Kas jāzina, pērkot slidas?

slidas internetāIr daudz iemeslu, kādēļ slidošana tiek uzskatīta par vienu no ekstrēmākajiem sporta veidiem. Papildus patīkamām izjūtām, kuras sniedz slidošana, šī nodarbe arī ir ideāli piemērota fiziskās formas uzturēšanai, Slidošana viennozīmīgi var būt labs hobijs, ar kuru nodarboties ziemā, taču, lai to darītu, vispirms nepieciešams iegādāties labas slidas.

Mūsdienās nav obligāti jādodas uz specializētajiem veikaliem, lai nopirktu slidas, jo ērtāk, ātrāk un lētāk iespējams iegādāties arī slidas internetā, tikai svarīgi zināt atbilstošu izmēru.

Kura veida slidas man der?

Tirdzniecībā ir pieejams plašs slidu klāsts, tādēļ, pirms veic pirkumu, ir svarīgi saprast, kurš modelis piemērots tieši Tev. Ir divu pamata veidu slidas:

  • Daiļslidošanas slidas – tās ir plānākas, ar garāku asmeni, kas paredzēts ne tikai triku izpildīšanai, bet arī klasiskai slidošanai. Priekšējā asmens daļā atrodas zobiņi.
  • Hokeja slidas ir smagnējākas, nav zobiņu un ir noapaļota asmens priekšpuse.

Slidas iesācējiem

Tām parasti ir sintētiska materiāla ārpuse un odere, PVC zole un vienkāršs asmens. Šī tipa slidas der tiem, kas tikko sāk mācīties, kā arī tiem, kas slido reizēm un uzskata to par hobiju.

Slidas brīvajam laikam

Atšķirībā no citiem veidiem, brīvā laika slidām ir vienkāršāka uzbūve, lai tās varētu vieglāk pielāgot, uzvilkt un novilkt. Tās galvenokārt paredzētas slidošanai hobija līmenī, kā arī iesācējiem, kas vēlas kļūt par daiļslidotājiem. Tomēr šī tipa slidas nav pietiekami kvalitatīvas, lai izturētu lēcienus un griezienus.

Aksesuāri

Nodarbojoties gan ar daiļslidošanu, gan hokeju, ir svarīgi pasargāt sevi no traumām, kas var rasties, esot uz ledus. Lai to izdarītu, slidošanas laikā nepieciešams lietot aizsargus. Tie nepieciešami gan ceļgaliem, gan elkoņiem, gan arī jālieto ķivere, lai pasargātu sevi no galvas traumām. Aizsargi ir jālieto visu laiku, kamēr esi uz ledus, un tos nedrīkst noņemt. Tāpat, nokāpjot no ledus, uz slidu asmeņiem jāuzvelk speciālas uzmavas, kas pasargā no to notrulināšanās. Lai viegli paņemtu līdzi visu nepieciešamo slidošanas inventāru, ieteicams iegādāties ietilpīgu sporta somu.

Leave your comment