Senais un prominentais VACHERON CONSTANTIN

VACHERON CONSTANTIN pulksteņi

VACHERON CONSTANTIN ir slavens Šveices pulksteņu zīmols, kura galvenās „mītnes” jeb ražotņu pilsētas ir Valleede Joux un Ženēva. Slavenās kompānijas dibinātājs ir Žans Marks Vačerons ( Jean – Marc Vacheron), kurš to dibināja jau tālajā 1755. gadā. Šī ir viena no senākajām pulksteņu kompānijām pasaulē. Ne velti šīs kompānijas pulksteņa īpašnieks ir bijis pats Napoleons Bonaparts. Kompānija pazīstama arī ar to, ka bija pirmā pasaulē, kura pulksteņu industrijā ieviesa terminu „kalibrs”.

Ar VACHERON CONSTANTIN zīmolu saistās aizkustinošs un iedvesmojošs stāsts. Piemēram, es esmu no tām dāmām, kurām ļoti patīk saņemt dāvanas. Un 19. gs. Krievijas cars Aleksandrs III pasūtīja savai mīļotajai, dāņu princesei Marijai, faberžē olu, kurā gaidīja īpašs pārsteigums – VACHERON CONSTANTIN pulkstenis. Šīs pasaules slavenās dārgākās olas radīja juvelieris Karls Faberžē. Dāvana tā aizskāra carienes sirdi, ka vēlāk Aleksandrs to pasūtīja katrās Lieldienās – ar jaunu pārsteigumu iekšienē. Turklāt šo tradīciju vēlāk pārņēma cara dēls.

Zudušo olu ar VACHERON CONSTANTIN izdevās atrast vien 2012. gadā. Šodien tās vērtība tiek lēsta aptuveni 20 miljonos ASV dolāru. Nenoliedzami, šī ola ir, iespējams, dārgākais dāvanas iesaiņojums, kāds jebkad ticis radīts. Un aplidošanas mākslā, kurā tādas manieres kā apdāvināšana un pārsteigšana ir zelta vērtē, šāds oriģināls piegājiens no cara puses arvien iedvesmo jaunos mīlētājus. Pārsteiguma elements un tas, ka otrs piedomājis pie dāvanas, ir tas, kas piešķir sentimentālu piegaršu. Kur nu vēl, ja šāda apdāvināšana kļūst par tradīciju un mīlestības svētkiem?

Tāpēc VACHERON CONSTANTIN zīmols man saistās ar sava veida klusajām, privātajām 14. februāra svinībām – tikai atšķirībā no kalendārā svinamās svētku dienas, par šīs dienas svinīgo raksturu zināms tikai pārim, kas tai piešķīris šādu mīlestības dienas statusu. Šis zīmols ir kā aicinājums būt radošiem, izmantot vairāk iztēles, pacelties augstākā domu lidojumā un mīlestībā metru virs zemes. Tā, lūk, ir viena no emocionālajām šī zīmola pusēm. Tieši tāpēc Šveices pulksteņi ir tik saistoši – tas vienmēr ir kas vairāk par laikrādi, jo tajā lasāmi arī pagātnes stāsti.

VACHERON CONSTANTIN dizaina pērles

Iespējams, VACHERON CONSTANTIN ir vienīgais pulkstenis, kas ticis pasniegts faberžē olā. Lai vai kā, katrs šī zīmola modelis apvieno sevī eleganci un luksusu, kuru kompānija izkopusi vairāk nekā 250 gadu garumā. Ķīnas imperators jau tālajā 1865. gadā iegādājās šīs kompānijas kabatas pulksteni. No tā laika personībām šo zīmolu izvēlējās arī Karaliene Viktorija un Austrijas premjerministrs Francs Jozefs. Savukārt 1953. gadā kompānija pulksteni dāvināja Karalienei Elizabetei II kronēšanas dienā. Tāpēc jāatzīst, ka VACHERON CONSTANTIN ir visai karaliski.

Kā viens no pamanāmākajiem VACHERON CONSTANTIN modeļiem šodien ir KALLISTA. Tā sākotnējā vērtība bija 5 miljoni dolāru, šodien tā dubultojusies, sasniedzot vairāk kā 10 miljonus. Viss pulkstenis noklāts dimantiem – tā ir viena no kompānijas firmas zīmēm. Tā izgatavošana prasīja 6000 darba stundu, savukārt 20 mēneši pagāja tikai veltot laiku tā izgreznošanai ar dārgakmeņiem. Tas atspoguļo, cik niansēts un smalks ir šāds roku darbs, kā arī vēlreiz parāda, cik vērtīga investīcija var būt ieguldījums PREMIUM klases rokas pulkstenī. Tā ir īsta uzmanība detaļām!

Interesants cita starpā ir arī stāsts, kura rezultātā Šveice kļuvusi par pulksteņmeistaru lielvalsti. 150 gadus pirms radās Vacheron & Constantin Ženēvā pilnībā aizliedza valkāt ļoti vērtīgas luksus lietas, piemēram, dažādas dārglietas, kurās tika izmantoti spīdīgi materiāli un dārgakmeņi. Tomēr uz pulksteņiem tas netika attiecināts, tāpēc šis aizliegums pavēra iespēju pulksteņmeistariem attīstīt savas spējas un iekarot plašu sabiedrību un tās tirgu. Pulksteņi kļuva arvien kvalitatīvāki un sarežģītāki, nodrošinot juveliera cienīgu precizitāti.

VACHERON CONSTANTIN – vai pieejami Latvijā?

Šveices laikrāžus vairs nav jādodas aplūkot pašā Šveicē. Šodien tos varam piemērīt, izpētīt un pataustīt arī mūsmājās.  Kalēju ielā 23, Vecrīgā, darbojas pirmais pilna servisa Šveices pulksteņu centrs Baltijā. Ļoti pievilcīga ir veikala piedāvātā iespēja pasūtīt jebkuru no VACHERON CONSTANTIN pulksteņiem ar chrono.lv starpniecību. Ja katalogā pieejamo pulksteņu klāstā nav tieši tas modelis, kurš uzrunājis visvairāk, iespējams vērsties ar lūgumu, lai tas tiktu sagādāts. Tiesa, pati šo funkciju neesmu izmantojusi. Taču, manuprāt, ļoti pievilcīga iespēja. ( :

Latvijā šobrīd pieejami vairāki VACHERON CONSTANTIN pulksteņi:

  • Patrimony Traditionnelle 14-Day Tourbillon
  • Patrimony Contemporaine Small
  • Overseas Chronograph
  • Malte Tourbillon
  • Malte Small Seconds
  • Malte Ladies
  • 1972 Small
  • Quai De L’ile Day Date
  • Quai De L’ile Retrograde
  • Patrimony Traditionnelle Openworked
  • u.c.

Interesanti, ka sākumā VACHERON CONSTANTIN rokas pulksteņus izgatavoja un piedāvāja tikai vīriešu publikai, bet sieviešu rokas pulksteņi parādījās tikai 2003. gadā, kad tika laista klajā 1. daiļā dzimuma pārstāvēm domātā līnija. Tas, iespējams, parāda, ka mūsdienās maksātspējīgajai klientu daļai pievienojušās arī sievietes, kuru loma šodienas sabiedrībā ir mainījusies. 21. gs. arī pašas sievietes var sevi apdāvināt – tāpēc šādas kolekcijas izveidošana kompānijai tikai atmaksājas. Nav obligāti jāsagaida faberžē ola no mīļotā vīrieša – sevi pārsteigt, dāmas, varam arī pašas!

VACHERON CONSTANTIN – arvien aktuāls dāvināšanas objekts

1955.gadā Ženēvā norisinājās „Ženēvas Sammits” (Geneva Summit). Šī bija tā sauktā lielā četrinieka tikšanās, jo to apmeklēja ASV, Lielbritānijas, Francijas un PSRS pārstāvji. Katru no iepriekšminētajiem valstu vadītājiem pavadīja arī šo valstu ārlietu ministri. Konferences mērķis bija apvienot visus ietekmīgos līderus, lai diskutētu un vienotos par mieru pasaulē. Lai gan diskusiju laikā tika apspriestas bruņošanās tēmas, kodolieroči un pastāvošās tirdzniecības barjeras, konferences mērķis bija globālās drošības paaugstināšana.

Tā kā šo sanāksmi apmeklēja daudzas prominentas personības, Šveice bija sarūpējusi īpašas dāvanas – Vacheron pulksteņus saņēma Lielbritānijas premjerministrs Sir Anthony Eden, Francijas premjerministrs Edgar Faure, ASV prezidents Eisenhower, kā arī PSRS pārstāvis Nikolai Bulgarin. Savukārt vienu no skaistākajiem un viennozīmīgi dārgākajiem kompānijas pulksteņiem kā kāzu dāvanu saņēma visiem labi pazīstamā Lielbriānijas Princese Diāna, kurai tika pasniegts „Lady Kalla”.

Ja trūkst ideju dāvanām, kāpēc neiedvesmoties no VACHERON CONSTANTIN?

Leave your comment