Senais un prominentais VACHERON CONSTANTIN

VACHERON CONSTANTIN pulksteņiVACHERON CONSTANTIN ir slavens Šveices pulksteņu zīmols, kura galvenās „mītnes” jeb ražotņu pilsētas ir Valleede Joux un Ženēva. Slavenās kompānijas dibinātājs ir Žans Marks Vačerons ( Jean – Marc Vacheron), kurš to dibināja jau tālajā 1755. gadā. Šī ir vien no senākajām pulksteņu ražotāj kompānijām pasaule. Ne velti šīs kompānijas pulksteņa īpašnieks ir bijis pats Napoleons Bonaparts. Kompānija pazīstama arī ar to, ka bija pirmā pasaulē, kura pulksteņu industrijā ieviesa terminu „kalibrs”.

VACHERON CONSTANTIN pulksteņi apvieno sevī eleganci un luksusu, kuru izkopusi vairāk nekā 250 gadu garumā. Ķīnas imperators jau tālajā 1865. gadā iegādājās šīs kompānijas kabatas pulksteni, nepašaubāmi, ka šādu pirkumu noteikti nenožēloja. No tā laika personībām, šo zīmolu izvēlējās arī Krievijas cars Aleksandrss II, Karaliene Viktorija un pēcāk arī Austrijas premjerministrs Francs Jozefs. Savukārt 1953. gadā Šveices kompānija pulksteni dāvināja Karalienei Elizabetei II kronēšanas dienā. Tāpēc jāatzīst, ka pulksteņi ir visai karaliski.

Interesants ir stāsts, kura rezultātā Šveice kļuvusi par pulksteņmeistaru lielvalsti. 150 gadus pirms radās šajā Vacheron & Constantin, Ženēvā pilnībā aizliedza valkāt ļoti vērtīgas luksus lietas, piemēram, dažādas dārglietas, kurās tika izmantoti spīdīgi materiāli un dārgakmeņi. Tomēr, uz pulksteņiem šis netika attiecināts, tāpēc šis aizliegums pavēra iespēju pulksteņmeistariem attīstīt savas spējas un iekarot plašu sabiedrību un tās tirgu. Pulksteņi kļuva arvien kvalitatīvāki un sarežģītāki, nodrošinot juveliera cienīgu precizitāti.

Latvijā pieejami vairāki VACHERON CONSTANTIN pulksteņi:

 • Patrimony Traditionnelle 14-Day Tourbillon
 • Patrimony Contemporaine Small
 • Overseas Chronograph
 • Malte Tourbillon
 • Malte Small Seconds
 • Malte Ladies
 • 1972 Small
 • Quai De L’ile Day Date
 • Quai De L’ile Retrograde
 • Patrimony Traditionnelle Openworked
 • u.c.

1955.gadā Ženēvā norisinājās „Ženēvas Sammits” (Geneva Summit). Šī bija tā sauktā lielā četrinieka tikšanās, jo to apmeklēja ASV, Lielbritānijas, Francijas un PSRS pārstāvji. Katru no iepriekšminētajiem valstu vadītājiem pavadīja arī šo valstu ārlietu ministri. Konferences mērķis bija apvienot visus ietekmīgos līderus, lai diskutētu un vienotos par mieru pasaulē. Lai gan diskusiju laikā tika apspriestas bruņošanās tēmas, kodolieroči un pastāvošās tirdzniecības barjeras, konferences mērķis bija globālās drošības paaugstināšana.

Protams, ka dēļ tā, ka to apmeklēja daudzas prominentas personības, tāpēc Šveice bija sarūpējusi īpašas dāvanas – Vacheron pulksteņus saņēma Lielbritānijas premjerministrs Sir Anthony Eden, Francijas premjerministrs Edgar Faure, ASV prezidents Eisenhower, kā arī PSRS pārstāvošais Nikolai Bulgarin. Savukārt vienu no skaistākajiem un viennozīmīgi dārgākajiem kompānijas pulksteņiem kā kāzu dāvanu saņēma visiem labi pazīstamā Lielbriānijas Princese Diāna, kurai tika pasniegts „Lady Kalla”.

Leave your comment