Vēlies pagatavot patiesi gardu kafiju? Lūk, kas tev jāzina!

kafijas aparātsKarsts kafijas dzēriens, ka sniedz enerģiju rīta agrumā – vai var būt kas vēl labāks? Diezin vai. Bet, lai pagatavotu patiešām gardu kafiju, ir jāzina, kā to darīt.

Izvēlies tikai kvalitatīvu kafiju

Svarīgākā dzēriena sastāvdaļa bez šaubām ir pati kafija – vienalga, vai izvēlies šķīstošo, malto vai pupiņu. Kad dodies uz veikalu, neskaties tikai uz lētāko produkciju, jo bieži vien kvalitatīvākā kafija ir arī dārgākā. Vismaz vienu reizi atļaujies sev nopirkt tieši tādu, piemēram, VELVET Coffee Charisma – 100% arabikas šķirnes kafijas pupiņas no Kolumbijas. Tā garšo ne tikai kā kafija, bet arī nedaudz kā augļi un tumšā šokolāde. Salīdzini garšu un tikai tad izdari izvēli!

Daudz ērtāka un pārdomātāka iepirkšanās būs, ja iegādāsies produkciju konceptveikalā esmilukafiju.lv. Piedāvājumā ir kafijas pupiņas, maltā kafija un pat ēdamā kafija no tādiem ražotājiem kā Illy, Velvet, Lavazza, Rocket Bean Roastey, Coffee Pixels un citiem. Ļoti plašā izvēlē pieejami arī brūvrīki, dažādi piederumi un, protams, kafijas aparāti – kapsulu, pupiņu un filtru.

Kafijas pupiņas saglabā svaigas

Ja nu gadījumā iepakojums, kurā iegādājies kafijas pupiņas, ir bojāts vai kaut kādā citā veidā kafijas pupiņām klāt tiek gaiss, meklē citu uzglabāšanas trauku! Kafijas pupiņām jāatrodas gaisu necaurlaidīgā traukā, jo tikai tā tās saglabāsies svaigas un nezaudēs savas lieliskās īpašības. Uzglabāšanai vari izmantot kā stikla burciņas, tā dažādus keramikas traukus ar vāciņu.

Starp citu, daudzi pieļauj kļūdu un uzglabā kafijas pupiņas ledusskapī. To darīt nedrīkst, jo pupiņas ir porainas un ledusskapī tās kļūst mitras.

Lieto piemērotu ūdeni

Ja tev mājās ir kafijas automāts un ūdens tvertnē parasti lej pašu parastāko – krāna ūdeni, tad nu tu uzzināsi ko jaunu. Kafijas gatavošanai kafijas automātā nevajadzētu izmantot ūdeni no krāna, tā tu tikai radi problēmas, kas var veicināt kafijas aparāta bojāšanos.

Bet šo ūdeni nedrīkst izmantot ne tikai kafijas automāta dēļ. Krāna ūdens ar hloru rada īpatnēju kafijas dzēriena garšu. Labāk nopērc negāzēto ūdeni pudelē, kas būs bez nevajadzīgiem piemaisījumiem. Tas būs daudz labāks.

Lai izdodas pagatavot un izbaudīt patiesi gardu kafiju!

Leave your comment