Ziemassvētku akcijas – iespēja nopirkt dāvanu bērnam lētāk!

ziemassvetku-akcijas

Tuvojas Ziemassvētki, kas bērnu vecākiem mēdz būt diezgan nervus kutinošs periods, jo jāizpilda Ziemassvētku vecīša vēstulē ierakstītais. Ja bērns ir ierakstījis lietas, kas maksā daudz, tad tas var būt arī spēcīgs sitiens ģimenes budžetā. Bet mazos iepriecināt gribas tik ļoti! Lielisks palīgs šajā laikā var būt dažādas Ziemassvētku akcijas, kuru laikā preces bērniem iespējams nopirkt krietni lētāk un izdevīgāk. Kas tad būtu labākās dāvanas dažāda vecuma bērniem!?

Dāvanas galvenais uzdevums ir nedaudz pārsniegt  bērna spējas

 Psihologi kā piemērotākās dāvanas Ziemassvētkos rekomendē tādas lietas un mantas, kas nedaudz pārsniedz bērna pašreizējās spējas un prasmes. Tātad, spēles un rotaļlietas,  kas paredzētas vecākiem par 3 gadiem vairāk varētu būt piemērotas pat 2,5 gadus vecam mazulim, jo tās var likt bērnam domāt vairāk un attīstīties ātrāk. Tātad, pētot rotaļlietu akcijas, ieteicams pievērst uzmanību nedaudz vecāku bērnu rotaļlietām un spēlēm, kā bērna vecums.

Ja jāapdāvina mazs zīdainītis

Zīdaiņu nodaļās akcijas dažādām precēm ir gana bieži un sevišķi svētku laikā. Ikviens dāvinātājs ļoti labi saprot, ka šī vecuma bērnu dāvanas patiesībā vairāk ir paredzētas tieši vecākiem. Loģiski, ka mazulis nevar novērtēt uzdāvināt. Būtu vēlams mammai pajautāt, kas visvairāk ir nepieciešams, jo pat akcijā iegādājoties kādu dārgu mantu būs žēl, ja tā pēc tam netiks izmantota. Pus gadu veciem bērniem dāvanas izvēlēties jau ir krietni vieglāk – tie var būt grabulīši, rotaļlietas ar skaņu vai kaut kas graužams.

1-2 gadus veciem bērniem jau ir krietni lielāka interese par dāvanām, taču tāpat viņi nesaprot, kāpēc lietas tiek dāvinātas. Parasti akcijās nopērkami, piemēram, Lego konstruktori un kluči, kas ir lieliska dāvana un šajā periodā ir sevišķi attīstoša. Var noderēt dažādas, viens otrā saliekami trauciņi, piramīdas. 3-5 gadu vecumā var sākt dāvināt lelles, priekšmetus, kas atgādina pieaugušo dzīvi, piemēram, virtuves komplekti, tāfele, zīmēšanas piederumi, bērnu būvmateriālu komplekti.

Vai vērts dāvināt mīksto mantiņu?

Bieži vien tieši mīkstās mantas svētku akcijās ir par vispievilcīgākajām cenām, bet nereti no mammām dzirdēs, ka tā ir ļoti slikta dāvana un no mīkstajām mantām labāk izvairīties. Taču ja mājās šo mantu nav tik daudz, tā var būt laba dāvanas izvēle, jo bērni bieži pieķeras mīļākajām rotaļlietām, tās palīdz aizmigt vai aizvieto mammas mīļumu.

Leave your comment