Kā ieinteresēt bērnu nodarboties ar sportiskām aktivitātēm

bērnu skrituļlsidasStraujiem soļiem tuvojas vasaras brīvlaiks, kuru bērni gaida ar nepacietību. Taču vecākiem šis laiks nereti saistās ar raizēm par to, kā lai pārliecina savas atvases doties ārā, svaigā gaisā, nevis pavadīt laiku istabā, sēžot pie datora. Jāteic, mūsdienās to ir diezgan grūti izdarīt, taču nekas nav neiespējams. Šeit būs vairākas idejas, kā ieinteresēt bērnu nodarboties ar sportiskām aktivitātēm.

  • Vasaras nometnes. Mūsdienās to piedāvājums ir ļoti plašs, atliek tikai izvēlēties ko tādu, kas patiktu jūsu bērnam, un būtu piemērots jūsu finansiālajām iespējām. Protams, jāņem vērā, ka bez papildus izdevumiem būs grūti nodrošināt savai atvasei dalību nometnē, taču, ticiet man, ir vērts veidot iekrājumus, ja patiesi vēlaties, lai bērns savu brīvo laiku pavadītu lietderīgi.
  • Došanās uz laukiem. Ir ģimenes, kurām pašām ir māja laukos vai arī tuvinieki, draugi un kolēģi, kas mitinās ārpus pilsētas. Ja jūs varat nodrošināt saviem bērniem iespēju vasaras laikā doties ārpus pilsētas, lai pavadītu laiku brīvā dabā, bez tehnoloģijām un citām lietām, kas lieki novērš uzmanību, noteikti to dariet. Kas gan ir bērnība, ja tās laikā neesat izbaudījuši piedzīvojumus lauku sētā?
  • Pārgājieni un ekskursijas ar velosipēdiem. Šī nodarbe būs ne tikai saliedējoša, bet arī ļaus bērniem un jums pašiem apskatīt dažādas skaistas vietas. Un, lai to izdarītu, nav nepieciešams daudz – atliek tikai sagādāt ietilpīgu mugursomu, telti un visus pārējos piederumus, kas nepieciešami nakšņošanai brīvā dabā, un varat doties ceļā! Varat iet ar kājām vai braukt ar velosipēdu – tā ir jūsu izvēle. Jebkurā gadījumā šādas aktivitātes būs labs veids, kā atpūsties no ikdienas steigas.
  • Izklaides ar skrituļslidām. Sabiedrībā mēdz izskanēt maldīgs priekšstats par to, ka skrituļošana jau sen ir novecojusi un nepopulāra aktivitāte. Cilvēki joprojām ar to nodarbojas, turklāt mūsdienās ir pieejamas kvalitatīvas skrituļslidas bērniem un arī pieaugušajiem. Iegādājieties tās savai atvasei vai arī izmēģiniet braukšanu ar skrituļslidām visi kopā, ģimenes lokā! Tā ir jautra izklaide, kas patiks ikvienam! Visu nepeiciešamo inventāru atradīsi internetā:

 http://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/velosipedi-skritulslidas-skrituldeli/skritulslidas

  • Darbs skolēniem vasarā. Daudzās Latvijas vietās skolēniem tiek piedāvāta iespēja strādāt vasaras brīvlaikā, nopelnot savu pirmo algu. Pienākumi parasti nav grūti – jauniešiem jāpalīdz sakopt apkārtne, jāpiedalās pasākumu organizēšanā utt. Šī varētu būt lieliska iespēja, kā pieradināt bērnu pie strādāšanas un naudas pelnīšanas. Jo agri vai vēlu ikvienam ar to būs jāsastopas, vai ne?
  • Piemājas dārziņa iekopšana. Nē, šī nav aktivitāte, kas domāta tikai tipiskām mājsaimniecēm. Jūs droši varat iesaistīt arī savus bērnus, lai tie palīdzētu izaudzēt dažādus dārzeņus, augļus un puķes. Tādā veidā jūs iemācīsit viņiem, kāda ir atšķirība starp tomātu, kas noplūkts pašu siltumnīcā vai dārziņā un to, kas nopirkts veikalā. Turklāt darbošanās dārzā būs arī laba fiziska aktivitāte!

Leave your comment