Kā izvēlēties piemērotu auto akumulatoru

auto akumulatori cenasBrīdī, kad nepieciešams jauns auto akumulators Tu vari apjukt, jo plašais klāsts, ko piedāvā veikali ir kā sarežģīta mīkla. Kuru tad galu galā izvēlēties? Pastāstīsim par kritērijiem, kurus vērts ņemt vērā, izvēloties auto akumulatoru.

  1. Izmērs – tas norādīts mm vai cm, un atzīmē akumulatora augstumu, garumu un platumu. Tā kā tie ļoti atšķiras pēc izmēriem, būtiski būtu noskaidrot kāds akumulators pēc parametriem nepieciešams tieši Tavas mašīnas modelim, lai tas ietilptu tam nepieciešamajā vietā, zem motora pārsega. Katram auto tas ir jau norādīts ražotāja informācijā. Noskaidrot to varēsi savas mašīnas lietotāja grāmatā, vai griežoties pie konsultanta veikalā vai servisā, kur šos akumulatorus tirgo.
  1. Akumulatoru ietilpība – tā norādīta ampērstundās (Ah). Tas izskaidro to, cik stundas mūsu mašīna spēs dot ampēru strāvas pie izslēgta motora. Akumulatora ietilpību arī varam izvēlēties pēc standartiem, kurus norādījuši ražotāji. Lielāku akumulatoru ietilpību parasti izvēlas tām mašīnām, kam tas ir būtiski, piemēram, taksometri vai ātrās palīdzības mašīnas, kur ir nozīmīga šī strāva ar izslēgtu motoru.
  1. Skavas – ar tām piestiprinās akumulators pie kabeļiem kam ir klemmes. Ja skavas atradīsies citviet nekā vajadzētu, tad Tavs iegādātais akumulators nebūs pieslēdzams.
  1. Strāvas palaišanas stiprums – to var izmērīt ar speciālu ierīci, servisā vai pie akumulatora pārdošanas speciālistiem. Tā mēs pārbaudām vai akumulators tiešām ir jauns, mums piemērots un nav brāķēts.
  1. Preces zīmols – akumulatora ražotāja firmas atšķiras visbūtiskāk ar to, ka citas ir populārākas, taču citas mazāk dzirdētas. Vajadzētu vairāk pievērst uzmanību tehniskajiem rādītājiem, nevis firmas nosaukumam. Jāņem vērā arī garantijas ilgums, dažām firmām tas atšķiras.
  1. Cena auto akumulatori cenas ziņā ļoti atšķiras, tādēļ iesakām tos meklēt ne tikai veikalos, bet aplūkot arī interneta lapas. Nereti tieši internetā varam atrast preces par zemāku cenu. Interneta veikalā 220.lv bieži norisinās akcijas, kad ir iespēja savu izvēlēto akumulatoru iegādāties par zemāko cenu. Un nav jāuztraucas par preces garantiju, jo arī 220.lv to nodrošina.

Leave your comment