Kāda ir atšķirība starp parasto un tvaika gludekli?

gludekļiIkvienam mājās ir nepieciešams gludeklis, taču, kad pienāk brīdis iegādāties jaunu, nereti cilvēki apmulst, jo nezina, kuru labāk izvēlēties – parasto vai tvaika? Un vai šiem abiem ir daudz atšķirību? Labākais veids, kā noskaidrot, kuri gludekļi ir piemērotāki tev – izpētīt katru no to veidiem.

Parastais gludeklis

Šī ir populāra izvēle, kas sastopama daudzos mājokļos. Tas līdzinās gludeklim, kas pirmais parādījās tirgū, kad mūsu ikdienā ienāca elektroenerģijas sniegtās priekšrocības. Šī ierīce uzkarst, pārveidojot elektrisko enerģiju termālajā. Tu vari regulēt temperatūru, izmantojot gludeklī iestrādātās pogas. Uzkarstot gludekļa apakšējai pamatnei, to var izmantot, lai gludinātu dažāda veida apģērbus.

Tvaika gludeklis

Šī ir modernāka ierīce, kurā iebūvēts konteineris, kas paredzēts ūdens ieliešanai. Kad gludeklis uzkarsē ūdeni, tas pārvēršas tvaikā, kas savukārt caur ierīces pamatnē esošajām atverēm izplūst uz auduma, to mīkstinot, mitrinot un izgludinot. Šis ir ātrāks veids, kā izgludināt pat nepakļāvīgus apģērbus.

Tvaika gludekļa izmantošana ir ne tikai efektīvāka, bet arī drošāka, jo ar to ir grūtāk sadedzināt apģērbu, kā arī pati ierīce ir ļoti viegla. Tiesa, tā uzsilšanai nepieciešams ilgāks laiks nekā klasiskajam gludeklim, taču pats gludināšanas process ir krietni ātrāks. Ielejot ūdeni tam paredzētajā atverē, ir jābūt uzmanīgam, lai nenotiktu noplūde. Tikai tvaikam ir jāmitrina apģērbs.

Šāda veida gludekļi veikalos un internetā ir pieejami ļoti plašā klāstā, un arvien vairāk cilvēku izvēlas tos iegādāties saviem mājokļiem. Protams, joprojām ir tādi, kuri dod priekšroku parastajiem gludekļiem, jo uzskata, ka ar tiem ir vieglāk darboties, taču problēma rodas tad, kad audumu nepieciešams samitrināt. To var darīt arī, izmantojot seno metodi ar ūdens glāzi, taču, piekritīsi, tas ir ne tikai sarežģītāk, bet arī bīstamāk. Turklāt rezultāts ne vienmēr ir tāds, kādu vēlamies. To, kuru no abiem veidiem izvēlēties, tev jāizlemj pašam, taču, ja gludināšana ir aktivitāte, kuru tu veic diezgan bieži, tavu ikdienu ievērojami atvieglos tieši tvaika gludeklis.

Leave your comment