Mūsdienu problēma – Personalizēto datu glabāšana digitālajās ierīcēs

planšetdatori

Arvien vairāk un vairāk datu tiek glabāti dažādās digitālajās ierīcēs. Apmēram 88% lietotāju glabā savās ierīcēs šāda veida datus. Kā zināms, ļoti daudzas ierīces nav aizsargātas, tādā veidā paverot plaši durvis dažādiem ļaunprātīgiem kibernoziedzniekiem, kuri bez problēmām var piekļūt sensitīvajiem datiem.

Kā rāda pētījumi, apmēram puse digitālo ierīču lietotāji tur savu epastu un citu kontu paroles digitālajās ierīcēs. Savukārt vairāk nekā 30% šo ierīču lietotāju digitālajās ierīcēs glabā arī savus finanšu datus, piemēram, PIN kodus. Protams, tas ir ērti, jo, ja nepieciešams atcerēties, kāds bija PIN kods kādai no kartēm, tad to ļoti ērti ir iespējams izdarīt, paskatoties datora failos. Bet no drošības viedokļa tas noteikti nav droši, jo šiem datiem bez problēmām var piekļūt citi. Ir dzirdēti vairāki stāsti, kad šādas neuzmanības dēļ cilvēki pazaudē lielu naudu.

Kā rāda pētījums, vispopulārākās ierīces, kurās glabāt šādus datus ir viedtālruņi. Otrajā vietā ierindojas datori, un trešajā vietā paliek planšetdatori. Kā norāda arī paši digitālo ierīču lietotāji, tikai retais aizsargā savu ierīci ar paroles aizsardzību vai kādu citu drošības risinājumu.

Ja lietotājs neaizsargā savu digitālo ierīci, viņš izdara milzīgu pakalpojumu kibernoziedzniekiem. Pats sliktākais ir tas, ka šie cilvēki, kuri savās digitālajās ierīcēs glabā šāda veida datus, nemaz neuzskata, ka tas ir kaut kas bīstams. Viņi nenojauš, ka digitālajās ierīcēs tiek glabāti dažādi dati, kontaktpersonu dati, kā arī vēstules un cita veida konfidenciāla informācija, kuru nevajadzētu izpaust trešajām pusēm.

Mūsdienās ikvienam ir gan datori, gan planšetdatori, gan arī viedtālruņi. Kibernoziedzniekiem tā ir kā medusmaize, jo tā ir iespēja piekļūt dažādiem datiem un veikt uzbrukumus. Digitālo ierīču laikmetā ir ļoti svarīgi būt pārliecinātam, ka tās ir pasargātas un tām nevar piekļūt dažādi ļaunprāši.

Tieši tāpēc, ja tiek iegādāti viedtālruņi, datori, planšetdatori, ir svarīgi saprast, ka drošība ir pirmajā vietā. Jaunu portatīvo datoru vari izvēlēties šeit: http://220.lv/lv/plansetdatori/plansetdatori

Noteikti nevajadzētu glabāt datorā dažādus svarīgus datus. Bet, ja tomēr gadās tur tos glabāt, tad noteikti ir jānodrošinās ar pienācīgu drošības sistēmu, kas neļaus datoram uzbrukt dažādiem ļaunprātīgiem cilvēkiem. Mūsdienās datu drošība ir ļoti liela problēma, un tā ar katru gadu kļūs arvien izplatītāka, jo digitālās ierīces iegādājas arvien vairāk cilvēku.

Mūsdienās tiek piedāvātas dažādas sistēmas, kas ļauj nodrošināties pret ļaunprātīgiem mēģinājumiem uzbrukt digitālajām ierīcēm. Šādi izstrādājumi mūsdienās tiek piedāvāti nu jau vairs ne tikai datoriem, bet arī planšetdatoriem, kā arī viedtālruņiem. Šādi izstrādājumi ļauj viegli un ērti aizsargāt jebkuru ierīci ar viena aktivizācijas koda palīdzību. Digitālo ierīču skaits ar katru dienu kļūst arvien lielāks, tāpēc ir svarīgi nodrošināties pret ļaunprātību. Arī bezvadu internets mūsdienās tiek piedāvāts par brīvu gandrīz ik uz soļa, un cilvēki bez jebkādām aizdomām tam pievienojas un izmanto, nemaz neaizdomājoties, ka šādi publiskie interneti ir kā gards kumoss dažādiem noziedzniekiem, kuriem tā ir iespēja viegli piekļūt Tavai konfidenciālajai informācijai un dažādiem datiem, kurus pārnēsā digitālajā ierīcē. Noteikti jāņem vērā arī tas, ka planšetdatori un viedtālruņi bieži vien pazūd, un, ja cilvēks šajās ierīcēs glabā savus datus, bet nav nodrošinājis ierīci, tad atradējam būs ļoti vienkārši piekļūt visiem ierīcēs atrodamajiem datiem. Drošība ir pirmajā vietā! Un šoreiz tas attiecas ne tikai uz cilvēka veselību, bet arī uz ierīcēm, kuras Tu ikdienā izmanto!

Leave your comment