Kā atvairīt ziemai raksturīgās saslimšanas?

apothekaZiemas vēsais un mitrais laiks ir īpaši labvēlīga vide dažādu vīrusu izraisītu slimību attīstībai. Lai gan teju katrs ir dzirdējis vismaz vienu metodi, ziemai raksturīgās saaukstēšanās un citu slimību atvairīšanai, zināšanu atkārtošana un nemitīga papildināšana nāk tikai par labu, it īpaši tad, ja runa ir par mūsu un mūsu tuvinieku veselību.

Kā galvenais vairogs pret visa veida slimībām darbojas mūsu pašu organisms, kuram piemīt īpašas aizsargspējas jeb imunitāte. Ja imunitāte nav pietiekoši spēcīga un organisms ir novājināts, slimību izraisītāji aktivizējas un cilvēks jau pavisam drīz izjūt pirmos saslimšanas simptomus.

Kā vairot organisma aizsargspējas?

Lai organisms spētu atvairīt vīrusu izraisītās slimības, ir jāstiprina tā imunitāte un jānodrošina viss nepieciešamais tā pilnvērtīgai darbībai. Stiprināt imunitāti nekad nav par vēlu, turklāt, lai to izdarītu, nav nepieciešama liela piepūle vai dārgi medikamenti.

Stipras imunitātes noslēpums slēpjas pavisam vienkāršās un ikdienišķās darbībās – veselīgā un sabalansētā uzturā, fiziskās aktivitātes, svaigā gaisā un miegā. Ja visas šīs aktivitātes ir līdzsvarā un ik dienu ar uztura palīdzību tiek uzņemti visi nepieciešamie vitamīnu un minerālvielas, visticamāk, ka par saaukstēšanos ziemā nav jāuztraucas, taču ja kāds no elementiem iztrūkts tad steigšu jādomā kā to labot.

Pareizs uzturs stiprai imunitātei

Pastāv pavisam konkrēti pārtikas produkti, ar kur palīdzību iespējams stiprināt imūnsistēmu un saglabāt to formā visas ziemas garumā. Imunitātes stiprināšanai ziemas periodā, savā ēdienkartē būtu jāiekļauj vairāk produktu, kas satur C, A un vitamīnus. Visi iepriekš minētie vitamīni papildus citu organismam svarīgu funkciju nodrošināšanai, rūpējas arī par tā aizsargspējām un cīnās ar dažāda veida vīrusiem un citiem slimību izraisītājiem.

C vitamīnu visai vienkārši varam uzņemt ar dažādu augļu, ogu un dārzeņu palīdzību. Liels C vitamīna daudzums koncentrēts upenēs, smiltsērkšķos, visos citrusaugļos tai skaitā apelsīnos un mandarīnos, kā arī mežrozīšu augļos un kāpostos. A vitamīnu jeb retinolu iespējams uzņemt ar pienu, sviestu, aknām un visiem tumši zaļajiem dārzeņiem, savukārt bagātīgi E vitamīna avoti ir augu eļļas, rieksti un aprikozes.

Vēsā laikā, organisma siltuma uzturēšanai un stiprināšanai no iekšienes, uzturā būtu jāiekļauj arī kāds treknāks un sātīgāks pārtikas produkts, kā arī jālieto daudz šķidruma.

Ja ikdienā dažādu iemeslu dēļ, ir grūtības nodrošināt sev regulāras ēdienreizes un ar uztura palīdzību netiek uzņemts C, A vai E vitamīns, to organismam varat piegādāt ar uztura bagātinātāju palīdzību. Vajadzētu ņemt vērā, ka uztura bagātinātājs nav ilgtermiņa risinājums, kāda konkrēta vitamīna vai uzturvielas uzņemšanai un laika gaitā būtu vēlams sakārtot savu ēdienkarti un ēšanas paradumus, taču kā pagaidu variants tas ļauj stiprināt imunitāti un izvairītie no slimošanas visas ziemas garumā.

Leave your comment