Kāds apgaismojums ir piemērots Tavam mājoklim?

lustras guļamistabaiMājoklis ir vieta, kur tiek pavadīts laiks pēc darba, turklāt it īpaši, tie ir vakari, kad dienas gaisma vairāk mūs nelutina. Lai vakaros apgaismojums nebojātu redzi, nebūtu apgrūtinošs un smagnējs, tad ir ļoti pārdomāti jāizvēlas gaismekļi katrai telpai. Par to, kādas gaismas un lampas būtu vislabākās Tava mājokļa istabām, lasi turpinājumā šajā rakstā.

Vispārējais apgaismojums

Šāds apgaismojums dod iespēju būt telpai pilnībā būt gaišai un ir piemērot viesistabām vai virtuvēm. Efektīgumu un labu apgaismojumu galvenajās apdzīvojamās telpās var panākt izmantojot arī kombinējot ar tiešo, atstaroto un izkliedēto vai jauko gaismu.

Tiešā gaisma

Tiešā gaisma ir apgaismojums, kas ir paredzēts tieši vērsts uz kādu objektu, piemēram, lasīšanai vai uz spoguļiem.

Atstarojošā gaisma

Šis gaismas veids nav vērsts uz objektiem, bet bieži vien pretēji tiem, tādejādi radot telpu plašāku, telpiskāku vai pat radot intīmāku vai maģiskāku telpas sajūtu.

Izkliedētā gaisma

Šīs gaismas stari izstarojas caur lampu kupoliem vai abažūriem. Piemēram, šāds apgaismojums ir ļoti piemērots guļamistabām, ja vēlēsies to mierīgos gaismas toņos vai spilgto gaismu vienkārši izklliedēt. Lustras guļamistabai var būt dizainisks elements, bet to spuldzīšu un gaismas staru izstarojums ir pieklusināts un mierīgs.

Jauktā gaisma

Šādu kombināciju izmanto telpās, kurās ir vajadzīgs spēcīgs apgaismojums, piemēram, jau minētā viesistaba, ēdamistaba vai darbistaba. Gaisma vienlaikus izplatās gan uz augšu, gan leju, tādejādi papildus krustojoties un veicot pilnvērtīgu apgaismojuma funkciju.

Vietējā gaisma

Vietējā gaisma ir apgaismojums, kas ir, piemēram, stāvlampa vai naktslampiņa. Tie var būt arī iebūvētie gaismas ķermeņi, kas apgaismo attiecīgi kādu telpas zonu vai vietu.

Dekoratīvā gaisma

Dekoratīvā gaisma ir iebūvējama sekcijās, virtuves iekārtās, vai griestos, piemēram, vienkrāsaini vai daudzkrāsaini LED lampiņu krāsās. Šāds apgaismojums var kalpot kā papildus elements, tomēr ne kā pamatgaismas stars.

Kad izvēlies papildināt vai piemeklēt pareizo gaismu katrai sava mājokļa telpai, tad apzini, cik katrā telpā ir svarīgs spilgts vai pieklusināts apgaismojums. Interneta veikalā 220.lv atradīsi lustras un lampas katrai savai dzīvojamai telpai un Tavās rokās ir tikai atrast vispiemērotāko un atbilstošāko gaismekli pēc Tavām paša vēlmēm!

Leave your comment