt tiesības Latvijas autoskolā nr.1!

Tas, ka Presto autoskola piedāvā tik plašu pārklājumu Latvijas teritorijā, ir vēl 1 bonuss. Kā kursants, varu braukšanas nodarbības apmeklēt arī citās pilsētās Latvijā, kur pieejami Presto instruktori. Pati esmu no Ventspils, bet braukšanas nodarbībām esmu pēc iespējas pieteikusies arī Rīgā un Liepājā. Tas nozīmē, ka dienās, kad nākas izbraukt no savas pilsētas, nav jāzaudē laiks, kuru veltīt braukšanas prasmju pilnveidošanai. Tāpat arī var daudz pilnvērtīgāk iemācīties braukt, ja pieredzi iespējams gūt dažādās vietās.

Kurš ir patiesais līderis?

Apkopojot CSDD datus, 2017. gadā neapstrīdams līderis starp salīdzinoši lielu skaitu Latvijas autoskolu bija tieši Presto. 1. vieta un jaunas Presto autoskolas filiāles – patiesi lielisks rādītājs, kas apliecina strauju attīstību un izaugsmi. Šie ir statistiski mērāmi fakti, kas apliecina manu pārliecību, kāpēc izvēlējos par mācību iestādi tieši Presto. Tas nozīmē, ka man ir daudz augstākas iespējas nokārtot eksāmenus ar 1. reizi un ātrāk iegūt tiesības, kā arī mācību pieredze ir daudz ērtāka – braucu kad un kur vēlos.

2017. gada griezumā, izvērtējot teorētisko apmācību eksāmenu rezultātus visās kategorijās, rezultāti bija pārsteidzoši – 94% kursantu teorijas eksāmenu bija nokārtojuši ar 1. reizi, kas ir ievērojams sasniegums. Man vienmēr paticis atrasties starp labākajiem – tas ir gan motivējoši, gan pacilājoši. Nav noslēpums, ka spēlēju volejbolu labāk, kad  saspēles biedrs ir prasmīgs spēlētājs nevis iesācējs. Tāpat arī ir ar autoskolu – ja pasniedzēji un instruktori ir zinošāki un veiksmīgāk prot pasniegt zināšanas, kāpēc gan neļaut tās ieliet ar karoti?

Savukārt, kas attiecas uz praktisko apmācību tādās kategorijās kā A (motocikli) un B (vieglie auto), 2017. gadā Presto 6 mēnešus bija līderis braukšanas eksāmena kārtošanā Rīgā  – 47% kursantu B kategorijā un 62% kursantu A kategorijā nokārtoja braukšanas eksāmenu ar 1. reizi! Kā zināms, braukšanas eksāmens ir tas, kas “iegāž” daudzus kursantus, kā rezultātā viņiem nākas doties uz šo eksāmenu ne tikai vienu bet pat divas, trīs un vairāk reizes.

Tā kā laiks un nauda ir izmērāmas vērtības, ar kurām negribas šķērdēties, iesaku izvēlēties autoskolu, kuras dati statistiski garantē augstāku iespēju ietaupīt abus!

Augsta līmeņa serviss

Salīdzinot ar nozares vidējiem rādītājiem, Presto, pēc CSDD statistikas datiem, ir autoskola, kuras rādītāji par 20% augstāki nekā citām autoskolām, kuras, iespējams, Latvijā ir krietni pazīstamākas. Tā teikt, ne vienmēr labākais ir izvēlēties to mācību iestāde, kura visskaļāk sevi reklamē vai kuras nosaukums izklausās pazīstamāks.

Ne visi zina to, ka Presto ir vienīgā autoskola Latvijā, kura piedāvā iespēju noslēgt līgumu par braukšanas tiesību kārtošanu attālināti. Šis ir ļoti mūsdienīgs, ērts un praktisks risinājums tiem, kuri dzīvo tālāk no autoskolas vai arī nevar līdz tai nokļūt darba laikā. Tā vietā, aizpildot pieteikumu un noslēdzot līgumu jebkurā laikā, topošais kursants ieekonomē līdzekļus par nokļūšanu līdz autoskolas birojam.

Taču, piemēram, tie, kuriem dzīvesvietai tuvāk ir Jūrmala, Daugavpils vai Liepāja, var priecāties, jo jaunas Presto autoskolas filiāles tiks pavisam drīz atvērtas arī šeit. Manuprāt, šāda attīstība un paplašināšanās arī ir kā apliecinājums, kas parāda, ka autoskola neatrodas stagnācijā. Tas nozīmē, ka audzēkņi ar mācību kvalitāti ir apmierināti, pozitīvas atsauksmes piepilda tīmekli un arvien jauni cilvēki vēlas pievienoties.

Lai pieteiktos braukšanas nodarbībām, Presto autoskola piedāvā elektronisko braukšanas nodarbību pieraksta sistēmu, kas ērtā veidā ļauj redzēt, kādos laikos katrs no instruktoriem ir pieejams. Iespējams, arī tu esi dzirdējis vai lasījis to, cik svarīgi ir izvēlēties īsto instruktoru, jo tas ievērojami ietekmē ne tikai apmācību rezultātu, bet arī sniegumu. Jo ātrāk tiek apgūtas braukšanas iemaņas un biežāk apmeklētas nodarbības, jo vieglāk kursantam nolikt eksāmenu ar 1. reizi, kas (attiecīgi) palīdz viņam arī ietaupīt, jo nav jāmaksā par atkārtotu eksāmena kārtošanu.

Presto autoskola ikvienam kursantam izsniedz braukšanas nodarbību pieraksta žurnālu, kurā katrs instruktors, kas attiecīgajā reizē vada nodarbību, var veikt piezīmes un sekot līdzi progresam, kas, protams, arī palīdz pašam kursantam saprast, kuras ir viņa stiprās un vājās puses. Šāds braukšanas žurnāls ir praktisks un parocīgs – varu tajā ieskatīties un atcerēties, ko nodarbībā apguvu, lai nākamajā reizē mācītos no iepriekš pieļautajām kļūdām un tās neatkārtotu vēlreiz.

Kā zināms, viena no neatņemamām autovadītāja apliecības iegūšanas daļām ir medicīnas izziņas kārtošana. Lai šo procesu atvieglotu, izvēlies Presto, jo šī autoskola ir Rīgas plašākā medicīnisko komisiju tīkla operators. Lai nekavētu tiesību iegūšanas procesu, iesaku šo jautājumu nokārtot vēl pirms teorijas nodarbību uzsākšanas. Tāpat arī nepieciešams iziet 1. palīdzības kursus, kas ir obligāts priekšnosacījums, lai iegūtu autovadītāja apliecību. Arī tos rekomendēju nokārtot pirms teorijas, citādi vienlaikus nāksies kārtot abus.

Dodoties uz auto kursiem, jārēķinās ar to, ka Latvijā to garums nav ilgs, tādēļ salīdzinoši liela daļa laika jāvelta pašmācībai. Lai šo procesu atvieglotu, Presto mājas lapā Presto.lv ir pieejami dažādi izglītojošie raksti. Šeit iespējams izmēģināt autoskolas testu un CSDD testu – tiešsaistē tādā veidā var pārbaudīt savas zināšanas. Man liels palīgs bija tieši autoskolas tests, jo šeit ne vien varēju redzēt, kurā jautājumā kļūdījos un kāda bija īstā atbilde, bet arī pie katra jautājuma vēlreiz iepazīties un atkārtot ceļu satiksmes noteikumus, kas attiecas uz konkrēto piemēru.

Auto vadītāja un citu kategoriju tiesību iegūšana nebūt nav lēts prieks, un tas ir zināms ikvienam, pat tiem, kuriem pašiem šādas apliecības vēl nav. Iespējams, tieši augstās izmaksas ir viens no galvenajiem šķēršļiem, kas liedz šo dokumentu iegūt. Arī šajā jautājumā Presto autoskola piedāvā risinājumu –  bezprocentu kredītu līdz 300 eiro, ko iespējams izmantot apmācību finansēšanai. Vēl pirms līguma parakstīšanas arī var izmantot kalkulatoru, kurā var aprēķināt provizoriskās izmaksas.

Es gan ieteiktu rēķināties ar 1000 EUR jebkurā gadījumā. Saka, ka nepieciešamo braukšanas nodarbību skaitu var aprēķināt, pieskaitot vecumam +10. Un lai drošs paliek nedrošs – paņemt vēl kādas 5 nodarbības klāt. Viss, protams, atkarīgs no katra pārliecības pie stūres – kādam nepieciešams lielāks skaits braukšanas nodarbību, cits jau, iespējams, šīs prasmes apguvis senāk ar vecāku palīdzību un nebūt nejūtas tik bikli un nedroši. Tā, piemēram, man pašai šis bija liels solis un pagāja ilgāks laiks līdz pati guvu drošības sajūtu un ticību, ka tiešām varu braukt.

Iepriekš minētās, jaunās Presto autoskolas filiāles, ir tikai daļa no plašā tīkla. Tās pieejamas arī Rīgas centrā, Lielvārdē, Vecmīlgrāvī un citur galvaspilsētā. Kopā ar šo autoskolu tiesību iegūšanas process izrādās daudz patīkamāks un vienkāršāks kā tas ir citviet nozarē – liela pretimnākšana, kā arī profesionāli pasniedzēji un instruktori, kuru metodes palīdz nepieciešamās zināšanas iegūt veiksmīgā un raitā ceļā. Tāpat arī patīkami apzināties, ka negaida nepatīkami zemūdens akmeņi, jo ar līgumu var iepazīties pat vēl pirms parakstīšanas.

Šeit jūtams, ka autoskola ieinteresēta sagatavot kursantus, kuriem izdodas!

Un lai par to pārliecinātos, iesaku iepazīties ar CSDD publicētajiem datiem par kursantu sniegumu noslēdzošajos eksāmenos. Lai pārliecinoši zinātu, kura autoskola ir labākā un izvirzās līdera pozīcijās, matemātiski precīzi dati noteikti ir labākais mērs, pēc kura noteikt, kur pastāv procentuāli augstāka iespēja sasniegt vislabāko rezultātu un īstenot mērķi par tiesību iegūšanu ātrāk un ar iespējami mazākiem izdevumiem.

Ja meklē savu autoskolu, kāpēc gan arī tev neienākt Presto.lv?

Leave your comment