Jumtu segumu veidi – kādu izvēlēties?

jumtu veidiKad ir pienācis laiks domāt par jumta nomaiņu, var nākties apjukt – kādu jumtu labāk izvēlēties? Kurš ilgāk kalpos? Protams, ikviena nama saimnieks vēlas jumtu, kas ne vien labi izskatās, bet arī teicami pilda savas funkcijas, ir izturīgs un kvalitatīvs. Kādi ir populārākie jumtu segumu veidi un kādas ir to būtiskākās priekšrocības? Par to lasi turpinājumā.

Jumtu veidi – izvēlies piemērotāko!

Mūsdienās pieejami dažādi jumtu veidi. Lai saprastu, kurš ir piemērotākais, jāņem vērā gan materiāla izmaksas, gan tas, kāda ir jumta konstrukcija, kāds ir nama ārsienu materiāls, kā arī citi aspekti.

Dakstiņu jumts

Viena no iespējām ir iegādāties dakstiņu jumtu. Starp citu, tas ir atzīts, kā viens no piemērotākajiem risinājumiem mūsu klimatiskajos apstākļos. Pie citām priekšrocībām var minēt to, ka dakstiņi ilgi kalpo – tātad tas ir lielisks ilgtermiņa ieguldījums. Turklāt dakstiņš kalpo kā etalons citiem jumta segumiem, ne velti pie daudziem materiāliem lasīsiet vārdus “izskatā atgādina dakstiņu”. Kāpēc pirkt kopiju, ja par pieņemamu cenu var iegādāties oriģinālu?

Akmens (dabīgā šīfera) jumts

Vēl kāds ļoti izturīgs, ilgtspējīgs risinājums ir akmens (dabīgā šīfera) jumts. Tas gan arī ir viens no dārgākajiem jumta segumiem, turklāt, lai šādu segumu uzliktu, svarīgi, lai jumta konstrukcija būtu pietiekami izturīga.

Metāla jumts

Izplatīts risinājums ir arī metāla jumts. Šāds segums pieejams vairākos variantos (atšķirīgas krāsas, formas), tādēļ savam namam piemērotu risinājumu var atrast ikviens saimnieks.

Skaidu jumts

Vēl kāds variants ir skaidu jumti – absolūti ekoloģisks risinājums. Jumta segums tiek izgatavots no eglēm, apsēm, priedēm, turklāt tas tiek veidots vairākās kārtās, tādā veidā nodrošinot augstu mitrumizturību.

Bezazbesta šīferis

Līdzīgs akmens šīferim ir bezazbesta šīferis – atšķirībā ir tikai tajā, ka tas ir daudz vieglāks materiāls. Pieejams vairākās krāsās.

Niedru jumts

Vēl arvien aktuāls ir niedru jumts – segums, kas tiek veidots no niedru kūlīšiem. Tas ir ekoloģisks un nodrošina labu siltumizolāciju.

Bitumena jumta segums

Taisniem vai ļoti lēzeniem jumtiem piemērots risinājums var būt bitumena uzkausējamais jumts. Tas ir salīdzinoši vienkārši uzstādāms, un gana lēts.

Kā redzams, opciju ir ļoti daudz – katram pašam jāatrod piemērotākais risinājums. Pirms tam jāizvērtē gan savas iespējas, gan vajadzības, gan arī jākonsultējas ar speciālistiem, kas spēs ieteikt labākos risinājumus.

Leave your comment