Veselība ziemā – ka izvairīties no vīrusiem un gripas?

apothekaKatru ziemu pieaug vīrusu izraisīto slimību intensitāte, kā arī tiek ziņots par kārtējiem gripas saslimšanas gadījumiem, līdz ar to visai loģiski rodas jautājums, kā no tā visa izvairīties un vai tas vispār ir iespējams?

Lai gan 100% drošas metodes, kas ļautu izvairīties no visiem apkārt esošajiem vīrusiem un slimību izraisītājiem nav, jo dažādu apstākļu mainību dēļ, var mainīties arī ķermeņa spēja pretoties un pasargāt sevi, taču pastāv dažādi veidi, kā stiprināt imunitāti un līdz pat minimuma samazināt saslimšanas risku.

Lai stiprinātu organisma aizsargspējas un pilnvērtīgi parūpētos par savu veselību ziemas periodā, noteikti jāpievērš pastiprināta uzmanība

  • Uzturam – tam jābūt sabalansētam, veselīgam un sevī jāiekļauj papildus C un A vitamīna, kā arī antioksidantu avoti.
  • Fiziskām aktivitātēm–jāizvēlas veselības stāvoklim atbilstoša, regulāra fiziskā slodze. Visefektīvāk fiziskās aktivitātes palīdzēs stiprināt organisma imunitāti tad, ja tās veiksiet svaigā gaisā.
  • Svaigam gaisam – katram cilvēkam ik dienu ir jāuzturas svaigā gaisā. Minimālā svaiga gaisa dienas norma neatkarīgi no cilvēka vecuma ir viena stunda. Uzmanība ir jāpievērš arī telpu vēdināšanai. Pēc iespējas biežāk jāvēdina telpas kurās uzturas vai dienas laikā cauri iziet liels skaits cilvēku.
  • Miegam – guļot organisms atjaunojas un nostiprinās. Ja organisms nesaņem pietiekami daudz miega vai tas ir nekvalitatīvs un cilvēks nespēj izgulēties, tā organisms ir daudz uzņēmīgāks pret dažādiem slimību izraisītājiem.

Veselību ziemas periodā visai ievērojami var iedragāt saslimšana ar gripu. Nopietnākos gadījumos gripas radītās komplikācijas var izraisīt pneimoniju, taču gandrīz vienmēr šī slimība ievērojami pazemina cilvēka imunitāti pret visa veida saslimšanām un pēc gripas pārslimošanas organisms ir uzņēmīgāks pret slimību izraisītājiem, līdz ar to jābūt divtik uzmanīgam un aizsargspēju stiprināšanai jāpievērš papildus uzmanība

Izvairīties no gripas palīdz vakcinācija, kura samazina gripas saslimstības un komplikāciju iespējamību līdz pat 90%. Vislabāk vakcinēties rudenī, kad gripas izraisīto saslimšanu skaits vēl nav tik liels. Lai gan par gripas vakcīnām cilvēku viedoklis dalās un daļa sabiedrības uzskata, ka šāda vakcinācija ir lieka, jo slimības izraisītie simptomi nav tik nopietni. Īpaši svarīgi vakcinēties pret gripu un veikt dažādus piesardzības pasākumus ir senioriem, kuru imūnsistēma mēdz būt novājināta un organisms nav tik spēcīgs, lai pārciestu iespējamās gripas komplikācijas.

Lai pasargātu sevi un savus tuviniekus un saglabātu labu veselību ziemas periodā, noteikti veiciet visus ieteicamos profilakses pasākumus. Stipriniet savu imūnsistēmu, ievērojiet pastiprinātu roku higiēnu un izvairieties no cilvēku drūzmēšanās vietām, ja vien tas ir iespējams. Parūpējoties par savu organismu jau laikus, jūs samazināsiet saslimšanas risku un varēsiet izbaudīt ziemas periodu bez liekiem uztraukumiem.

Leave your comment