Rado pulksteņi

Rado pulkstenis, Rado rokas pulkstenis

Rado pulksteņi izceļas ar augstas kvalitātes materiāliem, īpaši keramikas pielietojumu pulksteņi ražošanā – keramika ir kompānijas firmas zīme, kuru ieviesa 1986. gadā. Rado izmantotā keramika spēj nodrošināt dažādus dizaina risinājumus, tā pieejama gan metāliskās, gan nemetāliskās krāsās, gan matētos, gan spīdīgos toņos. Rado keramika ir ļoti daudzveidīga. Rado pulksteņi un kompānija kopumā var lepoties ar 1962. gadā radīto nesaskrāpējamo pulksteni – Diastar 1.
Kādas ir Rado pulksteņu īpašības?

1) Keramisko materiālo Rado dēvē par Ceramos – tā sastāvā ir sarežģītā tehnoloģiskā procesā iegūts sakausējums, kuru veido titāna karbīds. Materiāls ir viegls un tas spēj pielāgoties valkātāja ādas temperatūrai.

2) Savukārt tērauda detaļu apstrādē arī tiek pielietota īpaša tehnoloģija – pulksteņu tērauda detaļas apsmidzina ar ievērojamu oglekļa daudzumus, ievērot temperatūras prasības – tai jābūt zemai. Tādējādi pulksteņos izmantotais tērauds ir tikpat izturīgs kā keramika. Tomēr pret pulksteņiem ir jāizturas rūpīgi un tos nedrīkst pakļaut spēcīgiem triecieniem, pretējā gadījumā tajos izmantotie materiāli var mainīt to īpašības.

3) Rado pulksteņi, kuri darbojas ar kvarca mehānismiem ietver Šveicē ražotas baterijas ( cinka – sudraba oksīds/litijs). Baterijas darbības laiks ir vismaz 30 mēneši un kad rādītājs kustību veic ik pēc 4 sekundēm ( veidojas laika nobīde), baterija jānomaina; dažos pulksteņos parādās mirgojošs signāls, kas pasaka priekšā, ka laiks nomainīt bateriju.

4) Safīra stikls Rado pulksteņiem piešķir īpašu burvību – šis materiāls tiek izmantots daudzās kolekcijās. Rado pulksteņi izceļas ar to, ka safīra stikls tiek īpaši apstrādāts un kompānija to dēvē par mūžīgo caurspīdīgumu.

5) Rado pulksteņu briljanta virsmas ir vienādas cietības ar dabā sastopamajiem dimantiem – vēl jo vairāk – kompānija ir iekļuvusi Ginesu rekordu grāmatā ar viscietākā pulksteņa pasaulē radīšanu. Novērtējot cietību, tiek izmantota Vikera skala – mērījumu rezultātā visaugstākā cietība jeb vērtība 10 000 piemīt tikai īstajiem dimantiem un Rado pulksteņu radītajām virsmām.

6) Pulēšana ir viens no svarīgākajiem etapiem šo pulksteņu radīšanā. Jebkura virsma ir rūpīgi pulēta, piešķirot pulksteņiem burvīgu mirdzumu, kā arī patīkamu pieskaršanos, maigu virsmu, kas nēsātājam nodrošina nenovērtējamu komfortu.

7) Ražotājs garantē pulksteņu izturību un ilgmūžību. Pulksteņi ir izturīgi, īpaši attiecinot to uz skrāpējumiem. Laika gaitā var rasties vizuāls iespaids, ka uz pulksteņa virsmas ir skrāpējumi vai nogulsnes, bet visbiežāk šķietamo defektu var likvidēt ātri un vienkārši – ar cieta materiāla dzēšgumiju. Vispārējā apkope jāveic ik pēc pieciem līdz septiņiem gadiem, tādējādi pulksteņu kalpošanas mūžs tiks pagarināts. Aproci ik pa laikam ieteicams notīrīt ar maigu birstīti un ziepjūdens šķidrumu – īpaši ja pulkstenis saskāries ar sālsūdeni vai ķīmiskiem līdzekļiem.

8) Visi kompānijas pulksteņi ir ūdensizturīgi – tie perfekti darbosies līdz 30 metru dziļā ūdenī.

Leave your comment