6 ieteikumi, kā efektīvi izmantot brīvo vietu virtuvē

virtuves mēbeles, mēbelesLai arī cik liela būtu virtuve, vienmēr saskaramies ar vienu un to pašu problēmu – visam trūkst vieta. Nav, kur novietot ne virtuves priekšmetus, ne tehniku, kur nu vēl mēbeles.

Ja arī Jums šobrīd ir tāda problēma un nezināt, kā to risināt, pievērsiet uzmanību 6 ieteikumiem, kā efektīvi izmantot brīvo vietu virtuvē.

  1. Apdomājiet savas vēlmes un iespējas

Apskatiet virtuvi un apdomājiet savas vēlmes – ko Jūs vēlētos uzlabot vai mainīt? Varbūt Jums trūkst vietas lielākam virtuves galdam vai tomēr skapim, kurā ievietot produktus?

Izveidojiet sarakstu! Tajā apkopojiet lietas, kuras vēlaties uzlabot vai mainīt pavisam. Tas palīdzēs apzināties, kas Jums jādara, lai virtuve izskatītos tieši tā kā vēlaties.

  1. Dodiet priekšroku iebūvējamai tehnikai

Mikroviļņu krāsns, tosteris, virtuves kombains, sulu spiede, kafijas automāts – šīs virtuvē visbiežāk sastopamās ierīces tiek dēvētas par mazo virtuves tehniku, taču mēdz aizņemt visvairāk vietas. Mēs mēdzam tās novietot uz virtuves letes, aizņemot vietu, kas paredzēta pavisam citam mērķim.

Rūpīgi apdomājiet tehnikas izvietojumu! Visas šīs ierīces iespējams novietot citur, piemēram, iebūvējot kādā no virtuves skapīšiem mikroviļņu krāsni. Iebūvētas ierīces gan noslēps nepieciešamo, gan atbrīvos vietu, padarot virtuvi vizuāli pievilcīgāku.

  1. Izmantojiet itin visu telpu

Pievērsiet uzmanību pašreizējai virtuvei: apskatiet katru stūri, sienas aili, brīvās spraugas. Pat visneveiksmīgāko telpu var padarīt vizuāli glītu un oriģinālu. Šajā gadījumā sarežģītākais ir piemeklēt virtuves mēbeles (piemēram, šeit), kas iederas brīvajās vietās. Kā risinājums var kalpot piekaramie plaukti, statīvi, magnētiskie turētāji, u.c.

  1. Domājiet ilgtermiņā

Iespējams Jūsu ģimene šobrīd sastāv no diviem cilvēkiem, taču nākotnē tā varētu paplašināties, tādēļ domājiet un plānojiet ilgtermiņā! Vislabāk jau pašā sākumā veidot plašu telpu ar ietilpīgām un universālām mēbelēm.

Ja tomēr nespējat domāt uz priekšu vai nezināt, kā to darīt, pamēģiniet šādu pieeju – katram ģimenes loceklim virtuvē veltiet konkrētu vietu, piemēram, katram 2 plauktus. Papildu tam ieplānojiet rezerves vietu, jo tā noder vienmēr!

  1. Aizstājiet pašreizējo ar universālo

Vai Jums virtuvē ir daudz skapīšu, taču vēljoprojām nav vietas? Dodiet priekšroku universālajam, aizstājot šos skapīšus ar vairāku līmeņu plauktiem. Tas nav sarežģīti, un gala rezultātā Jums būs vairākas augstas glabāšanas sistēmas, kurās būs iespējams novietot un uzglabāt daudz vairāk. Palūkojieties apkārt, iespējams varat aizstāt vēl kaut ko!

  1. Atbrīvojieties no liekā

Ja tā padomā, visvairāk vietas mēdz aizņemt tas, kas mums nemaz nav nepieciešams. Apskatiet virtuves plauktu un citu glabāšanas sistēmu saturu – varbūt liela daļa no tā vairs nav Jums noderīga? Tad atbrīvojieties no tā! Jo mazāk lieku priekšmetu, jo vairāk brīvās vietas, kur novietot derīgo un nepieciešamo!

Leave your comment