Kā gudri sakrāmēt somu, ja ceļo tikai ar rokas bagāžu?

ceļojumu apdrošināšana cenasCeļojot vairākas reizes gadā, esmu sapratusi, ka visērtāk tomēr ir ņemt līdzi tikai rokas bagāžu. Pirmkārt, tas ir lētāk, kā arī nav jāreģistrē papildus somas un jābaidās, ka ar to saturu kaut kas varētu notikt.

Daudzi no jums noteikti jautās, kā ir iespējams iztikt tikai ar vienu koferi vai somu, ja, piemēram, ārzemēs plānots pavadīt vismaz piecas dienas? Ticiet man, tas ir iespējams! Jāzina tikai daži “knifiņi”, kas ļauj sapakot mantas gudrāk.

  • Šķidrumus novieto viegli pieejamā vietā. Kad ieradīsies lidostā, tev būs jāiziet drošības kontrole, kurā nāksies uzrādīt līdzi paņemtos šķidrumus, piemēram, smaržas utt. Lai to būtu vienkāršāk izdarīt, plastmasas maisiņu ar šķidrumu saturošām pudelītēm, flakoniem utt. (atceries, ka tie nedrīkst pārsniegt 100 ml), ievieto somas virspusē, lai ilgi nebūtu jāmeklē. Ja maisiņu aizmirsi paņemt, nesatraucies, jo parasti lidostās tie ir pieejami. Izpēti noteikumus par to, ko drīkst un ko nedrīkst ņemt līdzi rokas bagāžā.
  • Paņem līdzi plastmasas vai auduma maisiņus netīrajām drēbēm un apaviem. Ceļojot tikai ar rokas bagāžu, īpaša uzmanība jāpievērš tam, lai viss būtu rūpīgi sakārtots un pieejamā vieta būtu izmantota pēc iespējas efektīvāk. Vieglāk atšķirt to, ko paņem līdzi ir, ievietojot lietas maisiņos. Turklāt tie noderēs arī tad, kad vajadzēs atsevišķi salikt valkātās drēbes vai netīrus apavus.
  • Lielākos un smagākos apģērbus/apavus uzvelc ceļošanas laikā. Protams, ka rokas bagāžā vieta ir ierobežota, tādēļ izvērtē, kuri apģērba gabali un apavi aizņem visvairāk vietas (mēteļi, jakas, zābaki utt.). Tos arī uzvelc, tādējādi atstājot brīvu vietu citām lietām.
  • Paņem līdzi universālas lietas. Lai būtu iespējams izveidot tik daudz apģērbu kombinācijas, cik vien iespējams, centies iepakot līdzi vairākas universālas drēbes un aksesuārus. Piemēram, šalli, kuru vari izmantot kā lakatu vai kā aksesuāru aukstā laikā. Tāpat pievērs uzmanību arī tam, lai krāsas savā starpā saskanētu un būtu kombinējamas.
  • Atceries, ka tev vajag mazāk, nekā šķiet. Protams, tas neattiecas uz silto apģērbu, ja ceļo uz vietu, kur ir ziema. Šajā gadījumā neaizmirsti paņemt vēl vienu džemperi un siltās zeķes!
  • Neņem līdzi lietas, kuras neesi vilcis pēdējā pusgada laikā. Ja vien tu nedodies uz vietu, kur ir krasi atšķirīgs klimats, nav vērts ņemt līdzi jaku, kreklus, bikses vai kleitas, kuras nav vilktas pēdējo 6 mēnešu laikā. Ņem līdzi to, kas tev patīk un piestāv.
  • Padomā par drošību. Ceļošana ir patīkama nodarbe, tomēr tā saistās arī ar dažādiem riskiem. Lai tiem laicīgi sagatavotos, pārbaudi, vai tava pase ir derīga, noformē EVAK karti, kā arī iegādājies ceļojumu apdrošināšanu. Jā, tā tev var noderēt, it īpaši ziemā, kad cilvēki mēdz gūt traumas, gadās, ka tiek atcelti lidojumu reisi utt. Ceļojumu apdrošināšanas cenas salīdzini portālā Manapolise.lv, lai izvēlētos to piedāvājumu, kas tev ir izdevīgāks.

Leave your comment