Noderīgi padomi, ja vēlies skriet arī ziemas periodā!

termoveļa Skriešana ir viena no aktivitātēm, kuru ir iespējams veikt pavisam vienkārši. Vasaras periodā skriešana ir ļoti populārs sporta veids un vakaros var redzēt daudz skrējējus. Tomēr, kad pienāk ziema, daudzi izvēlas turpināt sportiskās aktivitātes sporta zālē. Tomēr ne visi padodas ziemas laika apstākļiem un izvēlas skriet arī ziemā. Lai varētu skriet ziemas laikapstākļos ir nepieciešams zināt kā pareizi ģērbties, jo šajā laikā ir ļoti vienkārši saaukstēties.

Galvenais, kas jāzina par apģērbu ir tas, ka tam jābūt vairākos slāņos. Tas nepieciešams tādēļ, ka skrējējam nākas saskarties ir dažādām temperatūras izmaiņām. Sākumā būs nedaudz vēsi, bet jau pēc kādām 10 minūtēm skriešanas sāks palikt karsti un ir labi, ja var novilkt kādu no kārtām un nesaaukstēties. Apakšējam slānim ir piemērota termoveļa.

Termoveļa var būt no speciāla sintētiska vai daļēji sintētiska materiāla ar garām piedurknēm. Tā nodrošinās to, ka ķermenim tiek nodrošināta mitruma aizvadīšana. Kokvilnas vai trikotāžas krekls uzsūc mitrumu un skrienot paliks mitrs, kas nebūs patīkami un var saaukstēties. Lai būtu siltāk var vilkt divās kārtās termoveļu. Siltākā ziemas laikā var vilkt termokreklu un plānāku jaku, bet aukstākā laikā termokreklu un siltu jaku. Vai arī ar siltāku jaku un plānu vilnas džemperi. Noteikti nevajadzētu aizmirst arī par kāju siltumu. Kājās var vilkt termoveļu un virsū legingus, bet ja ir vēlme var skriet ar termoveļas biksēm un plīsa biksēm. Flīsa bikses var būt dažādas biezuma, kuras būs piemērotas siltākam un vēsākam laikam. Ieteicams, lai apakšā būtu gumija vai kā savādāk noslēdzamas, lai aukstais gaiss neiekļūst zem biksēm.

Apavi un zeķes ir arī ļoti svarīgas. Ja ir piemērotas zeķes, tad sausā laikā var skriet arī ar vasaras apaviem. Piemērotas zeķes skriešanai ziemā noteikti nebūs kokvilnas vai sintētiskās zeķes, jo tās ir plānas un neuzturēs siltumu. Kā arī frotē zeķes nebūs piemērotas, jo tās ir biezas un pēda var neietilpt apavā vai arī spiest. Ieteicamas ir termozeķes vai vilnas zeķes. Vilna uzturēs siltumu arī tad, ja apavā iekritīs sniegs un izkusīs. Ar vasaras apaviem var skriet pa sniegu īsas distances. Tomēr skriešanai pa sniegu mežā vai parkā būtu nepieciešami ziemas skriešanas apavi.

Nedrīkst aizmirst arī par citiem ziemas laikā piemērotiem apģērbiem, piemēram, cepuri. Skrienot bez cepures ziemā var ļoti kaitēt ausīm, tāpēc noteikti skrienot jāvelk cepure vai galvas lenta siltākā laikā. Pirksti tāpat kā ausis ķermenī sasildās pēdējie, tādēļ nedrīkst aizmirst par cimdiem. Ja rokas nevar sasildīt ar pirkstaiņiem, tad var vilkt dūraiņus. Siltākā laikā var vilkt arī puscimdus.

Sejas ādu ziemas periodā ieteicams sasmērēt ar taukainiem un barojošiem krēmiem. Krēmu vēlams uzsmērēt vairākas stundas pirms skriešanas, lai tas iesūktos. Saulesbrilles pasargās acis no spilgtiem saules stariem un atstarojumu no sniega. Kā arī acis tiks pasargātas no vēja, kurš izrausa asarošanu.

Elpošana skrienot ziemas periodā var būt grūtāka, jo aukstais gaiss var kaklam radīt dedzinošu sajūtu. Tādēļ ir ieteicams elpot ar degunu un muti vienlaicīgi. Var mēli pielikt pie aukslējām, lai gaiss uzreiz neiekļūt taisnā plūsmā kaklā, bet tiek nedaudz sasildīts.

Ziemas periodā ir svarīgi, lai būtu piemērots apģērbs, jo skrienot aukstā laikā var nevis uzturēt veselību, bet gan tai kaitēt.

Leave your comment