Tavas mājas vizītkarte – lieliska ainavu arhitektūra!

ainavu arhitekturaCilvēki neveido ainavas vien skaistās gleznās. Strādīgākie sāk ar skicēm un pēc tam ievieš tās dzīvē. Ar šādu cilvēku fantāziju realizēšanu dzīvē saistīta vesela nozare – ainavu arhitektūra.

Jāsaka, ka, pieaugot dažādai modernajai pilsētas apbūvei, arvien vairāk pieaug arī apzaļumošanas risinājumu nozīme. Skaistas ainavas un zaļumu vēlamies redzēt tur, kur tam atvēlēta vieta. Daba ir nedaudz jāsavalda, lai tā organiski iekļautos mūsu radītajā pilsētvidē. Tieši šajā jautājumā nāk talkā ainavu arhitektūra. Šī arhitektūras nozare gādā, lai veidotos vienota harmonija starp ēkām (pilsētās, laukos, ciemos) un vidi ap to (dārziem, parkiem utt.). Lieliska ainavu arhitektūra ir kā atslēga uz vienotu stilu starp jūsu māju un pagalmu, lai nerastos situācija, kad jūsu modernā māja atrodas vidē, kurā tā neiederas, vai arī jūsu ārkārtīgi klasiskās mājas pagalms nesaskan ar tās tēlu. Dārzam, parkam vai citam ainaviskajam risinājumam ap ēku organiski jāsaskan ar ēkas arhitektonisko stilu. Tieši tādēļ bieži vien ainavu arhitekts cieši sadarbojas ar ēkas projektētājiem, lai radītu pēc iespējas piemērotāku apzaļumošanas risinājumu.

Veidojot plānojumu, tiek domāts ne vien par apzaļumošanu. Tiek izsvērti arī labākie celiņu, komunikāciju veidi (piemēram, iekļaujot autostāvvietu, gājēju un auto piebraucamos ceļus). Labs plānojums ļaus jums maksimāli racionāli izmantot jums pieejamo zemes gabalu, kā arī veidos vienotu ansambli ar ēku. Varētu teikt, ka vide ap ēku ir daļa no tās arhitektoniskās koncepcijas. Bieži vien tiek strādāts arī ar dažādām publiski pieejamām vietām un tiek meklēti labākie ainaviskie risinājumi, kas tiktu galā ar lielu cilvēku plūsmu.

Veicot apzaļumojumu plānošanu, iespējams pēc iespējas labāk izmantot pieejamo zemes gabalu, lai radītu ko tādu, kas būtu funkcionāls, tomēr reizē arī priecētu acis (it īpaši tas attiecināms uz dažādām apzaļumojumu zonām pilsētvidē). Cilvēkiem patīk sakārtota, skaidra vide – pilsētnieki atzīst, ka dažādi parki un mazi apzaļumoti gabaliņi ir tas, kas viņus nomierina, pretstatā dažādiem novārtā atstātiem pilsētas nostūriem starp blokmājām. Jāsaka, ka Latvijas lielās pilsētas kļūst arvien skaistākas un redzams, ka kopumā cilvēki arvien mazāk žēlo naudu arī dažādiem vides plānojuma projektiem ap ēkām. Varam sākt ar mazumiņu – arī tavs piemājas dārzs vai pagalms veido kopējo vidi, un kādēļ gan nepadarīt to jaukāku sev un citiem?

Leave your comment