Kas jāzina par zobu balināšanu?

zobu balināšanaDaba ne vienmēr mūs ir apveltījusi ar žilbinoši baltiem smaidiem, tomēr mūsdienu tehnoloģiskie risinājumi ļauj pie tāda tikt. Mūsu zobu krāsa ir atkarīga arī no tā, pie kādas rases piederam un kādos platuma grādos esam uzauguši. Noteikti esi pamanījis, ka tiem, kuri dzīvo tuvāk ziemeļiem, zobu krāsa ir dzeltenīgāka. Tomēr tā mūsdienās nav problēma, jo ikvienam no mums ir iespēja iegūt skaistu smaidu. Zobārstniecības klīnika “Adenta” Tev piedāvā iegūt Holivudas cienīgu smaidu, tomēr, protams, ir dažas lietas, kuras ir jāzina par zobu balināšanu.

Pirmkārt, ir jāsaprot, kāpēc zobi ir zaudējuši savu gaišo krāsu. Ja tas ir dēļ ikdienā uzkrātā pigmenta, tad visbiežāk pietiks ar profesionālu mutes dobuma higiēnu, lai iegūtu skaistu smaidu. Protams, nepieciešams konsultēties ar speciālistu, kurš spēs ieteikt labāko zobu balinošo zobu pastu tieši Tavam gadījumam. Ir pieejamas arī tādas zobu pastas, kuras paredzētas tiem, kuri ikdienā daudz patērēt kafiju un cigaretes.

Ja vēlies nedaudz gaišākus zobus, iespējama arī zobu balināšana ar balinošajām kapēm. Pacientam tiek noņemti zobu nospiedumi un izgatavotas kapes. Tā ir iespēja ietaupīt, jo kapēm ir salīdzinoši mazākas izmaksas. Zobu balināšana ar kapēm der tādā gadījumā, ja vēlies iegūt par 2-3 toņiem gaišākus zobus, savukārt, ja vēlies vēl gaišākus zobus, nepieciešama cita pieeja. Arī šajā gadījumā nepieciešams konsultēties ar zobārstu, kurš ieteiks labāko risinājumu un palīdzēs izvēlēties balināšanas līdzekļus.

Vēl ir iespējama arī balināšanas mājās ar plāksnītēm. Šobrīd Latvijā ļoti strauji attīstās balināšanas ar plāksnītēm. Tās ir plāksnītes, kuras satur ūdeņraža peroksīdu. Tās iespējams uzlikt uz zobiem un turēt apmēram 30 minūtes. Pēc ražotāju apgalvojumiem, tās sniedz balinošo efektu par 5 toņiem gaišāku.

Savukārt, ja vēlies balināt zobus speciālista kabinetā, tā ir iespēja iegūt baltākus zobus profesionāļu vadībā. Tā ir metode, kuras laikā tiek uzlikta balinoša aplikācija uz katra zoba un notiek apstrāde ar zilo gaismu. Šī procedūra ir neilga, neprasa daudz līdzekļu, kā arī saudzīga pret zobiem. Tā ir iespēja iegūt vidēji par 3-5 toņiem gaišākus zobus. Latvijā visbiežāk izmanto “Brite smile” un “ZOOM” sistēmas. Pacientam tiek izolētas smaganas un tiek uzklāts balinošais gēls un tad tiek pievienota zilās gaismas lampa, kas aktivizē balinošās vielas darbību. Ar šīm sistēmām ir iespējams iegūt līdz pat 9 toņiem gaišākus zobus.

Ja esi izvēlējies balināt zobus speciālista kabinetā, tad zobu balināšanas efekts  saglabāsies līdz pat 2 gadiem. Protams, ir nepieciešama arī paša pacienta līdzdarbošanās, lai sasniegtu ilglaicīgu efektu. Ir nepieciešams samazināt krāsaino produktu patēriņu, kā arī samazināt smēķēšanas apjomus. Ja tas tiks ievērots, balinošais efekts saglabāsies ilgāku laiku.

Noteikti vērsies pie “Adenta” zobārstiem, lai veiktu zobu profilaktisko apskati un vajadzības gadījumā veiktu zobu ārstēšanu. Jo neveseliem zobiem balināšanu nedrīkst veikt. Noteikti jāatceras arī tas, ka pēc balināšanas procedūras zobi var būt pastiprināti jutīgi pret temperatūru, kā arī pret pieskārieniem. Parasti šis jutīgums ilgst kādas 3 dienas, tomēr, ja tas neatkāpjas, nepieciešams konsultēties ar zobārstu, kurš ieteiks labāko risinājumu. Ja esi pieņēmis lēmumu iegūt mirdzošu smaidu, iesakām to iegūt zobārstniecības klīnikā “Adenta”, kurā Tevi sagaidīs zinoši un pretimnākoši speciālisti, kuri ieteikts risinājumu tieši Tavai situācijai. Balti zobi neapšaubāmi padara mūs skaistākus un pārliecinātākus par sevi. Zobu balināšana – izmēģini to vienā no prestižākajām klīnikām Latvijā “Adenta”.

Leave your comment