Ko par zobu kopšanu un mutes higiēnu būtu noderīgi zināt pusaudžiem

zobu higienistsLai arī ko sabiedrībā runātu par izskata nozīmi, būsim atklāti – tas ir svarīgs. Un vēl jo nozīmīgāks tas kļūst, sasniedzot pusaudža vecumu, kad jaunieši veido savu identitāti. Ne vien matu sakārtojums un apģērbs, bet arī smaids ir tēla sastāvdaļa, par kuru jārūpējas katru dienu.

Holivudas smaids

Skaistumu nevar attiecināt tikai uz iedzimtību. Par sevi ir jārūpējas – jākopj nagi, mati, apģērbs, kā arī, protams, zobi. Lai iegūtu Holivudas zvaigžņu cienīgu smaidu, par zobiem jārūpējas jau no bērnības, regulāri tos kopjot, kā arī apmeklējot zobārstu. Tu pat nespēj iedomāties, cik daudz priekšrocību ir skaistam smaidam. Pirmkārt, tev nav jābaidās runāt ar cilvēkiem, smieties un smaidīt. Arī Latvijā un pasaulē pazīstami cilvēki regulāri rūpējas par saviem zobiem, tādēļ arī visbiežāk viņiem visiem ir mirdzoši balti zobi un plašs smaids.

Zobu higiēnas nozīme attiecību veidošanā

To, kāds ir mūsu zobu stāvoklis vispirms novērtē mūsu tuvākie cilvēki, tostarp arī otrā pusīte. Pirmais skūpsts būs neaizmirstamāks tad, ja jūsu zobi būs tīri un veseli, jo šādos gadījumos par elegantākais manikīrs vai make-up var netikt ievērots. Iedomājieties paši – ja meitene, kura kopj sevi, tai skaitā arī rūpējas par to, lai viņai būtu balti un veselīgi zobi, sastaps puisi, kurš ir simpātisks un labi ģērbjas, taču nekoj zobus, ticiet man, reti kura jaunkundze vēlēsies tikties ar tādu jaunekli. Nekad taču nevar zināt, kad tu sastapsi cilvēku, kurš tev patiešām iepatiksies, tāpēc atceries, ka zobi ir ļoti svarīga izskata sastāvdaļa, kura, starp citu, var kļūt par tavu “rozīnīti”. Ir taču jauki dzirdēt komplimentu – cik tev ir skaists smaids!

Nepalaid garām iespēju!

Noteikti esat dzirdējuši par to, ka līdz 18 gadu vecumam jaunieši pie zobārsta un zobu higiēnista var doties bez maksas, jo to apmaksā valsts. Tomēr der atcerēties, ka, laicīgi nepievēršot uzmanību sava mutes dobuma veselībai, nākotnē var nākties izdot ļoti daudz naudas, lai salabotu slimos zobus. Lai ar to nevajadzētu sastapties, vismaz reizi gadā dodies pie zobārsta un pārbaudi, arī tad, ja tev neviens zobs nesāp un nav jutīgs. Pārbaudīšanās nenāks par ļaunu. Jauniešu vidū izplatīta problēma ir zobu kariess. Tici man, tu to nevēlies piedzīvot, tādēļ regulāri tīri zobus no rīta un vakarā.

Lai pasargātu savus zobus no bojāšanās, izvairies no našķošanās starp ēdienreizēm. Ja tomēr nevari no tā atturēties, konfektes vari mēģināt aizstāt ar augļiem. Saldumi ir zobu caurumu veidojošo mikrobu lielākais draugs, tādēļ tos ieteicams lietot pēc iespējas retāk.

Leave your comment