Vai ēkas siltināšanu var veikt arī ziemas periodā?

eku siltinasna ziemaNeskatoties uz to, ka ziema nav pats labākais laiks, lai veiktu ēkas siltināšanu, tomēr arī šajā laikā ir iespējams veikt virkni darbu, kas spēs uzlabot ēkas energoefektivitāti. Tie galvenokārt ir iekšdarbi, ko iespējams veikt neatkarīgi no laika apstākļiem. Šajā rakstā vēlamies jums sniegt informāciju par to, kādus darbus ir iespējams veikt ziemas apstākļos.

Viens no darbiem, ko varat veikt jebkurā gadalaikā, arī ziemā, ir bēniņu siltināšana. Tieši ziemas laikā ir iespējams daudz vieglāk konstatēt to, vai bēniņos ir pietiekama siltumizolācija. Visbiežāk par to, ka bēniņos nav laba siltumizolācija norāda lāstekas uz jumta korēm. Ja esat pamanījuši, ka tās veidojas, tā ir zīme, ka nepieciešams veikt bēniņu siltināšanu, lai pasargātu ēku no siltuma zuduma.

Ļoti izplatīts ziemas perioda darbs ir arī starpsienu izolācija. Gada aukstākajā laikā ikvienā ēkā ir iespējams nosiltināt gan griestus, gan arī grīdas. Tādā veidā ir iespējams iegūt ievērojami siltāku istabu. Bieži vien tas ir svarīgi tieši ģimenēm ar bērniem, jo ikviens vecāks vēlas, lai tā bērns nesaaukstētos. Ja istaba nav nosiltināta, tad aukstais gaiss tajā nekontrolēti iekļūst. Rezultātā istabas temperatūra ir mainīga, un pastāv liela iespēja, ka bērni šādos apstākļos var saaukstēties.

Ziemas periodā var veikt arī pagraba siltināšanu. Bieži vien cilvēki domā, ka pie tā, ka ēkā ieplūst aukstais gaiss, vainīga ir ēkas ārpuse. Viņi maldās! Viens no cēloņiem, kāpēc no ēkas aizplūst siltais gaiss, ir arī nenosiltināts pagrabs. To visvairāk izjūt pirmā stāva iemītnieki, kuriem ziemas periodā ir jāstaigā pa ledus aukstu grīdu. Savukārt, ja pagrabs tiek nosiltināts, tad arī grīda būs silta un nebūs jāsatraucas par siltuma zudumu istabā.

Nosauktos darbus ir iespējams veikt ne tikai vasaras periodā, bet arī ziemā. Ir veicami tādi darbi, ko neietekmē temperatūras un mitruma svārstības. Savukārt ēkas ārsienu siltināšanu vislabāk veikt siltākos laikapstākļos, jo tikai tā būs iespējams panākt kvalitatīvu iznākumu.

Atsevišķos gadījumos piemērota var būt tikai mājas daļēja nosiltināšana – piemēram, siltināta tiek mājas gala siena vai sienas. Šāds risinājums tiek izvēlēts situācijās, ja nesanāk panākt vairākuma balsojumu par mājas siltināšanas darbu nepieciešamību.

Šādā situācijā vismaz lielākie siltināšanas interesenti vari parūpēties par savu dzīvokļa nosiltināšanu. Piemēram, ja dzīvoklis ir pēdējā stāvā, visbiežāk aktuāla būs bēniņu nosiltināšana, ja dzīvoklis mājā ir malējais, ārējā mājas siena. Tas ne tikai palīdzēs ietaupīt naudu, bet nereti arī ļaus izvairīties no saaukstēšanās. Bieži vien cilvēki brīnās kāpēc mājas apstākļos viņi saaukstējas. Tas nereti ir saistīts ar to, ka nav vienmērīga temperatūra visā mājoklī un to it sevišķi izjūt pie krasākām āra gaisa temperatūras izmaiņām. Izvēloties siltināšanu, no tā ir iespējams izvairīties.

Leave your comment