Mūsdienīgi risinājumi mazas virtuves labiekārtošanai

 virtuves mēbelesRūpīgi plānojot iekārtojumu, pat vismazākajās virtuvēs var ievietot visu nepieciešamo, turklāt- izmantojot dažas viltības, telpu var padarīt vizuāli plašāku. Esam apkopojuši mūsdienīgus risinājumus, kas var noderēt mazas virtuves labiekārtošanā.

Jo vairāk gaismas, jo labāk

Viens no variantiem, kā telpu padarīt plašāku, ir izmantot spoguli – to var novietot, piemēram, starp darba virsmu un augšējiem skapīšiem. Labs risinājums ir arī stiklotas durvis, caur kurām ieplūst gaisma. Arī pie logiem vēlams nelikt biezus, smagnējus aizkarus – pirmkārt, tas nemaz nav praktiski, otrkārt – jo vairāk gaismas telpā, jo labāk!

Racionāls mēbeļu novietojums

Nelielās telpās nevajadzētu izvēlēties masīvas, tumšas krāsas virtuves mēbeles, jo tās vizuāli padarīs telpu vēl mazāku. Bez tam – nelielā virtuvē lielām, masīvām virtuves mēbelēm gluži vienkārši nepietiks vietas. Bez funkcionalitātes vērā jāņem arī komforts un drošība – masīvas virtuves mēbeles ērti un bez traumu riska iespējams izvietot tikai plašās virtuvēs. Lai telpā paliktu iespējami daudz vietas, ieteicams lietderīgi izmantot sienas, pie tām novietojot skapīšus. Protams, skapīšiem un plauktiņiem jābūt gaišiem un ne masīviem. Ja nepatīk doma par skapīšiem, pie sienas var pakarināt āķīšus, piemēram, krūžu pakarināšanai – tas būs gan praktisks, gan arī interesants risinājums.

Gaiši toņi

Kas attiecas uz krāsu izvēli – vislabāk izvēlēties gaišus toņus. Pret tiem atstarosies gaisma un telpā ieplūdīs vairāk gaismas. Turklāt tas nebūt nenozīmē, ka jāizvēlas balta krāsa – noderēs arī dažādi pasteļtoņi, ko viegli kombinēt ar koku, metālu, marmoru, kā arī citiem materiāliem. Tumši toņi, savukārt, rada pretēju efektu – telpa šķiet vēl šaurāka.

Pietiekams apgaismojums

Liela nozīme šeit ir arī apgaismojumam. Tas ir viens no efektīvākajiem risinājumiem, kā panākt vēlamo rezultātu un telpu padarīt vizuāli plašāku. Apgaismojumu var izvietot zem augšējās virtuves iekārtas. Vienmērīgu apgaismojumu visvieglāk panākt, izvietojot atsevišķus nelielus gaismas ķermeņus visā virtuves iekārtā.

Dekoratīvi elementi

Starp citu, mazā virtuvē ir vieta arī atbilstošām dekorācijām, piemēram, glezniņām vai pie sienas piestiprinātām ierāmētām fotogrāfijām. Tāpat šaura virtuves siena kalpos kā piemērota vieta stilīgam pulkstenim. Šajā gadījumā var izvēlēties arī ko ļoti oriģinālu.

Leave your comment