Mazuļa pirmais konstruktors – Lego DUPLO

lego duploIkviena jaunā māmiņa vai tētis zina, ka mazuļa ienākšana pasaulē ir īpašs brīdis. Bērniņš visu apgūst pirmo reizi, iepazīst apkārtējo vidi, mācās runāt, saprast, atcerēties. Viena no spilgtākajām emocijām, kas izpaužas bērna uzvedībā pirmajos dzīves gados, ir jaunatklājēja gars. Viņš ir gatavs apskatīt, aptaustīt un pat pagaršot visu, kas apkārt atrodas. Tieši šī iemesla dēļ vecākiem nepieciešams parūpēties par to, lai pasaules iepazīšana noritētu pēc iespējas drošāk. Viens no veidiem, kā to izdarīt – iegādājoties atbilstošas rotaļlietas. Šoreiz nedaudz tuvāk aplūkosim pasaulē labi pazīstamo Lego DUPLO.

Kas tas ir?

Šo rotaļlietu sēriju Lego izstrādāja ar mērķi, izklaidēt mazuļus, vienlaikus mācot tiek rīkoties ar klucīšiem un arī attīstot pirkstu motoriku. Spēlējoties ar Lego DUPLO, bērniņš sāks domāt radoši, kā arī sāks iepazīt dažādu situāciju risināšanu. Piemēram, viņam nāksies izplānot, kā sakārtot un salikt klucīšus kopā tā, lai tie neizjuktu vai neapgāztos, kā arī pildītu iecerētās funkcijas. Kas mazulis darbojas ar klucīšiem, viņš sāk domāt par to, kas notiks tālāk, kādas būs sekas, ja viņš izdarīs tā, vai citādi.

Drošība ir ļoti svarīga, arī tad, ja runājam par rotaļlietām. Lego ir rotaļlietu ražotājs Dānijā ar vairāku gadu desmitu gadu pieredzi, tādēļ viņi ļoti labi pārzina to, kā radīt konstruktorus, kas būtu ne tikai atbilstoši, bet arī droši jūsu atvasei.

Kādam vecuma posmam ir piemērots Lego DUPLO?

Šo var dēvēt par vienu no pirmajām mazuļa rotaļlietām, jo ar Lego DUPLO var sākt spēlēties jau no 1,5 vai 2 gadu vecuma. Bieži vien gadās, ka vēl jaunāki bērniņi aizrautīgi vēlas spēlēties ar šīm rotaļlietām. Tie ir lielāki un krāsaināki nekā klasiskie Lego klucīši, taču detaļu izturība ir pietiekama, lai konstruktors noderētu vairāk nekā vienai paaudzei. Lego DUPLO ir izveidojis vairākus tematiskos konstruktorus, piemēram, zoodārzu ar zvēriņiem, ugunsdzēsēju depo, lauku sētu, vilciena staciju, slimnīcu un vairākus citus. Meitenēm vairāk patiks zvēriņi savukārt puišiem aizraujoši liksies automobiļi un dažādas celtnes.

Kādēļ izvēlēties Lego DUPLO?

Ne velti Lego konstruktori ir labi pazīstami un iemīļoti visā pasaulē. Tie ir kvalitatīvi, izglītojoši un aizraujoši, tādēļ arī neapnīk tik ātri kā citas rotaļlietas. Ņemot vērā to, ka mazuļiem patīk likt mutē dažādas lietas, Lego DUPLO detaļas ir pietiekami lielas, lai mazais to nevarētu izdarīt. Detaļām ir dažādas formas un līnijas, lai bērniņš varētu veidot dažādas lietas, tās savienot kopā un atkal izjaukt, veidojot ko citu. Vēl viena pozitīva īpašība – kad mazulis būs iemācījies darboties ar šiem klucīšiem un paaudzies, varēsit viņam uzdāvināt sarežģītāku Lego konstruktoru, lai pasaules iepazīšana varētu turpināties!

Leave your comment