Kā izvēlēties bērnu ratiņus?

bērnu ratiņi internetā Gatavojoties bērna nākšanai pasaulē, topošie vecāki sagatavo sarakstu ar nepieciešamajām lietām. Viena no tādām ir bērna ratiņi –svarīgs pirkums, kā izvēle prasa īpašu rūpību. Nenoliedzami, ratiņu izvēle ir iespaidīga. No vienas puses – tas ir labi, no otras – var izraisīt apjukumu. Kā izvēlēties piemērotākos? Visdrošākais veids ir aplūkot piedāvājumu un izvērtēt vairāku variantu priekšrocības.

Viena no mūsdienās ērtākajām iespējām, kā aplūkot un salīdzināt bērnu ratus un daudzas citas preces, ir internets. Bērnu ratiņi internetā pieejami plašā izvēlē un dod iespēju gūt priekšstatu par piedāvājumu, salīdzināt dažādus ratu modeļus, iepazīties ar citu jauno vecāku atsauksmēm un pieredzes stāstiem, kā arī iegādāties izvēlētos ratiņus. Dažkārt var rasties vēlme ratus pirms to pirkšanas tomēr apskatīt klātienē, lai saprastu, kādi tie ir reālajā dzīvē – cik ērti un praktiski tie būs. Daudzi topošie vecāki ratus noskata internetā, pēc tam aplūko klātienē kādā citā tirdzniecības vietā un tad pasūta tiešsaistē, jo tā ir ērtāk un nereti arī izdevīgāk.

Būtiskākie kritēriji, izvēloties ratiņus

Svarīgākie kritēriji, izvēloties ratiņus, ir to izmērs, svars, izmantošanas ērtums, ģimenes dzīvesvieta un ikdienas paradumi.

Dzīvesveids

Vecākiem jāatbild uz jautājumiem – kādi būs iecienītākie pastaigu maršruti? Vai ikdienā būs arī pārbraucieni ar automašīnu? Vai plānots doties arī uz tirdzniecības vietām? Zinot atbildes, var piemeklēt tādus ratus, kas visvairāk atbildīs dzīvesveidam. Piemēram, ja ģimenei ir automašīna un tā ikdienā tiek daudz izmantota, kā arī tiek apmeklēti arī tirdzniecības centri un dažādas iestādes, ērtāk izvēlēties ratiņus 3 in 1, ko viegli transformēt pēc vajadzības. Komplektā ietilpst ratu kulba, auto sēdeklītis un sēžamā daļa, kas noderēs laikā, kad mazais būs paaudzies.

Ratiņu svars un izmērs

Būtisks faktors ir arī ratiņu svars un izmēri. Svarīgi izvēlēties tādus, ko māmiņa bez lielām grūtībām var pacelt un panest. Te jāņem vērā ģimenes dzīvesvieta – ja rati ikdienā jānes uz augstākajiem stāviem, noteikti jāizvēlas iespējami vieglus ratus. Tāpat jāizvērtē ratu izmēri – gadās, ka ar ratiem nav iespējams tikt iekšā pa durvīm vai, piemēram, liftā. Noteikti jāizvērtē arī ģimenes auto bagāžnieka lielums – svarīgi, lai tajā ērti varētu ievietot ratiņus.

Riteņi

Vislabāk izvēlēties ratiņus ar lieliem riteņiem. Ar tādiem nelīdzenas ceļa virsmas izbraukt būs daudz vieglāk. Pastāv arī izvēle starp gumijas un plastmasas riteņiem. Vasarā vieglāk braukt ar gumijas riteņiem – braukšana ir gludāka, arī amortizācija ir labāka. Savukārt ziemā, kad nereti jābrauc pa sniegotiem ceļiem, labāki ir plastmasas riteņi.

Izmantotie materiāli

Izvēloties ratiņus, nozīme ir ne vien krāsai un dizainam, bet arī izmantotajiem materiāliem. Svarīgi, lai materiāls, no kā gatavota kulbiņa, ir viegli tīrāms un gaisu caurlaidīgs.

Leave your comment