Rokas pulksteņu remonts Šveices līmenī

rokas pulksteņu remonts

Luksusa pulkstenis ir aksesuārs, kas, pieskaņots pie apģērba, neatkarīgi no tā nēsātāja dzimuma, iemieso paša valkātāja veiksmi un pārticību. Šveices pulksteņu pārdevējs var kļūt par uzticamāko partneri, izvēloties savam dzīves pulsam piemērotāko pulksteni, ko apliecina gan gadu gaitā uzkrātā pieredze, gan augstākā līmeņa klientu serviss. Katrs oriģinālais Šveices pulkstenis ir unikāls, ko apliecina autentiskuma sertifikāts un ražotāja garantija. Tāpēc ir nepieciešams profesionālākais un uzticamākais pulksteņu meistars, jo pulksteņu remonts ir vitāli nozīmīga servisa sastāvdaļa.Kur atrast uzticamu pulksteņu remontu? Arī pati esmu saskārusies ar šo jautājumu, tāpat piedzīvotas ne tik patīkamas situācijas – uzticēju mīļo pulksteni meistaram, bet pēc nedēļas jau atkal tas pārstāja darboties. Protams, šādā situācijā zūd ticība gan konkrētajai darbnīcai, gan iespējai atjaunot mana pulksteņa darbību. Samierināties? Nolēmu tomēr vēl uzmeklēt citas alternatīvas. Vēlējos noskaidrot, kur Latvijā atrodami paši labākie meistari un kā  šajā sektorā atšķirt, kur pulksteni labot visdrošāk.

Kā jau to priekšlaicīgi pateicis priekšā virsraksts – uzzināju par Šveicē sertificētiem meistariem. Šveices zīmogs pulksteņu aprindās ir augstākā atzinība – tie ir gan pasaules precīzākie, gan prestižākie mehāniskie pulksteņi, kuru mehānismi izceļas ar īpašu sarežģītību un lielu detaļu skaitu, tāpat arī ar augstvērtīgu dārgmetālu un dārgakmeņu izmantojumu. Savukārt Šveicē sertificētie meistari apguvuši īpaši smalkas tehnikas, lai šos augstākās raudzes laikrāžus nepieciešamības gadījumā reanimētu no aizmigšanas. 

Vai tad tiešām būs jādodas uz Šveici, lai gūtu pārliecību, ka manu iecienīto un uzticamo laika rādītāju salabos? Kā parasti – Norvēģijā dzīves līmenis augstāks, pienācīgs remonts – Šveicē… Vai tiešām pat pulksteni nevarēšu saremontēt savā zemē?

Tik drūmi izrādās nav. Pateicoties atvērtajām Eiropas robežām un iespējām brīvi ceļot, no kalnainās Šveices zemes arī latviešu zēni pārbraukuši mājās ar atbilstošiem diplomiem un guvuši iespēju mācīties pie pasaules labākajiem meistariem. Latvijā ticis atvērts Baltijā 1. pilna servisa Šveices pulksteņu centrs – šeit tos var gan iegādāties, gan pārdot, gan apmainīt, gan salabot.  Un pēc labošanas nav vien vis Sveiki un visu labu – pēc pulksteņa labošanas dodos mājās ar mierīgu sirdi, jo saņemu sertifikātu uz gadu – apliecinājumu, ka vismaz 12 mēnešus par remontu nebūs jādomā.

Pulksteņu darbnīcas pakalpojumi

Šāds rokas pulksteņu remonts nav tālu jāmeklē – tepat Latvijā, Vecrīgas sirdī, Jāņa ielā 3, atrodas Baltic Watches darbnīca, kurā remonts noris Šveicē sertificēta meistara vadībā. Īpaši jau oriģinālo Šveices pulksteņu īpašniekiem tas ir nozīmīgs faktors. Tiek izmantots gan Šveicē akreditēts aprīkojums, gan atbilstoša tehnika. Pateicoties sertifikātiem, pēc remonta iespējams saņemt arī garantiju. Un detaļas tiek izmantotas pašas labākās – tās tiek pasūtītas un piegādātās no oriģinālā ražotāja kompānijas Šveicē.

Vai šeit var labošanai atnest arī manu vienkāršo Parfois, Aldo vai bezmarkas rokas pulksteni? Jā, arī to šeit salabos un aprūpēs, apčubinās un palīdzēs pat sarežģītākajā situācijā. Man pašai vajadzēja salabot tieši šādu parastu rokaspulksteni – un kas gan vēl labāk būtu varējuši tikt galā ar šo uzdevumu, ja ne paši labākie?

Kā strādā Šveices akreditētā pulksteņdarbnīcā?

Tā kā iepriekš biju vīlusies, meklējot dažādus kaktu meistarus, šoreiz pirms uzticēt savu lolojumu profesionāļu rokām, vēlējos noskaidrot, kā notiks mana rokas pulksteņu apkope. Kā izrādās, Rīgas pulksteņu darbnīcā iekārtota ķīmiskā laboratorija īpaši sterilos apstākļos veicamām manipulācijām, lai varētu veikt mikroputekļu likvidēšanu, tīrīšanu un pulēšanu (dažkārt pulkstenis var apstāties viena puteklīša dēļ!).

Kopējais Šveices pulksteņu remonta piedāvāto pakalpojumu spektrs ir visplašākajā diapazonā, jo klientiem tiek piedāvāti sekojoši pakalpojumi:

  • Barošanas elementu nomaiņa
  • Vispārēja diagnostika
  • Tīrīšana ar ultraskaņas iekārtu
  • Hermētiskuma un ūdensizturības pārbaude
  • Korpusa restaurācija
  • Jauna stikliņa uzstādīšana
  • Detaļu pasūtīšana un izgatavošana
  • Iekšējo mehānismu, turbijona, hronogrāfa, minūšu repetīra, mūžīgā kalendāra un citu daļu, remonts.

Saprotams, šis saraksts parastajam pulksteņdarbnīcas apmeklētājam neko var neizteikt – tā jau ir specifiska terminoloģija. Tomēr lai tas būtu vai kas – par pulksteni šeit parūpēsies.

Kāpēc izvēlēties Šveices kvalitātes rokas pulksteni?

Kad saņēmu manu gadiem novalkāto rokaspulksteni pēc remonta svaigu un tikšķošu, mazliet uzkavējos veikalā, lai aplūkotu, kādus laikrāžus piedāvā Baltic Watches. Skatienam slīdot pār mirdzošajiem un manāmi dārgajiem pulksteņiem, nevarēju nesajust, ka tie nav parasti vidusšķiras un visiem pieejami laikrāži. Šādus pulksteņus atļauties var tikai labi situētā un pārtikusī sabiedrības daļa. Tāpat arī ticu, ka tos izvēlas zinātāji – tie, kas novērtē mehānisko pulksteņu nenovecojošo šarmu.

Šeit pulksteņu cenas sasniedz pat vairākus 10us tūkstošus eiro. Arī robežās starp 1000-2000 eur var atrast uzticamu Šveices laikrādi – tas arī Latvijā augstāka līmeņa profesionāļiem vai uzņēmējiem ir pa spēkam. Bet kas tad īsti veido šīs salīdzinoši augstās cenas? Mūsdienās precīzu laiku rāda tik daudzas ierīces visapkārt – pulksteņi uz ielas, viedtālruņi, planšetes, datori… Teju neiespējami izvairīties no pareizas diennakts stundas uzzināšanas – pat ja vēlies visu dienu nodzīvot pilnīgā neziņā. Kāpēc arvien vēl mehāniskie pulksteņi ir tik aktuāli un augsti novērtēti?

Kā jau tas ir, nostādot roku darbu iepretim fabrikas ražošanas iekārtām, uzvar dvēseliskā un smalkā darba veicējs – 1 Šveices pulkstenis var tikt meistara rokām darināts vairākus mēnešus, pat ilgāk kā gadu. Neviens pulkstenis nav masveida ražojums, tas katrs 1 ir unikāls. Turklāt tos apzīmē Šveices pulksteņa kvalitātes zīmogs – tie ir paši uzticamākie un precīzākie laikrāži. Tie ir 1. rokas pulksteņi, kas no glītiem aksesuāriem pārtapa par sabiedrotajiem īstās stundas noteikšanai. 1. šo uzdevumu izcīnīja Rolex, iepazīstinot ar 1. precīzo rokas pulksteni.

Izvēloties kvalitatīvāko rokas pulksteni, jāpievērš uzmanība COSC sertifikātam (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres), ko izsniedz Oficiālais Šveices Hronometru Pārbaudes Institūts. Tā ir papildus garantija, jo katrs laikrādis, kuram šis sertifikāts piešķirts, izgājis vairāk kā 2 nedēļu ilgu pārbaudi institūtā, kur pārbaudes ietvaros laikrādis pakļauts dažādiem faktoriem atšķirīgos stāvokļos.

Tāpat arī pulksteņa cenu veido pētniecības darbi – tādas ekskluzīvo laikrāžu kompānijas kā Rolex vai Hublot arvien turpina pilnveidot mehānismus un meklē jaunus veidus, kā uzlabot pulksteņu darbību. Atklājumi nav beigušies un šo kompāniju iekšienē darbojas speciālas attīstības nodaļas, kuras atbildīgas par eksperimentu realizēšanu un jaunu iespēju meklējumiem. Tā, piemēram, Hublot sabiedrību pārsteidza ar gumijas siksniņām – ekskluzīvo laikrāžu pasaulē tas bija lielais BUMS, jo nekad iepriekš gumija nebija tikusi apvienota ar dārgmetāliem.

Šveices ražojums –  droša izvēle profesionāļiem

Pulksteņu gatavošanā tiek izmantoti izturīgākie un kvalitatīvākie materiāli, savukārt rotājumi ir autentiski dārgakmeņi nevis kristāli.  Pulksteņi ir uzticami un izturīgi, rādot precīzu laiku desmitiem gadu vai pat ilgāk, ar pavisam minimāliem apkopes darbiem laika gaitā. Nereti luksusa pulkstenis var kļūt par mantojumu vairākās paaudzēs. To kvalitāte nemainās un vērtība saglabājas vai pat pieaug.

Turklāt no kolekcionāra skatupunkta tieši vecākie luksusa pulksteņi ir paši vērtīgākie. Arī tas ir iemesls, kāpēc pulksteņu remonts ir tik svarīgs – parūpējoties par pulksteni, tiks nodrošināts, ka arī mazmazbērnu rokās tas varēs turpināt iesākto laika ritējumu. Un ja nu nāktos sagaidīt nebaltas dienas, gluži tāpat kā zelts, arī Rolex pulkstenis var kļūt par valūtu, ar kuru norēķināties. Šāds pulkstenis ikvienai ģimenei var būt kā finansiālās drošības spilvens.

Šveices pulksteņi veiksmīgi pilda pulksteņa pamatfunkciju, proti, laika rādīšanu, kā papildus vērtība ir gan šo pulksteņu labā slava, sarežģītais mehānisms, gan augstvērtīgie izgataves materiāli. Tāpat arī ikvienam Šveices zīmola pazinējam šāds pulkstenis par tā nēsātāja dzīvesstilu pastāsta bez vārdiem. Ikviens, kas dzīvē kaut ko sasniedzis, vēlas apstiprināt savu veiksminieka statusu, un viens no šādiem simboliem ir Šveices pulkstenis.

Un ja arī šis vērtīgais ieguldījums sāktu nedaudz atpalikt no precīzas stundas vai nodiltu siksniņa, tā nav liela nelaime un nav pamata satraukumam. Tepat pie mums Latvijā pieejams augstvērtīgs pulksteņu remonts, un pēc aprūpes zinošo meistaru gādīgajās rokās tas atkal atgūs vitalitāti. Tas ir labs ieguldījums gan šodienai, gan nākotnei.

Un tas arī liek aizdomāties par to, kā pasaules laimīgākie un veiksmīgākie cilvēki izmanto laiku un kādus ikdienas paradumus piekopj. Galu galā tikai ar vīziju un vēlmi darboties apveltīts cilvēks var atļauties kādu no Šveices pulksteņiem.

Dažkārt ar pulksteņu remontu viss nebeidzas. Nesot pulksteni pie meistara, mēģināju vilkt paralēles arī ar savu dzīvi. Kur man nepieciešams remonts laika izmantojumam? Kā es varētu veiksmīgāk plānot savu laiku? Kādi ir mani mērķi un cik daudz laika ikdienā veltu, lai tos sasniegtu? Vai es tikai plūstu un piederu laikam jeb spēju panākt, ka laiks pieder man?

Leave your comment