Trenažieru veidi un kā izvēlēties atbilstošāko?

Trenažieris mājām

Arvien grūtāk būs atlicināt līdz 100 eiro mēnesī, lai regulāri apmeklētu sporta zāli. Vēl jo grūtāk būs atlicināt pietiekami daudz laika, lai savā saspringtajā darba dienā varētu atlicināt pāris stundas arī zālei. Bet ja vēlme pēc kārtīga treniņa nezūd un tomēr gribam uzturēt sevi labā formā – viens no vienkāršākajiem veidiem – iegādāties trenažieri mājās.

Nav vairs laiks, kad jābūt profesionālim vai sporta speciālistam, lai iegādātos labu un atbilstošu trenažieri individuālai lietošanai mājas apstākļos. Visu nepieciešamo informāciju iespējams atrast internetā – tad nu arī te, daži padomi, kā izvēlēties trenažieri un kādi ir to veidi.

Pastāv eliptiskais trenažieris, kas būs piemērots ikvienam, kas vēlas nodarboties ar sportu. Eliptisko trenažieri var izmantot cilvēki ar ļoti dažādu fizisko sagatavotību, pielāgojot sev nepieciešamos un atbilstošos slodzes līmeņus. Šādi vislabāk trenēt sirdi, ķermeņa augšdaļu. Šāds trenažieris būs lielisks veselībai, ne gluži muskuļu masas audzēšanai.

Velo trenažieris ir ļoti populārs gan iesācēju, gan jau profesionālu sportistu vidū. Tas būs ļoti labs veids, kā trenēt sirdi un asinsvadus, būs palīgs izturības trenēšanai un ļoti piemērots cilvēkiem ar liekā svara problēmām – būs ļoti labs risinājums lieko kilogramu dedzināšanai.

Ar steperiem trenē ķermeņa lejasdaļu, tā imitējot kāpšanu pa kāpnēm, nodrošinot vajadzīgo slodzi, stiprina kāju muskuļus un viens no lētākajiem trenažieriem. Kamēr preses soli paredzēti ķermeņa augšdaļas trenēšanai.

Ļoti izplatīts un iecienīts trenažieru veids ir arī skrejceļi. Tie ir paši piemērotākie mājas trenažieri (līdzīgi velo trenažieriem). Skrejceļiem ir daudz plusu, ko var izmantot kā iesācējs, tā profesionālis. Visu sportošanas laiku iespējams uzturēt sev vēlamo skriešanas ātrumu, kā arī to kontrolēt. Šāds trenažieris būs lielisks gan muskuļiem, gan veselībai – tāpat kā pastaiga, vai rīta skrējiens, kontrolējot, cik daudz un kā vēlamies sevi nodarbināt.

Galvenais – saprast, kādam nolūkam izvēlamies trenažieri mājai – veselības stiprināšanai vai spēka treniņiem. Vai arī tādu trenažieri, kas būtu abu apvienojams. Tad atliek vien izvēlēties pēc cenu kategorijas.

Leave your comment