Vide un ainavu arhitektūra

ainavu-arhitektūraApkārtējā vide atstāj lielu iespaidu uz cilvēku. Ir svarīgi dzīvot sakoptā, skaistā, komfortablā vidē, jo tā uzlabo pašsajūtu, rada pozitīvas, veicinošas emocijas. Pretējā gadījumā rodas neapmierinātības sajūta, jo apkārtne neatbilst mūsu iecerēm un vēlmēm. Katram ir iespēja privāto vidi uzlabot un iekārtot pēc saviem ieskatiem, lai tā atbilstu estētiskajām prasībām, garantētu nepieciešamo labsajūtu.

Mūsdienās straujākā un intensīvākā darba dzīve notiek pilsētās. Tās tiek apbūvētas ar industriālām ēkām, kuras aizņem lielas platības. Liela daļa dzīves aizrit iekštelpās, tāpēc uzmanība jāpievērš ainavu labiekārtošanai. Ainavu arhitektūra sniedz iespēju efektīvi izmantot un uzlabot mums apkārt esošo vidi, padarot to par patīkamu, sakoptu vietu dzīvošanai.

Dabas un tās gleznainās ainavas nereti ir vieta, kurā smeļamies mieru, iedvesmu, patvērumu no negatīvā sloga. Tai piemīt dziedinošs spēks, kurš, ļauj atgūt sajūtu balansu. Nepieradinātā daba slēpj sevī varenumu un spēku, kurš dziedē. Tā pati par sevi ir skaista savā dabiskajā mežonīgumā, jo nav ļāvusi cilvēkam to pārveidot. Iespējams, ka šī iemesla dēl tiecamies izbaudīt šādas vietas un ainavas.

Speciālisti, kuri strādā mūsu labā.

Ainavu arhitektūras nozarē darbojas profesionāļi, kuri specializējušies tieši dabas ainavu projektēšanā. Tās var būt privātas dzīvojamās teritorijas, parki, sabiedrisko ēku teritorijas un citas. Mērķis ir iekārtot šīs platības saskaņā ar noteiktajām normām un pasūtītāja vēlmēm. Jebkurai teritorijai var piešķirt izmeklētu skaistumu, kuru apbrīnos ikviens.

Ainavu arhitektūra, kas nevienu neatstāj vienaldzīgu.

Frančesko Bartomoleo Rastrelli, Rundāles pils arhitekts, projektējis franču stila pils dārzu. Viņš radījis desmit hektāru plašu dabas mākslas paraugu, kurš ir viens no ievērojamākajiem Baltijā. Ilgu laiku tas nezaudēja Rastrelli veidoto plānojumu, dārzs ticis atjaunots pēc sākotnējām tradīcijām. Franču stila dārza stādījumu  kompozīcija simbolizē mākslas uzvaru pār dabu. Ainavas arhitektūra ir kā mākslas darbs, kura iedvesmas avots ir dabas skaistums.

Mūsdienās reti tiek veikti tik vērienīgi ainavu arhitektūras projekti, jo mūsu laikmetam ir raksturīgas citas iezīmes un aktualitātes. Industriālajā laikmetā uzmanība jāpievērš racionālai ainavu iekļaušanai pilsētvidē, lai tās pildītu nepieciešamās funkcijas. Jebkuras ainavas veidošana iekļauj sevī arhitekta līdzdalību projektā, kura palīdz atrast vispiemērotāko risinājumu vides labiekārtošanai, lai tā saglabātu savu funkcionālo vērtību.

Arhitekta pakalpojumi pieejami arī gadījumos, ja nav jāveic milzīga apjoma projekti. Privātā dārza iekārtošana var būt ikviena sen nepiepildītais sapnis. Gala rezultāts var negaidīti pārsteigt un likt apbrīnot dabas dotās iespējas.

Leave your comment