Kā izvēlēties piemērotākos bērnu ratiņus?

bērnu ratiGaidot mazuli, viens no būtiskākajiem pirkumiem ir ratiņi. Lai pirkums patiešām apmierinātu, izvēloties bērnu ratus, svarīgi ir vairāki faktori. Kādi tie ir? Par to turpinājumā!

Dzīvesveidam piemēroti rati

Viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē ratu izvēli, ir vecāku dzīvesveids. Cik bieži ratiņi tiks izmantoti? Vai ģimenes īpašumā ir automašīna? Kur atrodas ģimenes dzīvesvieta? Kur plānots ratiņus uzglabāt? Cik daudz vietas ir mājoklī? Tāpat jāizvērtē arī ģimenes budžets. Visi šie faktori palīdzēs orientēties plašajā ratiņu izvēlē un palīdzēs izvēlēties piemērotāko variantu.

Pievērsiet uzmanību izmēriem un svaram

Pirms aplūkot piedāvājumu, vērts veikt dažus mērījumus – kāda ir automašīnas bagāžnieka ietilpība? Cik platas ir mājokļa durvis? Kāda ir ieeja liftā? Šie aspekti ir būtiski, jo ļaus izvairīties no nepatīkamām situācijām, kas varētu rasties, ja izrādītos, ka ratu izmērs nav piemērots dažādu ikdienišķu darbību veikšanai, piemēram, ratiņi neietilpst  auto bagāžniekā vai tos nevar iestumt liftā.

Būtisks aspekts ir arī ratiņu svars – jāpārliecinās, ka rati nav pārlieku smagi. Par laimi, šobrīd tirdzniecībā pieejami dažādu veidu, izmēru un smaguma bērnu rati interneta mājas lapās, lai katra ģimene varētu izvēlēties savām vajadzībām, iespējām un dzīvesveidam atbilstošāko risinājumu.

Izvērtējiet ratiņu komplektāciju

Ļoti svarīga ir arī ratiņu komplektācija. Lai ikdiena būtu daudz komfortablāka, vērts iegādāties ratus, kur komplektā ir arī ratu soma, plēve un citi noderīgi aksesuāri. Pirms ratu iegādes vajadzētu arī pārbaudīt, kā darbojas to salikšanas mehānismi, cik tie ir ērti.

Domājiet par nākotni

Lai ik pēc laika nebūtu jādomā par jaunu ratu iegādi, vērts ieguldīt ratos, kas labi kalpos vairākus gadus. Vislabāk izvēlēties transformējamus ratus – pirmajiem mēnešiem noderēs pietiekami ērta un ietilpīga ratu kulba, bet vēlākajam laikam noderēs nomaināma ratu sēžamā daļa. Šobrīd populārs variants ir rati, kas sastāv no trīs daļām – kulbas, sēžamās daļas un autosēdeklīša. Kad bērns ir paaudzies, atsevišķi var iegādāties arī vieglākus pastaigu ratus.

Leave your comment