Praktiskais ceļotājs

praktiskais celotajs

Ceļotāji mēdz būt dažādi. Esmu runājis ar draugiem, kam vasaras lielākais piedzīvojums ir samest lielākā mugursomā visu nepieciešamo iedzīvi minimāli komfortabliem apstākļiem, piestiprināt pie somas guļammaisu un paņemt līdzi dažus spilgtus flomāsterus. Tā viņi gatavojās ceļošanai ar autostopiem pa visu Eiropu vasaras garumā. Piedzīvojums kārtīgs, ja vēl kompānija savācas interesanta, sanāk nenovērtējamas atmiņas. Protams, ceļot var dažādi, bet pēdējā laikā ar mani paziņas, kas vasaru pavada autostopu ceļošanas formātā, izvēlas iegādāties apdrošināšanas polisi. Kāpēc? Tāpēc ka drošāk. Ja kaut kas tiek nozagts, pazaudēts, notiek kāds negadījums – ceļojumu apdrošināšanas polise ir noderīga jebkuram ceļotājam.

Ceļojumu apdrošināšana paredzēta, ja notiek neparedzētais (principā, koncepts kā jau visām apdrošināšanas polisēm), dažādi nelaimes gadījumi, saslimšana, bagāžas aizkavēšanās un tamlīdzīgi negadījumi. Šādās situācijās ceļojumu apdrošināšana atlīdzina neparedzētos izdevumus un ļauj uztvert lietas nedaudz vienkāršāk. Arī pieredzējušam, vai mazāk pieredzējušam ceļotājam, kas vēlas ceļot ar komfortu, ceļojumu apdrošināšanas polise ir noderīga. Neparedzētais var atgadīties ar visiem. Un tieši tāpēc, ka parasti par šādām situācijām aizdomājamies retāk, ceļojumu apdrošināšana ir sava veida garants, ka nekas netiek palaists garām.

Dažādas apdrošināšanas kompānijas piedāvā atšķirīgas apdrošināšanas polises tajā ziņā, ka pats var izvēlēties klāt pie standarta apdrošināšanas papildus nodrošinājumus savam izvēlētajam ceļojumam. Reizēm nepieciešams nedaudz vairāk, nekā piedāvā standarts. Tad nu ir praktiski iepazīties ar dažādu apdrošinātāju piedāvājumiem, izpētot un lemjot par atbilstošāko, izdevīgāko apdrošināšanas polisi. Nereti ar standarta ceļojuma apdrošināšanu var būt par maz, ja izvēlēts specifisks galamērķis, vai ceļojuma laikā, vai pirms tā, iespējami dažādi apstākļi. Viens piemērs, ja nu iegādātas krietni vien dārgas lidmašīnas biļetes, bet pēkšņi brauciens jāatceļ. Nu notiek kas steidzams, un lidot nevar. Tad vismaz biļetēs ieguldītā nauda neaiziet vējā.

Latvijā pietiekami daudz apdrošināšanas kompānijas piedāvā ceļojuma apdrošināšanu, tāpēc brīvi iespējams izvērtēt un saprast, kurš piedāvājums ir atbilstošs tieši izvēlētajam ceļojumam un ceļošanas veidam. Polises detaļas var atšķirties iegādājoties to pie viena vai otra apdrošinātāja, tāpat kā iekļautie riski un minētie nodrošinājumi. Tāpēc – praktiskais un tālredzīgais ceļotājs vispirms izpētīs, pirms iegādāsies, bet iegādāsies ceļojumu apdrošināšanu viņš noteikti.

Leave your comment