Pirmais solis ceļā uz sapņu motociklu – nokārtota A1 kategorija

nokārtota A1 kategorijaMotocikliem jau izsenis piemitis kas vienreizējs. Lai gan daži varētu domāt, ka pārvietoties ar motociklu nav tik ērti, droši utt., bet ir skaidri redzams, ka motociklistiem pašiem tas nerūp – viņi izbauda mirkli un nemaz neizskatās, ka justos kā apdalīti! Ne vienam vien ir sapnis izrauties no automobiļa, uzkāpt dzelzs rumaka mugurā un traukties tālēs… tomēr pirms tam jāveic praktiski sagatavošanās darbi un jāaiziet zināmi pārbaudījumi! To nevajadzētu uztvert kā pārāk lielu apgrūtinājumu – īstā motoskola spēs to padarīt par diezgan patīkamu un noderīgu soli tevis kā motobraucēja attīstībā. Nokārtota A1 kategorija pavērs tev plašos Latvijas un ārzemju ceļus ceļojumiem motocikla mugurā.

Atšķirībā no A kategorijas, A1 kategorijas tiesības iespējams iegūt no 16 gadu vecuma. Šāda kategorija ļaus braukt ar motociklu, kura motora darba tilpums nepārsniedz 125 kubikcentimetrus un kura jauda nav lielāka par 11 kilovatiem – motocikla jaudas attiecībai pret svaru nevajadzētu pārsniegt 0,1 kilovatus uz kilogramu, savukārt, ja vēlies vadīt triciklu, tā jauda nedrīkst pārsniegt 15 kilovatus.

Lai gan šajā kategorijā vari izvēlēties, vai iziet apmācības motoskolā, tomēr jāņem vērā, ka tās palīdzēs tev palielināt iespēju nokārtot braukšanas pārbaudījumus. Piedevām, tās palīdzēs tev kļūt par daudz prasmīgāku motobraucēju un kalpos par pirmo soli nopietnākās A kategorijas tiesību iegūšanai. Tas attiecas gan uz teorētisko, gan praktisko braukšanas apmācību.

Ja izvēlēsies braukšanas apmācību, tās lielā mērā būs līdzīgas A kategorijas kursam, tādēļ, kad būsi pietiekami pieredzējis, lai pakāptos uz augtāku kategoriju, jau iegūtās zināšanas kalpos par labu atspēriena punktu jaunajām mācībām. A1 kategorijas teorētiskā apmācība sastāvēs no kursa par ceļu satiksmes noteikumiem, satiksmes drošību un pirmo palīdzību. Braukšanas mācību laukumā varēsi pilnveidot motocikla braukšanas iemaņas, pārvarot tādus eksāmenos izmantotos šķēršļus kā iestumšanos gabarītvārtos, astotnieku, laipu, čūsku, slalomu, kā arī izvairīšanos no šķēršļa nebremzējot un izvairīšanos no šķēršļa bremzējot. Neuztraucies, ja par kādu no tiem neesi dzirdējis – motoskolas atsaucīgie pasniedzēji tevi ātri vien iepazīstinās ar šķēršļiem un ar labākajiem veidiem, kā tos pārvarēt!

Pēc tam norisinās braukšanas apmācības ceļu satiksmē. Veicot praktisko braukšanu, varēsi apgūt to kā izvēlēties pareizo braukšanas ātrumu, kā braukt droši, iekļauties ceļu satiksmē, paredzēt bīstamas situācijas un reaģēt uz tām un pielietot teorētiskās ceļu satiksmes noteikumu zināšanas praktiski.

Leave your comment