Nelielai telpai – nelielas ierīces

mazie ledusskapjiNe vienmēr mums ir pieejamas tāda plašuma telpas, kā visvairāk gribētos. Un ne vienmēr arī vajag liela izmēra ierīces, lai ikdienas vajadzībām būtu pietiekami. Lielie ledusskapji, kas aizņem daudz vietas un ir ļoti ietilpīgi nav vajadzīgi visiem. Ja mājoklī dzīvo tikai viens cilvēks, kas ledusskapī lielākoties glabā vien nelielu pārtikas produktu skaitu, nav nekādas jēgas iegādāties milzīgu 200 litru ietilpības ledusskapi. Mierīgi iespējams iztikt ar mazu ledusskapi, kas ietaupīs gan vietu virtuvē, gan sniegs citas labas priekšrocības.

Pirmkārt – mazs ledusskapis, ir vieglāk noslēpjams. Ja esam izvēlējušies nelielu ledusskapi, virtuves skapīša augstumā, lieliski varam to iebūvēt un “ieslēpt” aiz šāda skapīša durtiņām un fasādes, tā, lai ledusskapis lieliski iekļautos kopējā virtuves interjerā un pat ietaupītu vietu virtuvē.

Otrkārt – ļoti būtisks rādītājs – elektrības patēriņš. Lielie ledusskapji ēd daudz. Tā kā ledusskapis ir ierīce, kas pieslēgta pie elektrības atrodas teju konstanti, ja vien bieži nedodamies ceļojumos vai izbraucienos, tā patērē lielāko daļu mājsaimniecības elektrības (visbiežāk).Pat ar to, ka mūsdienīgie ledusskapji ir ļoti energoefektīvi, gluži no zila gaisa un saimnieka rūpēm tie nepārtiek – elektrība tiek patērēta. Un tad, ja ikdienā ledusskapī patiešām glabājas vien pāris produkti, ir izšķērdīgi (elektrības rēķina ziņā), izvēlēties lielu un ļoti ietilpīgu ledusskapi. Pilnīgi pietiek ar mazu ledusskapi, kurā varam kompakti ievietot produktus un tad patērēs mazāk elektrības.

Kā zināt, cik vidēji ledusskapis patērē mēnesī? Uz katra ledusskapja ir uzlīme ar norādi par produkta energoefektivitātes klasi, tilpumu un kilovatstundu patēriņu gadā (kwh/annual). Vidēji gadā ledusskapji patērē 250 kilovatstundu, ekonomiskākie – mazāk par 200 kilovatstundām, bet ledusskapji ar divām durvīm – aptuveni 500 kilovatstundu. Respektīvi – mazāks ledusskapis “ēdīs” mazāk un ietaupīs vietu virtuvē, ja tas būs ietilpības ziņā atbilstošs mūsu vajadzībām.

Leave your comment