Kā rūpēties par sejas ādu gada aukstajā periodā?

ka rupeties par sejas ādu gada aukstakja periodaJau atkal klāt tumšais rudens un ziemas laiks ar saviem drēgnajiem vējiem un zemajām temperatūrām. Šādos apstākļos sejas āda mēdz kļūt īpaši prasīga, un, ja tā netiek papildus kopta, tā var kļūt mazāk tvirta un elastīga, sausāka. Šajā rakstā aplūkosim dažus no cēloņiem, kas to izraisa, kā arī to, kā situāciju uzlabot.

Sausa āda visbiežāk cilvēkus nomoka ziemā. Kādēļ tā?

Ziemas laikā sejas ādā esošie asinsvadi sašaurinās un āda saņem mazāk barības vielu. Tas ātri vien izpaužas kā sausa āda, sakairinājums, lobīšanās. Varētu domāt, ka siltās telpas ir tam glābiņš, tomēr tieši pretēji – gaiss kurinātās telpās ir krietni vien sausāks, nereti arī putekļains, un tas noteikti atspēlējas mūsu ādas izskatā un veselībā. Sejas āda tiek pakļauta krasām temperatūras svārstībām – ārā ir sals, savukārt telpās ir ap +20 grādiem. Tas rada organisma stresu, kas veicina papildus mitruma izdalīšanos no sejas ādas. Rezultāts – sausa sejas āda, kas lobās, niez. Tieši tādēļ par ādas kopšanu ziemā ir īpaši jādomā!

Tāpat ādas kopšana savā ziņā var tikt veikta garīgi – centies neļauties vēlmēm un visu laiku nepavadīt telpās, kā arī atlicināt laiku fiziskām aktivitātēm! Aktīvs dzīvesveids uzreiz redzams sejā.

Kā cīnīties ar ziemas radītajām ādas problēmām?

Lai sejas āda tiktu kopta visatbilstošāk, ir jāzina tās tips. Normāla āda ziemas sezonā var kļūt nedaudz sausāka, tomēr šāda tipa ādai šī problēma nav pārāk raksturīga. Normālai ādai papildu kopšana nepieciešama, ja plānots ilgstoši uzturēties aukstumā, piemēram, slēpot, slidot vai doties ziemas pastaigā vai pārgājienā. Šādā gadījumā jāizmanto īpašie ziemas ādas kopšanas līdzekļi, kas pasargā ādu no vēja un sala. Ikdienā ieteicams uz nakti lietot mitrinošu krēmu, savukārt no rīta izmantot barojošu krēmu.

Jaukta tipa un taukainas ādas kopšana ir atšķirīga. Jaukta tipa un sevišķi taukaina sejas āda ziemā parasti necieš no sausuma. Tieši otrādi – ziemā raksturīgi, ka taukainuma problēma it kā izgaist pati no sevis! Tas notiek tādēļ, ka aukstais laiks samazina ādas tauku dziedzeru aktivitāti. Lai gan efekts ir pozitīvs, šāda ādas tipa īpašniekiem tāpat jāvelta papildus pūles ādas kopšanai, ja plānots ilgstoši uzturēties ārpus telpām.

Šie divi ādas tipi ir paši populārākie, un var teikt, ka deviņdesmit procentu cilvēku ir kāds no šiem ādas tipiem. Ja esi pārliecināts, ka tev ir jutīga vai kuperoza āda, tad tev jāizvēlas produkti, kas domāti šiem ādas tipiem un jāseko instrukcijām.

Leave your comment