Kolektīvā iepirkšanās

gudriem.lv logoSavācas vairākas draudzenes kādā jaukā rudens brīvā pēcpusdienā, bruņojušās ar rokassomiņām, jautri čalojot un savā starpā daloties ar padomiem, idejām un dzīves sīkumiem, dodas uz kādu no tuvākajiem lielveikaliem (vai uz veselu rindu dažādiem citiem veikaliem) kārtīgā šopinga tūrē. Pavisam godīgi un bez izlikšanās – tieši šāda aina tika uzburta manā iztēlē, kad pirmo reizi dzirdēju terminu – kolektīvā iepirkšanās. Var jau būt, ka esmu stereotipisks un vesels bariņš dāmu tagad krietni vien uz mani apvainosies par šādu aprobežotu domāšanu, bet tā nu tas ir. Un gribas jau domāt, ka sievietēm šāda iepirkšanās pat sagādā prieku – gan iespēja pasocializēties savā starpā, gan nopirkt kādu jaunu sīkumu saimniecībai vai savam priekam un skaistumam.

Bet ja atgriežamies pie kolektīvās iepirkšanās. Protams, mana fantāzija uzbūra pavisam greizu ainu – kolektīvā iepirkšanās nebūt nenotiek realitātē, bet gan virtuāli. Tie ir īpaši portāli, kas līdzīgi parastam interneta veikalam, piedāvā iespēju iegādāties dažādas preces vai pakalpojumus, tikai nedaudz lētāk. Viens no vienkāršākajiem piemēriem – brīdī, kad vairāki cilvēki (nu, rēķināsim, tā ap 20), izmantojot kādu no kolektīvās iepirkšanās portāliem, izvēlas iegādāties kādu konkrētu preci vai pakalpojumu, šie ļaudis saņem kuponu, ar kuru izvēlēto preci vai pakalpojumu var saņemt par atbilstoši lētāku cenu. Sanāk – kolektīvā iepirkšanās ir iespēja pirkt lētāk – uz atlaidi, tā sakot.

Šādi iepērkoties faktiski pērkam kuponu par konkrētu cenu, kas ļaus saņemt kāroto preci vai pakalpojumu par tādu cenu, kā esam samaksājuši. Stāstot vienkāršāk – piemēram, portāls gudriem.lv – iespēja salīdzināt lētākās un izdevīgākās cenas dažādiem piedāvājumiem. Bet gudriem.lv lieliski var izmantot arī kolektīvās iepirkšanās mērķiem. Izvēlamies pilsētu, kurā vēlamies saņemt konkrēto preci vai pakalpojumu, tālāk izvēlamies kategoriju (šobrīd kā reiz gribas pusdienas, tāpēc es izvēlos kategoriju “gardēžiem”) un no visa, vairāk nekā 5000 kuponu klāsta, man tiek piedāvāti 38, kas šajā brīdī piedāvā iegādāties kaut ko ēdamu, vai vismaz ar virtuvi un ēst gatavošanu saistītu. Par attiecīgu naudiņu var iegādāties kuponu, kas, dodoties pusdienās uz norādīto restorānu vai kafejnīcu, piedāvās noteiktu atlaidi noteiktai summai. Kuponu cenas salīdzinoši izdevīgas, arī piedāvājumi, ko iespējams atrast iekš gudriem.lv kolektīvās iepirkšanās sadaļas, saistoši un noderīgi. Šādi iespējams ietaupīt pat 80% no kāda pakalpojuma vai preces cenas, ja vien konkrētajā brīdī atrodams šāds piedāvājums. Bet, lai zinātu kur un kad var kolektīvi un izdevīgi šo to nopirkt – piereģistrējam epasta adresi un saņemam jaunumus par izdevīgiem piedāvājumiem.

Leave your comment