Kas tev būtu jāzina par iepirkšanos parastajos veikalos un internetā?

interneta veikaliIr cilvēki, kuri iepirkšanos uzskata par hobiju. Savukārt citiem tas ir pienākums, kas jāizpilda, lai novalkātās žaketes vietā atrastu ko jaunu. Lai arī kurā pusē tu atrastos, skaidrs ir viens – mums visiem ir nepieciešama pārtika, apģērbs, kā arī sadzīves preces.

Mūsdienās mums ir pieejami dažādi veidi, kā varam iepirkties. Un viena no straujāk augošajām nozarēm ir interneta veikali. Kā lai zina, kurš ir labāks – tradicionālais vai interneta veikals?

Diemžēl šajā gadījumā nav viennozīmīgas atbildes. Taču ir iespējams aplūkot, ko mums piedāvā iepirkšanās vietā vai otrā veidā.

  • Pārtikas iegāde

Interneta priekšrocības

Mūsdienās viss ir attīstījies tik tālu, ka arvien biežāk sākam dzirdēt to, ka cilvēkiem ir iespēja iegādāties pārtikas produktus internetā. Tos viņi var vai nu saņemt ar piegādi mājās, vai arī doties uz veikalu. Daudzi ir dzirdējuši to, ka uz veikalu nedrīkst iet, ja esi izsalcis. Iepērkoties internetā, šāda veida kārdinājumi nav tik izteikti, tādēļ arī ievērojami samazinās risks, ka nopirksim ko tādu, kas mums nav nepieciešams. Tāpat, iegādājoties preces tiešsaistē, bieži iespējams izmantot atlaides, kuponus, akcijas utt.

Parasto veikalu priekšrocības

Ir cilvēki, kas pret pārtikas produktu izvēli attiecas ļoti skrupulozi, tādēļ viņi iepirkšanos internetā neatbalsta, jo tur nav iespējams katru augli vai dārzeni aptaustīt, pasmaržot, palūkot iepakojumu utt. Tāpat parastajos veikalos ērti varam izvēlēties tos produktus, kuriem ir ilgāks derīguma termiņš.

  • Apģērba iegāde

Interneta priekšrocības

Ja tev ir mazi bērni, ir vērts apsvērt apģērbu iegādi internetā. Tā tu varēsi izpētīt, kuros veikalos ir izdevīgākas akcijas, un izmantot tās. Pēc tam, kad zināsi, kuros veikalos labāk iepirkties, varēsi iegādāties preces vairumā, it īpaši, ja tām būs liela atlaide. Savukārt, runājot par apģērbu iegādi internetā pieaugušajiem, šeit jāpiemin iespēju piemērīt tās mājās, nevis gaidīt rindā lielveikalā uz uzlaikošanas kabīni. Tāpat arī izmēru un krāsu daudzveidība internetā ir plašāka.

Parasto veikalu priekšrocības

Gaidīšana. Tā kaitina daudzus, jo nereti preces, kuras pasūtam internetā, jāgaida ne tikai pāris dienas, bet pat nedēļas. Savukārt, aizejot uz veikalu, tu uzreiz ar iegādāto preci vari doties mājās. Arī preču apmaiņa un atgriešana ir vienkāršāka.

Kura iepirkšanās ir labāka?

Kad tu ieej veikalā, pastāv augsts risks, ka iztērēsi vairāk, nekā plānots. Vēlme ātri ielūkoties jaunākajā džemperu piedāvājumā var beigties ar pirkumu, kas beigās tev nemaz nav nepieciešams. Savukārt, iepērkoties internetā, tev nav jāplāno visa diena, jāpavada tā ārpus mājas. Tu vari sēdēt mājās, skolā, darbā vai citur, kur pieejams internets, un nopirkt visu, kas nepieciešams. To, kurš variants ir labāks, jāizlemj tev pašam.

Leave your comment